Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "modliszka"

Komentarze do portfela "modliszka"

Wyświetlaj:
modliszka / 2009-06-10 15:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warto na miedzi realizowac czesc zyskow...
Tak glosno mysle. To dla tych, ktorzy sledza moj watek ....
pietroo / 2009-06-10 10:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/do;konca;czerwca;kghm;powie;co;chce;kupic,34,0,458530.html
modliszka / 2009-06-10 10:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przy tych poziomach cen miedzi, beda musieli placic wiecej za przejecie.
Powinni sie trochce wstrzymac z decyzja....
pietroo / 2009-06-10 08:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
Twój KGHM ładnie :))
100 zł będzie jak tak dalej pójdzie :))
pozdrawiam
modliszka / 2009-06-10 08:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przy dobrym wietrze 85,00 i czerwone swiatlo trzeba zapalic.
W perspektywie kilku dni, moga ropoczac silna korekte, wiec zalecam duza ostroznosc.

Pozdr
pietroo / 2009-06-10 08:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja tego nie mam, ale trzymam kciuki, aby doszło do 85 zł
modliszka / 2009-06-10 09:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszke wywalilam po 81,60.
na reszcie scisly stop loss.
pietroo / 2009-06-10 09:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ładnie zaczął zobaczymy jak skończy
modliszka / 2009-06-10 09:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
KGHM Związki przeciw
10.06.2009, Adam Roguski
ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego zaapelował do Skarbu Państwa (ma 41 proc. akcji KGHM) o opamiętanie, odpowiedzialność i nieszkodzenie spółce. Chodzi o wypłatę dywidendy z ubiegłorocznego zysku netto. Z 2,92 mld zł zarząd rekomenduje wypłatę 1,43 mld zł (7,16 zł na akcję). Związkowcy podkreślają, że zmusi to firmę do zaciągania kredytów na niezbędne inwestycje.

xxxxxxxxxx

Zwiazkowcy, znow daja znac o sobie.
pietroo / 2009-06-10 10:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
działają we własnym interesie
modliszka / 2009-06-10 08:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Banki zwrócą pomoc
10.06.2009, Grzegorz Siemionczyk

Amerykański departament skarbu dał wczoraj 10 bankom pozwolenie na spłatę środków pomocowych z programu Paulsona. Dokładna lista kwalifikujących się instytucji nie jest znana, lecz z nieoficjalnych doniesień wynika, że znalazły się na niej m.in. JPMorgan Chase i Goldman Sachs. Łącznie do publicznej kasy wróci 68 mld USD, a więc prawie trzykrotnie więcej, niż jeszcze do niedawna oczekiwał rząd. Zdaniem amerykańskiego sekretarza skarbu Timothy’ego Geithnera, świadczy to o postępującej szybko rekonwalescencji sektora bankowego.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Witam Szanowne Grono,
bylo milo, ale trzeba sie zaczac przygotowywac do realizacji zyskow.
Pytanie tylko o zasieg korekty, ktora moze ropoczasc sie juz w nastepnym tygodniu.

Pozdr
adrianoo / 2009-06-10 09:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
witam,
sadzisz ze kontraktowcy nie beda chcieli podciagnac indeksu?
modliszka / 2009-06-10 10:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moga chcec, pytanie czy wystarczy sil. Sadze, ze juz zaczyna odbywac sie dystrybucja...a kontrakty dopelnia tylko wszystkiego i przekreca sie na S....
adrianoo / 2009-06-10 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
LOP wrocil do normalnego poziomu (97-98k), zakladam ze powinnismy przejsc w miare stabilnie przez 3 wiedzmy, rzeczywiscie o wzrosty jest ciezko chyba ze nam ktos pomoze
Ciułacz / 2009-06-10 02:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodyni.!
Coś mi sie wydaje że przed swoim odejściem chcesz wszystko wyprowadzić na TIP-POP,
i harujesz nadgodziny za friko.
Ja kiedyś jak miałem zmienić pracę to kilka miesięcy przed powiedziałem szefowi żeby kogoś szukał na moje miejsce aby wprowadzić i przyuczyć, a on tego nie brał na serio.Jak i jak mu powiedziałem że od Poniedziałku mnie nie będzie to on w płacz :-) i w końcu sie dogadaliśmy i przychodziłem na wieczorną zmianę przez miesiąc czasu. Tak że U jednego od 7:00 a u innego na 17:00.Kiedyś się było młodym to nie przeszkadzało ciągnąć dwie zmiany.Pozdrawiam
modliszka / 2009-06-10 08:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Juz zakonczylam wszystko w ostatniej pracy a i z zespolem sie pozegnalam :-))) ze dzisiaj ledwie pikam :-)))

Pozdrawiam
pietroo / 2009-06-10 08:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czyli masz teraz wolne? odpoczywasz przed nową pracą?
modliszka / 2009-06-10 09:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam wolne, tak na pol gwizka :-)
Czeka mnie kupa rzeczy do zalatwienia w zwiazku z przejsciem do nowej firmy.
adrianoo / 2009-06-10 09:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
gratulacje zwiazane ze zmiana:)
modliszka / 2009-06-10 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie bede dziekowac, coby nie zapeszac...:-)
adrianoo / 2009-06-10 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
spoko:)
w tym momencie gospodarczym to calkiem niezwykle, dlatego cieszy taka wiadomosc:)
anonim_03 / 2009-06-07 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kolejny tydzień wzrostów
http://wykresygieldowe.bblog.pl/
Ciułacz / 2009-06-07 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodyni ,witaj!
Anonim_03,witaj!
Do statystyk to jestem ostrogny, np
Pracownik podwykonawca GM w ubiegłym roku stracił pracę za $25 na godzinę a następnie sie zarejestrował po zasiłek..Po roku czasu posiłkując sie kartami kredytowymi jakoś wszystko płacił ale wkońcu ogłosił niewypłacalność bankructwo.Aby dalej żyć to złapał pracę dorywczą za $8 na godzinę, zabierając komuś co płacili $20 na godzinę.
Co na to statystyka ?
1.Wzrost zatrudnienia
2.Zmniejszył sie kredyt konsumencki bo bankrutując dług sie wymazał i zostaw wpisany na straty.
Ja jak widzę że biorą nowe pozwolenia budowlane na mieszkaniówkę to znak że idzie ku lepszemu i natym sie nie pomylisz.
Pozdrawiam
modliszka / 2009-06-07 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam all,

warto sobie przypomniec, ze w styczniu bylo potezne obnizenie zatrudnienia w sektorze bankowym USA, oraz duzych firmach notowanych na gieldzie. Wszystko to ma poprawic wyniki bankow, na koniec roku.

Kryzys jednak ma swoje drugie dno, to znaczy konsument - handel i uslugi /ostatni etap bessy/. W tym sekorze, widac golym okiem spadek popytu i spadek wskaznikow swiadczacych, ze to koniec problemow gospodarki.

Uwaga inwestorow skupiac sie bedzie jednak, na duzych instytucjach....

Pozdr
Don Kenobi / 83.5.250.* / 2009-06-07 21:37
Zabrakło Ci słowa "nie", bo to "nie koniec problemów gospodarki", a dopiero początek. Japonia już od 20 lat stymuluje gospodarkę i ma już zadłużenie największe wśród krajów wysoko rozwiniętych - ok. 167% PKB.
Na wyniki banków wpłyną kolejne straty na kredytach w pogłębiającym się kryzysie, dalsze odpisy na straty na papierach których wycenę w końcu będą musieli zrobić nie z sufitu, jak teraz, ale wg ich rynkowej wartości, a ta jest prawie żadna, do tego brak zainteresowania kredytami, brak fuzji i przejęć, nowych emisji na giełdzie, refinansowanie kredytów się kończy. Nie ma na kim ani na czym zarabiać. Konsument jest pod wodą, do 30% ludzi ma wartość domu niższą od kredytu, a ceny domów będą dalej spadały. Zmniejsza kredyt na potęgę, nie wydaje i taka sytuacja potrwa parę lat przynajmniej.
anonim_03 / 2009-06-07 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tyle, że w takim układzie (gdyby był to ważny w gospodarce proces) widać by było spadek średniej pensji za godzinę, a ta stoi w miejscu.

Ale faktem jest, że w statystykach wielu rzeczy nie widać, np. nie widać rozkładu zadłużenia (czy jest ono skoncentrowane czy wszyscy mają kredyt na samochód na $10,000)
Ciułacz / 2009-06-07 18:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Anonim_03, Jak masz i brałeś pod uwagę, średnią pensji na godzine czy roczną ( ja takiej statystyki nie widziałem )to trochę pomaga.
W mojej spółce w miesiącu Maju bez strajków czy nacisków dano rok-roczną podwyżkę 2,1%
,to nie tylko w mojej firmie .Czyli aby średnia wyszła nie zmieniona gdzieś komuś musiano obniżyć i to zapwenie takiemu co ledwo zipie i niema wyboru musi zakceptować.Taki to zapewnie wszystko przeznacza na konsumpcje, czyli rynek to odczuje.A ja te nadwyżki inwestuję na przyszłą emeryturę czyli na parkiet, a rynek dalej czeka na klienta.
Don Kenobi / 83.5.215.* / 2009-06-07 14:09
Tak to jest jak zacząć analizować szczegóły, a nie tylko czytać tytuły. Wystarczy popatrzeć na spadek średniej długości tygodnia pracy, skok stopy bezrobocia z 8,9% do 9,4% (przy oczekiwaniu 9,2%), skok szerszej miary bezrobocia tzw. U-6 do 16,4% z 15,8%.
Po co komu teraz nowe pozwolenia na budowę, kiedy stoi 19 mln domów pustych, a oprocentowanie kredytu hipotecznego zaczęło ponownie w ostatnim czasie szybko rosnąć, co spowoduje kolejne rekordy przejęć domów przez banki, dalszy spadek ich cen i wzrost strat banków. Trwa szybki spadek kredytu konsumpcyjnego (-7,4% w ostatnim miesiącu, drugi rekordowy spadek w historii, przy zrewidowaniu spadku na większy w poprzednim miesiącu).Trwa wywalanie obligacji, bo widać do czego doprowadzi polityka druku pustego pieniądza bez opamiętania, który zamiast do konsumentów i za ich pośrednictwem do gospodarki, idzie do kieszeni banków-bankrutów nie potrafiących radzić sobie na rynku, które nie wiedzą co z nimi robić, bo nie ma popytu na kredyty, więc przeznaczają je na kolejne pompowanie balona surowców w sytuacji kryzysu, kiedy popyt na nie spada, co dodatkowo szkodzi tym konsumentom i gospodarce, czyli jeszcze bardziej pogłębia ten kryzys.
modliszka / 2009-06-07 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Patrzac Ken na USA, masz wiele racji.
Jednak jak to sie ma do nas ? Nijak.....

I chce Ci powiedziec, ze Amerykanskie firmy wchodza na polski rynek...
Jakie, powiedziec nie moge...bo to jeszcze info nieoficjalne...
Don Kenobi / 83.5.250.* / 2009-06-07 21:10
To zobaczysz jak się to do nas ma.
A że wchodzą żeby na nas zarobić, płacąc jak Chińczykom, to nie wiem czy śmiać się czy płakać..
Pooh / 2009-06-07 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Takie ich zbójeckie prawo, Ken...
Wiesz, jednak chyba lepiej być biednym i mieć pracę niż bogatym wśród bezrobotnych...
I lepiej, że są to firmy z U.S. - Europa już pokazała niejednokrotnie, jaka jest solidarna.
Pzdr.Q
Ciułacz / 2009-06-07 22:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak to dobrze że Anonim_03, umiał nas pobudzic do dyskusji i wszyscy wnoszą istotne spostrzeżania do tematu.
Odnośnie Amerykańskich spółek co szukają zaczepienia w PL to sie nie dziwię.Jesteśmy krajem rozwijającym się, czyli jeszcze można wiele zdziałać.Stany doszły do pewnego pułapu i sie duszą, sa skazane na depresję ale ta nie nastąpi bo nadrukowali zielonych, czyli powinna nastąpic inflacja i spadek wartości dolca itd.Spółki najchętniej by uciekły do Chin ale to bardzo skomplikowane, bo tam nawet ziemi nie kupisz jako obcokrajowiec.Zagraniczne firmy dzierżawią grunty na 25 lat i na tym budują.
Pooh / 2009-06-07 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wiesz, Ciułacz - myślę, że silna Polska jest na rękę US, zwłaszcza w dobie dogadywania się Rosjan i Niemców. A nasza obecność w Afganistanie i Iraku nie jest przypadkowa.
Pzdr.Q
Ciułacz / 2009-06-08 01:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pooh, sam już niewiem jak z tymi Stanami jest.Może oni to nas widzą jak kropke na mapie, co by było wygodnie spuścić desant?Polityka Białego domu to jedna sprawa a biznes zapewnie idzie swoimi drogami.Wybrańcy sa dobrymi biznesmenami mają swietne wyczucie rynku i w tri miga rozpracują klienta. Byli na naszych ziemiach sporo czasu i wiedzą że tu sie dobrze robi interesy, a nie gorsze z Niemcami.Oni są wszędzie u siebie.Dla Polskich biznesmenów to może być zły czas, ale dla gospodarki to może nie taka zła wiadomość.Komunistą nie jestem ale w takim wypadku powinna sie wzmocnic rola związków zawodowych aby została zachowana równowaga, bo można wpaść w niewolnictwo.Kończe bo zchodzę z tematu.Pozdrawiam
5424 / 2009-06-06 09:24 / Fan Linuxa Ubu
Czy na walucie analogiczna sytuacja ja w tamtym tygodniu złotówka w grę pod zwyżki na gieełdzie.......
modliszka / 2009-06-07 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie bac sie oslabiania zlotego...bac sie jego umocaniania....to w kontekscie gieldy....
modliszka / 2009-06-05 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Raport nr 22/2009: Zmiana rekomendacji Zarządu odnośnie podziału zysku netto za rok obrotowy 2008

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że dnia 5 czerwca 2009 roku podjął uchwałę zmieniającą wniosek Zarządu Spółki do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź S.A. dotyczący podziału zysku za rok obrotowy 2008 z dnia 17 kwietnia 2009 roku (raport bieżący nr 12/2009 z tego samego dnia).
Powyższa decyzja wynika z poprawy warunków makroekonomicznych, bieżącej sytuacji finansowej Spółki oraz korzystniejszej w odniesieniu do założeń Budżetu prognozy wyników Spółki na rok 2009.
Zgodnie z aktualną projekcją wyników na rok 2009 planowany zysk Spółki wzrósł z 488 mln zł do poziomu 1 906 mln zł. Przy rekomendowanym poziomie dywidendy stan środków pieniężnych na koniec 2009 r. będzie zbliżony do poziomu określonego w Budżecie Spółki zatwierdzonym przez Radę Nadzorczą.
Zarząd Spółki zaproponuje Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy na poziomie zgodnym z Polityką Dywidend opublikowaną w raporcie bieżącym nr 5/2007 z dnia 17 stycznia 2007 roku, tj. w wysokości 1 432 000 000 zł, co stanowi 7,16 zł na jedną akcję oraz następujące terminy dotyczące dywidendy:
- dzień dywidendy - 16 lipca 2009 roku,
- termin wypłaty dywidendy – 6 sierpnia 2009 roku.
Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku Spółki za rok obrotowy 2008 oraz ustalenia dnia dywidendy i terminu wypłaty dywidendy podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź S.A., zwołane na 16 czerwca 2009 roku.
Bez względu na ostateczny kształt uchwały Walnego Zgromadzenia w zakresie podziału zysku, Zarząd będzie kontynuował efektywne wdrażanie strategii, w tym realizację zadań inwestycyjnych przy zachowaniu stabilności finansowej Spółki.


Podstawa prawna: § 38 ust. 1 pkt 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33 poz. 259)
człowiek znikąd / 2009-06-05 18:20 / portfel / "Trillium"
Gratki za KGHM 80 zeta zaliczyl. :-)
Popchnelas go?
Pozdrawiam
modliszka / 2009-06-05 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2009-06-02 09:05:55 | | modliszka
Re: GPW: Idziemy dalej w górę
Prawde mowiac miedziowy gniot w tym tygodniu moze zobaczyc 80,00.

Ciao trzymajcie sie ramy, to nie posapadamy :-)


Troszke ;-)
NOOVAA / 2009-06-04 20:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam wieczorową porą. Prośbę mam. Czy mógłby ktoś zerknąć jak technicznie wygląda HTL, bo ja nie kumam jak do tego podejść.
modliszka / 2009-06-04 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spolka w kanale wzrostowym, od przeszlo roku.
Przebila linie bessy a trend utrzymany.
Najblizsze ograniczenie w okolicach 15.00 / nie rysowalam lini, wiec moze ktos mnie wesprze i wyznaczy szczyt/.

Nie sledze jej, wiec ciezko mi powiedziec, co jest powodem wzrostu, jednak ochota na atak byc moze 20,00 calkiem realny....

Widac, ze
5424 / 2009-06-04 20:35 / Fan Linuxa Ubu
Jeśli możesz yo napisz szczerze o impexmetalu jakie perespektywy na teraz i w dłuższym terminie.
modliszka / 2009-06-04 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moi Drodzy :-)
na gieldzie, obecnie jest cos, ok. 300 spolek. Trudno sledzic wszystkie spolki i wszystkie do nich informacje. Tak wiec, nie chcialbym, zeby moja opinia, przyczyniala sie do melnie podjetej decyzji.

O Impexmetalu powiem ktorko. Spolka znajduje sie w okolicach lini trendu, ale nie przebila jej. Istotne beda doniesienia, ktore moga spowodowac przebicie tej lini, co bedzie pozytywnym sygnalem.

Kiedys chyba mial cos z nia wspolnego, Karkosik. Zastrzegam, ze nie wiem, kto obecnie zasiada w akcjonariacie i RN. Tego Pana nie lubie, stad nawiazanie....A do tego, jego zapewnienia, ze najgorsze za nami, nakazuja wyostrzyc czujnosc...
Pooh / 2009-06-04 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Może już wydał te 100 baniek na skup i puszcza kurs luzem...
Zobaczymy.
Pzdr.Q
NOOVAA / 2009-06-04 20:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Za czym Modliszka Ci napisze, to przemyśl to co powiedział dziś w wywiadzie R.Karkosik
5424 / 2009-06-04 20:46 / Fan Linuxa Ubu
nie czytałem wywiadu podrzuć NOOVAA lina jeśli możesz
NOOVAA / 2009-06-04 20:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki za pomoc. To 15 zł to jej sie należy. Spółka jest trochę droga, ale nie bez powodu. Wczoraj zrobiła b.duży obrót i niewielki wzrost kursu. Mam nadzieję, że to ja odblokuje.
5424 / 2009-06-03 22:20 / Fan Linuxa Ubu
Witaj gospodyni nie pisałęm bo kompa w rozsypce miałem ale już działa jak widzisz rozwój wypadków na przyszłość tą najbiższą i troszę dalszą pozdrawiam
modliszka / 2009-06-03 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj,
moj punkt widzenia, nie ulegl modyfikacji.
Ciagniemy woz do 17-ego.
Potem dluzsze wakacje....dwu, trzy miesieczne.

Pozdr
5424 / 2009-06-04 19:59 / Fan Linuxa Ubu
Widzę że jesteś konsekwentna przedłuż termin chociaż do 20 jak ci poszło na rozmowie z ważnym..........
modliszka / 2009-06-04 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od 15 czerwca, startuje pod nowa bandera :-))))
Pooh / 2009-06-04 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Sorki za wejście w rozmowę, ale tu jest najlepsze miejsce, żeby pogratulować ;)
Pozdrawiam.Q
Ps. Ja już wystartowałem. Powiem tak - niezła jazda...
modliszka / 2009-06-04 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gratuluje rowniez i zycze, wiatru w żaglach ;-)
5424 / 2009-06-04 20:32 / Fan Linuxa Ubu
ale nie piracką z czaszką i piszczelami
Ciułacz / 2009-06-04 23:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Modliszka ,Gratki, nowa praca nowe wyzwania.
modliszka / 2009-06-05 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Narazie nie chce dziekowac, coby nie zapeszyc...ale posylam usmiech i pozdrwienia :-)
anonim_03 / 2009-06-03 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
scenariusz życzeniowy:
http://wykresygieldowe.bblog.pl/
modliszka / 2009-06-03 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje za info
Idziemy zatem poczytac :-).
modliszka / 2009-06-02 07:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
KGHM Do piątku decyzja o dywidendzie
02.06.2009, Adam Roguski
Do 5 czerwca zarząd KGHM zobowiązał się podjąć decyzję o zmianie rekomendacji w sprawie podziału ubiegłorocznego zysku (2,92 mld zł, czyli 14,6 zł na akcję). Pierwotnie chciał go zatrzymać w spółce. Według wcześniejszych deklaracji, zmiana rekomendacji miała się pojawić w maju. Wczoraj kurs KGHM wzrósł o 6,3 proc., do 74,5 zł.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Witam
Udanych transakcji zycze
modliszka / 2009-06-01 07:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry :-)

KGHM Zakup złóż w planach
01.06.2009, Adam Roguski

Za 639–969 mln USD (2,07–3,14 mld zł) KGHM kupi z brazylijskiej kopalni Salobo Metais koncentrat do produkcji miedzi. Kontrakt będzie realizowany w latach 2009–2016.

Udanych transakcji zycze
anonim_03 / 2009-05-31 08:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam gospodynię i gości.

Ciężko powiedzieć na jakim polu toczy się zabawa. Czy chodzi o wzrosty-spadki, czy może duża-mała zmienność ? Obecnie właśnie mała zmienność wykrwawia "ulicę", która pokochała ostnio szybki obrót i kontrakty.

Zakładam, że nie będzie już mega-zwałek (na większości rynków) tylko długie, kilkumiesięczne, konsolidacje.
anonim_03 / 2009-05-31 08:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widziałem w gazetach filmik z Premierem na tle zielonej wyspy z dodatnim wzrostem PKB. Przesłanie – Polska najlepsza w Europie. Trzeba powiedzieć, że jest to powód do niepokoju. W szczególności w kontekście wychwalania Słowacji w styczniu (z 9.1.2009)

===

Tusk wskazuje kraj, od którego mamy się uczyć

Premier Donald Tusk
PAP
Możecie być dumni, będziemy się od was uczyć - tak zwrócił się do Słowaków premier Donald Tusk podczas uroczystej gali w Bratysławie z okazji wstąpienia Słowacji do strefy euro.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy