Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "jacekk_88"

Komentarze do portfela "jacekk_88"

Wyświetlaj:
ppprzemo / 2008-06-24 09:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj,
z tego co widzę mogę się odnieść do:
- Armatura. Moim (wielokrotnie wyrażanym) zdaniem nawet 1,50 to za dużo. W tej spółce sytuacja fundamentalnie jest niejasna a dodatkowo zaciemnia ją problem sporu właścicielskiego, który uniemożliwia sprzedaż pakietu inwestorowi zagranicznemu. Oczywiście po drugiej stronie jest teoria, wg. której wszystkie możliwe OFE i TFI są załadowane po 4,9999% a inwestor branżowy skupił przez podstawione firmy ogromny pakiet akcji...
- BBC. Tam nic nie ma. Było sporo nadziei i to wszystko. Jeśli się jednak coś pojawi to będziesz mógł zgarnąć premię za ryzyko. Tylko czy ta premia pozwoli dojść choć do ceny zakupu?
- CPE. Związali się operacyjnie z PGN i razem z nim dołują. Nie widzę pomysłów na działalność.
- Trakcja. Tu trzymałbym palec na spuście. Owszem, jest szansa na zysk ale... Nawet infa o kontraktach trzeba analizować pod kątem nie tyle wartości zamówienia ile zysku, który z niego będzie.

Generalnie - zapomnij na jakiś czas o zyskach. Stoimy na rozdrożu więc straty są normalne ale... Ryzyko gwałtownego spadku na Twoich spółkach wg. mnie to niestety 50% (oczywiście drugie 50% to szansa na gwałtowny wzrost). Czy sprzedawać? Nie wiem. Jeśli nie potrzebujesz pieniędzy to chyba nie bo mamy całkiem realną szansę na podniesienie się a więc i wzrost w Twoim portfelu.
jacekk_88 / 2008-05-05 16:41 / portfel
Dzisiaj nie udało się skasować zysku 8% z wieltona, za późna reakcja, to był chyba błąd. Gdyby nie 3 duże pomyłki - ponar, bbicap i capital portfel byłby ok, ale nie jest niestety.
jacekk_85 / 2008-05-06 13:04 / Bywalec forum
Dzisiaj sprzedałem część wieltona. Srednio wyszło, 50% po 10,4 a 10% po 10,5. Może jeszcze uda się dzisiaj sprzedać resztę po dobrej cenie.
needle / 2008-05-06 16:26 / Bez rangi
nie dość że trudno trafić to jeszcze nie chciało sioę otworzyć...
...trochę Ci wejść nabiłem;-)

ad spółki...
pierwszą rzeczą jaką zauważyłem to jest to, że masz za dużo spółek w portfelu, tak, jakbyś sobie nie ufał
nie ma tak, że ja chcę wszystkich ułożyć na madejowym łożu, ale obserwować informacje z 1/20 rynku to nie jest łatwo
Biprometu nie znam,
Cap nie leży w sferze moich zainteresowań, chociaż zapamietałem, że ma udziały w jakimś przedsięwzięciu, o którym myślałem pozytywnie, niestety nie pamietam co to było
Ponaref to już rok tamu pisałem, że nie polecam, nie rozumiem, a wręcz się boję takich spółek
Pozostałe wyglądają nieźle;-) i raczej dobrze kupione, nie mogę jednak mieć pewności, że któraś nie zacznie generować strat
O takiej Armaturze pisze się wyłącznie dobrze, a wystarczy prześledzić kurs od debiutu...
nara (zie) tyle
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy