Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "greenmoon"

Komentarze do portfela "greenmoon"

Wyświetlaj:
kalot / 2008-02-21 14:12 / portfel / Tysiącznik na forum
czy to jest rzeczywisty portfel?
Xibi / 2007-09-26 02:35
wniosek prosty: tylko TFI,inaczej wtopisz!
pozdr.
needle / 2007-07-09 19:16 / Bez rangi
taka uwaga:
zarabiasz drobne, a rynek zasuwa cały czas do przodu...
...wkrótce będzie spadać i co?
radzą przemyśleć strategię
krzyniek / 2007-08-13 14:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no, oby
kkasia / 83.197.234.* / 2006-10-19 14:30
:-) oby tak dalej
greenmoon / 2006-09-25 11:20 / portfel
No i czas na prawdziwe pieniążki :)
stąd dodatkowy zastrzyk gotowki :)
z wirualnymi pieniążkami pożegnam się jak cena będzie odpowiednia do sprzedaży i napiszę jakie jakie to daje procenty :)

pozdrawiam
bobi400 / 2006-08-24 22:15 / portfel
Witam,
Jestem tu nowy, i zalozylem portfel z ciekawosci, zeby sie sprawdzic. Mam jednak prosbe,. czy znacie moze jakies strony gdzie mozna zdobyc informacje na temat giełdy? chodzi mi o wyjasnienie tych pojęć giełdowych jak np. Forex, CFD, spreadbetting itp.?
Boewulf / 2006-08-25 11:36 / portfel
Witam,

Jest sporo, wpisz w google i już. Większość po angielsku. Wystarczy też poczytać stronki brokerów tam też jest dużo informacji na ten temat. Co do książek w PL stricte o FX, CFD nie ma. Jest jedna P. Roth "Rynki walutowe i pieniężne", można sobie poczytać jak to działa. No i głównie książki do analizy technicznej (jak chcesz sie nauczyć grać). Konta demo są zatem można trenować.

Jest też kilka polskich forów dotyczących FX, nie chcę robić reklamy zatem nie będę pisał. W google znajdziesz na pewno.

Pozdrawiam
greenmoon / 2006-08-22 09:51 / portfel
06-08-22
wczoraj zacząłem testy do prawdziwej gry giełdowej

moje założenia:
- inwestycja 5 000
- zarobić w ciągu roku 50%

prosilbym o uwagi i przemyślenia odnośnie moich decyzji
z góry dziękuję za każdy wnoszący coś komentarz
greenmoon
Boewulf / 2006-08-24 00:02 / portfel
Witam,

Jeśli Twój portfel to ten w którym są akcje tylko jednej spółki, PKNOrlen, to nie za bardzo to widzę. Zasadą jest dywersyfikowanie ryzyka, czyli rozkładanie inwestowanego kapitału w taki sposób, żeby w przypadku krachu na jednym rynku osiągać zyski na innym, co powoduje mniejsze obsunięcia kapitału i może powodować także większe zyski (jeżeli odpowiednio dobierzesz aktywa).

Zatem możesz trzymać sobie coś na lokacie żeby opłacać prowizje maklerskie albo bankowe, wsadzić coś do funduszu, a najlepiej do kilku innych i nawet w innych bankach itp. Zasada: nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka ;))

Proponuję lekturę na temat: budowy portfeli inwestycyjnych, zarządzania kapitałem, wielkością pozycji, zarządzania ryzykiem inwestycyjnym. Sporo jest tego na internecie.

pozdrawiam

P.S. Nie wiem czy można tu dać do portfela kontrakty terminowe i spekulować na "krótkie" pozycje na walutach. Muszę to posprawdzać dokładniej.
greenmoon / 2006-08-24 09:25 / portfel
Zgadzam się z tobą ale zaczynając mialem 3 różne walory w tej chwili co widzialeś akurat je sprzedałem bo bróbuje grać na bardzo krotkie terminy (chyba fachowo: daytrading).
robię w excelu prywatnym zlecenia na konkretną cenę i jeśli w ciągu dnia ją osiągnie to sprzedaje a potem czekam na satysfakcjonujacą cenę i kupuje inne. Uwzględniam prowizje i nawet podatek. Tu mam ciągle aktualne kursy i dlatego tu "trzymam" akcje a w domu mam excela i tam mam dokladne info.

Dziękuje za komentarz i pozdrawiam
Boewulf / 2006-08-24 14:07 / portfel
Witam,

Jeśli dajesz radę na daytradingu zarobić na naszych akcjach uwzględniając wszystkie prowizje to super. Jednak pewnie lepsze efekty miałbyś na rynkach lewarowanych - kontrakty, Forex, CFD, spreadbetting albo coś podobnego, które są o wiele bardziej płynne niż nasze akcje.

Pozdrawiam
greenmoon / 2006-08-25 09:09 / portfel
Witam,

Spróbował bym zapewnie i tego, ale moja obecna wiedza nie jest tak bogata, aby się w to zanurzyć. A jeśli chodzi o te prowizje to można zarobić jest tylko taki problem (i śmieszność zarazem), że więcej zarabia DM niż ja, mimo że zarobek mnie satysfakcjonuje (to dopiero paranoja).

pozdrawiam
Boewulf / 2006-08-25 11:29 / portfel
Witam,

Wiesz łatwiej będzie Ci się nauczyć handlu na FX, CFD niż na akcjach bo tam dostępne są konta demo identyczne jak realne ;))) czego na akcja nie uświadczysz. A skoro to demo które nie różni się niczym od reala to śmiało można się uczyć a jak Cie pochłonie to... ;)

No tak to już jest, że brokerzy zarabiają więcej tylko szkoda, że rynek czasem jest tak płytki że nie da się zarabiać. Dlatego wolę rynki gdzie stosunek prowizji do zmienności rynku jest na moją korzyść, przynajmniej tam ma większe prawdopodobieństwo że kupie po tej cenie co chce i sprzedam po tej cenie co chce. Kiedyś sprzedawałem 20 akcji orbisu ponad dwa dni... a np. na FX mogę zrobić deala do 20 mln USD jednym kliknięciem mychy ;)))

Pozdrawiam i życzę powodzenia

P.S. Stosujesz AT czy fundamentalną?
greenmoon / 2006-08-26 09:26 / portfel
Witam,

Głównie techniczną, szukam poprostu firm o stałym przedziale wachań (w danym okresie) i kupuje w dolnej fazie i sprzedaje w wyższej. Oczywiście sprawdzam czy wysokość odchyleń jest wystarczające dla moich potrzeb. Głównie wybieram firmy o niskim kwotowo kursie (1-3 zł) bo każda zmiana, nawet niewielka kwotowo, powoduje duże odchylenie procentowo i o to właśnie chodzi. Np. Bioton kupić za 1,93 sprzedać za 1,98 niby 5gr a to 2,59% jak raz na dwa tygonie taki nr się zrobi to w skali roku można wyciągnąć ponad 35% po odjęciu prowizji i podatku. Przy dobrych wiatrach w tygodniu można kilka razy obrocić. Taki spekulancik ze mnie. Wszystko zależy ile masz kasy i w ile takich "akcji" (czytaj: różnych) jesteś wstanie wejść na raz. Wiadomo że bywa i tak że satysfakcjonująca cena przydzie dopiero po miesiącu (i dłużej :) ). Jeśli cena spada znacznie poniżej ceny zakupu (ale i na to jest sposób prosty jeśli się nie boisz dalszych spadków :) ) to trzeba dokupić więcej akcji i średnia zakupu się obniży i oczywiście można sprzedać po niższej cenie niż pierwotnie zakladana :) . Ale o tym to z pewnością wiesz dobrze ;)
Nie kupił bym teraz akcji Agory (tak jak Ty to zrobiłeś) choć darzę tą firmę sympatią, bo nie wiem jak zakończy się wojna na dzienniki :) a boje się że bardzo dużą część rynku straci, co się odbije znacząco na kursie (już od roku jest tendencja spadkowa i obawiam się że zbyt szybko nie powroci do poziomu 50zł ). Które zresztą w piątek sprzedałeś, niestety ze stratą ale lepiej teraz niż rok czekać na wzrost ktorego może nie być :)
Pknorlen ja bym jeszcze nie sprzedawał, bo myślę że cena 55zł jest realna.

Forex - myślalem, ale jakos nie mam przekonania, może jestem uprzedzony... bo to na walutach...
CFD jest kuszące, ale nie znam firmy godnej zaufania, a słyszałem raczej o firmach przekrętach...
chyba że Ty jakąś znasz... ale czemu miałbym Ci wierzyć :)
a giełde znam wiem co i jak tylko te ... prowizje

pozdrawiam
Boewulf / 2006-08-26 10:00 / portfel
Witam,

Portfel, który tu zrobiłem nie wynikał z żadnej analizy. Zrobiłem coś takiego bo chciałem sprawdzić na jakiej zasadzie jest to tu zbudowane. Żeby zrobić dobry portfel musiałbym przebadać troche spółeczek (Markowitz, Sharp) i potem coś sklecić. Póki co trakluję to jako zabawę, bo nie gram na giełdzie tylko na FX. Giełda dla mnie jest już za wolna ;)) Na jesień właże na CFD i spreadbetting. Tutaj nie ma się co męczyć bo i tak jak się zgadają to ustawią kurs ;)) chłopcy z OFE i TFI.

Na FX stosuję tylko AT + systemy określiłbym jej jako półmechaniczne. Zmienność o wiele większa nie mówiąc o płynności. Jak to mówi literatura AT można z powodzeniem stosować do rynków masowych a nasz rynek jeszcze jest za mały choć i tak dużo się już zmieniło.

Wiem, że na kacjach uśrednianie w dół jeszcze można jakoś przeżyć ale na FX czy CFD to samobójstwo. Tutaj należy tylko i wyłącznie postawić stop lossa (którego co najwyżej można podciągać zgodnie z kierunkeim naszej pozycji, nigdy odwrotnie). Stopy wyznaczam na podstawie VaR (co można zastosować także do akcji - polecam) + wskazania z systemu. A reszta to już tylko odpoweidnie money management.

Platform Ci nie będę polecał bo i po co, dobre nie wymagają reklamy ;)))

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy