Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "michoo"

Komentarze do portfela "michoo"

Wyświetlaj:
deuterus / 2008-08-25 22:44
portfel liberal_conservatist
portfel liberal_conservatist
portfel liberal_conservatist

To dopiero portfel
needle / 2008-08-25 09:04 / Bez rangi
dak jakiś znak...!
wszak napisałeś, że:

A że nieczęsto się pojawiam cóż, od awansu krytycznie mało czasu :(
Ale czytam ;)
needle / 2008-03-11 00:50 / Bez rangi
np. w kwietniu możemy imprezoawć u Ciebie...
... muzyczny pomysł miałeś fajny niesamowicie ...nie wiem czemu nie moglibyśmy dowartościować Ciebie...
...trzeba tylko się uśmiechnąć, zareklamować mocno i wydajnie ...i ja Cię poprę!
rzecz ma polegać na tym, aby się zrelaksować i aby było inaczej ...
...otwórz wrota...
needle / 2008-03-14 13:42 / Bez rangi
pobudka...święta za pasem
rocco / 2008-02-26 00:33 / portfel / Tysiącznik na forum
co jest w tym Wieltonie,że taki modny, poza zyskiem od początku?
mógłbyś odpisać, bo wiem, że rzadko to robisz
michoo / 2008-02-27 21:46 / portfel / "Hakuna Matata"
W sumie to niewiele mogę Ci napisać bo sam zauważyłeś najistotniejsze kwestie:
- młody (odrobina ryzyka)
- zysk od początku (miły akcent na początek te 14% ponad prognozę)
- modny (psychologia rynku...)
I w zasadzie te powody mi wystarczyły, żeby zaryzykować. Ale absolutnie nie jestem do papieru przywiązany, sypnie się - do odstrzału. Z drugiej jednak strony jak na debiutanta ładnie się zachowuje na tym rynku, więc może...
A że nieczęsto się pojawiam cóż, od awansu krytycznie mało czasu :(
Ale czytam ;)

Pozdrawiam.
michoo / 2008-02-11 23:42 / portfel / "Hakuna Matata"
No dawno nic nie skrobnąłem, więc tak pokrótce. Nadal pogrywam na Klapach, choć w piątek ładnie się przewinąłem :/ Miałem sporą stratę i jak w piątek zobaczyłem +13% to stwierdziłem, że jest okazja do przycięcia straty bo pewnie odkupię za chwilę niżej. No ale niestety z +13% zrobiło się +34% i skończyło się na przycięciu straty a mógł być spory zysk...
No ale na pocieszenie kupiłem w piątek na dołku Hałwę i dziś oddałem. Zysk +13% tak na pocieszenie :)
Ale Klap nie odpuszczę i nadal będę pogrywał. Dobry papier na te czasy jak dla mnie.
Pozdrawiam czytających.

BTW: Dzięki Igła za komentarz. Odpiszę jak będę miał ciut więcej czasu i zbiorę swoje przemyślenia do kupy.
needle / 2008-01-29 16:46 / Bez rangi

2008-01-07 23:20:25 | *.*.*.* | michoo [ właściciel portfela ] [ "Hakuna Matata" ]
No to coś tam mogę skrobnąć co myślę o tej zakale mojego portfela ;)
Ale żeby było jasne, mam jeszcze mały pakiet tylko dlatego, że nie wyszedłem z całości za jednym zamachem jak zaczęła się sypać poniżej 2,00. I pewnie pakiet kiedyś wnukom dam bo swoją cenę zakupu to nieprędko zobaczę...


wiesz ja ze STX zrobiłem tak...
...jak mi spadł z 21,5 do bodaj 0,6 PLN przeczekałem i po 1,5 dokupiłem 10 x tyle (sztuk!)...
...mogłem jeszcze zarobić na całej inwestycji, ale za chytry byłem...
...oddałem za 2,5 chyba...mała strata

teraz analiza:
1. wiem, że tak nie zalecają...
...ale jak już się stało to warto na nowo popatrzeć na inwestycję.
...pamiętaj blokują się pieniądze na kolejne zakupy!
2. wykres pokazuje podwójne dno...i wiadomo czego oczekiwać:
http://stooq.com/q/a/?s=lbw
3. poziom 1,25 jest do osiągniuęcia, a w dłuższej perspektywie kolejne poziomy (może za 2-3 lata?)
4. wycena nie wygląda źle: C/Z (ttm) 8.48 C/WK 1.31
5. transakcje pakietowe (grube!) były miesiąc temu nawet po 1,4 PLN
6. spadało prawie wszystko, rosnąć też prawie wszystko będzie...
...tylko klimat się poprawi
7.pośledź stare wykresy spółek, to będziesz wiedział, czego można się spodziewać
michoo / 2008-01-14 22:53 / portfel / "Hakuna Matata"
Ostatnio się nie pochwaliłem, od paru dni pogrywam na DT lub 2-3 dniówkami na Kłapach. Dzięki Flugo za zwrócenie uwagi na spółdzielnię :) Sukcesywnie, drobnymi kroczkami ale udaje mi się zbierać grosik do grosika i odrabiać straty.
Takie czasy nastały, póki co nie planuję nic na dłużej brać. Uzależnienie od papierów robi jednak swoje więc pogrywam sobie a i nowego się nauczę ;)
michoo / 2008-01-08 20:34 / portfel / "Hakuna Matata"
Dziś był dla mnie sądny dzień.
Rok temu zaczęła się moja przygoda z GPW. Wtedy, zaczynając postanowiłem, że nie ważne co się stanie po roku diametralnie przebuduję portfel. No i nadszedł ten dzień...
Nie mogłem wtedy przypuszczać, że tak będzie wyglądała sytuacja na runku, że będę ciął mocne straty, że będę słyszał zewsząd złowrogie (dla mnie) słowo bessa... Ale zakładałem, że skończę ten okres 'pod kreską' i tak też się stało.

Łączny efekt (zamkniętych inwestycji) moich rocznych zmagań to niecała moja średnia miesięczna wypłata, którą oddałem Panu Rynkowi. Uważam zatem, że i tak dobrze sobie poradziłem, jak na kogoś kto gro wiedzy inwestycyjnej zdobywał sam, ucząc się na własnych błędach, ale i sukcesach. Niską cenę zapłaciłem jak za wiedzę, która zdobyłem grając na GPW. Grając własnymi pieniędzmi, nie wirtualnie, przeżywając prawdziwe emocje a nie wirtualne. Żadna szkoła, kursy czy co tam jeszcze jest by mnie tego wszystkiego nie nauczyły a i na pewno kosztowałoby mnie to o wiele więcej.
Poznałem lepiej swoje emocje, nabrałem jeszcze więcej dystansu do pieniędzy, które przecież są tylko środkiem a nie celem, częściej umiem zachowywać zimną krew. Długo mógłbym pisać...

Najważniejsze jednak, że poznałem tutaj wiele wspaniałych i wartościowych osób, które szanuję i bardzo cenię sobie ich zdanie i opinie. I choć nie przyjmuję wszystkiego bezkrytycznie (bo swój mały rozumek mam ;) to dobrze jest poczytać ludzi z bogatszym doświadczeniem i nieporównywanie większą wiedzą. To są rzeczy bezcenne. I za nie wszystkie serdecznie Wam Monyówkom i Moneyowiczon dziękuję.

To tyle 'p******'. Z akcji zostałem z Lubą (to dla wnuków). Czas teraz przeanalizować plany zakupowe :)
A co co fundów to dziś puściłem konwersje ze wszystkich FA do FP. Wrócę do FA coś koło maja, czerwca myślę.

Pozdrawiam i do Bawełnianych Godów... ;)
taszka / 2008-01-04 09:55 / "Krecik"
czy ta lubawa to dobra spolka bo widze ze tracisz ale ona tania i chyba sie dzwiga no wex napisz u mnie cos wiecej bo ja nie obserwowalem wczesniej, a niedlugo pewnie bede mial lase na zalupy
needle / 2008-01-04 22:31 / Bez rangi
jak coś ciekawego o niej napiszecie to może i ja kupię?
michoo / 2008-01-07 23:20 / portfel / "Hakuna Matata"
No to coś tam mogę skrobnąć co myślę o tej zakale mojego portfela ;)
Ale żeby było jasne, mam jeszcze mały pakiet tylko dlatego, że nie wyszedłem z całości za jednym zamachem jak zaczęła się sypać poniżej 2,00. I pewnie pakiet kiedyś wnukom dam bo swoją cenę zakupu to nieprędko zobaczę...

Ale konkretniej. Ogólnie spółka zajmuje się kwatermistrzostwem dla mundurowych, czyli namioty wojskowe, kamizelki i tego typu p******* dla wojska, straży czy policji tak, że branża raczej stabilna. Co jakiś czas wypuszczają info o nowych kontraktach, przejęciach itp. lecz niestety nie ma to większego wpływu na kurs, na chwile wsiada spekuła, wydoi co swoje i wysiada. Zresztą, to niemodna spółka a to swoje robi. Z tego co wiem to nikt 'grubszy' tam nie siedzi, fundy też nie. swojego czasu podobno Moska tam mocno namieszał i wielu się zraziło, ale to nie za mojej 'kadencji' na GPW więc tylko zasłyszane opinie.

Technicznie w długim terminie trend spadkowy niestety, ale moim zdaniem krytyczny moment ma już za sobą (dotknięcie 0,80 22.11.2007). C/Z < 10 czyli moim zdaniem całkiem znośnie, FF też koło 75 więc stosunkowo płynny papier. Jednak jak wspomniałem niemodna to spółka i wielkiego odpału nie ma się co spodziewać. Ale przyjdzie na nią czas, bo branża stabilna i po woli ale chłopaki coś tam działają. Choć pewnie nieprędko ten czas nadejdzie.
I to ot takie moje luźne przemyślenia... Mam i będę trzymał (dla wnuków) ale nie naganiam ;)
michoo / 2008-01-07 23:20 / portfel / "Hakuna Matata"
Ale jaja, p i e r d o ł y wykropkowało :)))
michoo / 2007-12-23 13:36 / portfel / "Hakuna Matata"
Wszystkim zaglądającym tutaj od czasu do czasu chciałbym z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożyć najserdeczniejsze życzenia spokoju, szczęścia i radości. Abyście spędzili ten świąteczny czas w gronie najbliższych i odpoczęli od tych wszystkich hoss, bess, wykresów i trosk codzienności.
Niech udzieli Wam się atmosfera świąt a prezenty pod choinką spełnią najskrytsze marzenia.
michoo / 2007-12-17 22:28 / portfel / "Hakuna Matata"
Tak sobie sączę wieczorne piwko i patrzę na ten mój krwawiący bajzel...
Heh, dostałem dziś po kicie zdrowo. I z Hyge okazuje się, że na dłużej pewnie zostanę. A trzeba było oddać na DT jak byłem na +7%. Właśnie, trzeba było... Tyle, że człowiek to takie dziwne pazerne bydle, zimnej krwi zabrakło, znowu.
No ale w końcu to tylko pieniądze a ja się nadal uczę tego całego 'inwestowania', a wiedza przecież kosztuje.
Wkrótce minie rok jak 'szaleję' na GPW, więc będzie czas na refleksje i podsumowanie.
A tymczasem pozdrawiam Czytających (o ile ktoś to w ogóle czyta).
Zdrówko!
michoo / 2007-12-13 23:07 / portfel / "Hakuna Matata"
No to dziś nie wytrzymałem. Zieleń na Midasie sprowokowała mnie do wyjścia z papiura (z drobniutkim zyskiem). Wymieniłem go na... Hyge. Technicznie ostatnich kolka sesji wybicie przy rosnących obrotach więc myślę, że w przeciągu najbliższych sesji poziom 6 do 7 PLN może zostać osiągnięty. No o ile oczywiście Indianobójcy nie popsują nam po raz kolejny humorów... A jako że czasy niepewne, to stopy ustawione.
Czas pokaże, czy dzisiejsze decyzje okazały się trafne.
michoo / 2007-11-28 20:16 / portfel / "Hakuna Matata"
Parę dni temu zakupiłem sobie odrobinę Midasa. No nie mogłem wytrzymać stojąc biernie z boku. Ta choroba na pewno ma jakąś swoją nazwę :)))
Tak właśnie popatrzyłem sobie na wykresy tych moich śrucin no i na każdej MACD i RSI albo już wygenerowały sygnał kupna albo zrobią to lada moment. Może więc odrobię straty szybciej niż myślałem? No poza Lubą oczywiście :/
michoo / 2007-11-15 20:40 / portfel / "Hakuna Matata"
No to wróciłem po dłuższej nieobecności.
Najpierw był urlopowy rejsik po Balearach i pd. Hiszpani no a później nadrabianie zaległości wszelakich.
No a teraz... Szulernia nie rozpieszcza :(
Ale co tam, twardym trza być a nie mniętkim.
Pozdro dla czytających :)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy