Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "wasylienko"

Komentarze do portfela "wasylienko"

Wyświetlaj:
needle / 2010-03-29 11:07 / Bez rangi
widzę, że stare kłopoty masz za sobą i korzystasz z hossy;-)
wasylienko / 2008-06-05 21:15 / portfel / Utracjusz giełdowy
jakos mam poczucie ze nie bedzie rynek szukal nowego dna
wyglada na to ze pare spolek potwierdzilo swoje silne dno (albo jutro jeszcze je potwierdzi) i bedziemy mieli solidny wzrost
oczywiscie rynek osądzi, mi dziś wpadlo pare spolek, odkupilem ponara i zobaczymy, caly czas z reka na spuscie
ppprzemo / 2008-05-20 13:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Takie operacje bolą...
Ale jeśli miałoby spadać dalej... to faktycznie lepiej w końcu przeciąć wrzód.
wasylienko / 2008-05-20 16:20 / portfel / Utracjusz giełdowy
ano, po Twoim wpisie o MSZ wyczekałem moment i przyciąłem na przyzwoitym zyla, byłbym teraz sporo mocniej w plecy. Przyciąłem też CSG mimo, że to moja ulubiona spóła.. wpisałem się u Biga, że widzę dziś mocne spadki i teraz bede odkupowal niżej, moze nawet po 4 jesli moje przewidywania (bardziej wrozenie z fusow;]) sie sprawdza
Co do FSG to wydaje mi się, że potencjał do spadków już niewielki - czekam póki co w okolicach 16 i dokupię. Podobnie Polna na 18, ale kto moze wiedziec co to sie dalej bedzie dziac...
Sanwil długo pewnie nie wygrzebie się ze straty, ale pogodziłem się, więc jeśli nie będzie się zapowiadać na łupnięcie to go nie opycham.
Varianta sprzedałem z dużą stratą jakiś czas temu i baaardzo dobrze, bo zamiast 20kilku% straty miałbym teraz >50.... ael obserwują i jak zacznie czkać, to go biorę, choć pewnie jeszcze dłuugo nie...
PNF w ciągłej obserwacji, wierze w spółę, ale zobaczymy
PEPEWKA raczej silna więc z zamiarem spokojnego dobierania w dobrej cenie ;]
dzieki za uwagi, zapraszam ponownie
ppprzemo / 2008-05-20 20:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak patrzę na Twoje spółki i mogę coś powiedzieć o dwóch:
stalexport - nie przestaje mnie zadziwiać (akcjonariat) reakcjami na kiepskie wyniki :-)
pepewka - tu pytanie jest dla mnie tylko jedno: czy wyjazd Esza na Ukrainę (a raczej jego powrót tam) jest reakcją na słabą strategię w Polsce (swoistą "ucieczką") czy też został tam posłany jako jeden z najlepszych znawców tego rynku... Tak czy tak w naszym kraju kiepsko sobie radzą z wykorzystaniem potencjału świetnych produktów.
wasylienko / 2008-05-21 07:47 / portfel / Utracjusz giełdowy
co do stxa to sie w 100% zgadzam, tylko jeszcze nie wiem o czym to swiadczy.. o ich (naszej-posiadaczy ;]) głupocie czy o sile i potencjale spółki....? heh
wasylienko / 2008-05-21 07:53 / portfel / Utracjusz giełdowy
PS ja interpretuje wyjazd mr sza jako jednak próbę ekspansji spólki na rynek, który świetnie zna, a co do kraju to rzeczywiście jest to jakiś problem, zobaczymy-może jak zebrali już pierwsze doświadczenia to się czegoś nauczyli i wyciągną jakieś wnioski...
wasylienko / 2008-04-29 00:57 / portfel / Utracjusz giełdowy
tak sobie patrzę na to co się dzieje u Yanków i jakoś mnie to nie przekonuje - suabe obroty (a właściwie dziś się pojawiły dopiero na spadku), dużo oporów i linii tredów do przełamania na wysokim jak na dzisiejsze czasy poziomie, ogólnie jakoś też brakuje powodów do pięcia się w górę... moim zdaniem jednak jeszcze tym razem będą asekuranccy (tak to się pisze??!!#%$^)
zapewne przełamanie trendów spadkowych nastąpi przy kolejnym podejściu, ale na raczej niższych poziomach - wtedy nie będzie to tak 'raziło'...
a u nas? jakieś powody do wzrostów pewnie i się znajdą (wyniki spółek w tym tygodniu, z drugiej strony nie są zbyt optymistyczne kolejne obniżki prognoz wzrostu i zwyżki prognoz inflacyjnych....), ale jak za wodą spadną to i my z nimi popłyniemy...
będę się starał łapać parę spółek na spadkach i przy tym się nie pokaleczyć... jak znajdę trochę czasu to popiszę gdzie jakie spóły będę qpował, tymczasem
wasylienko / 2008-04-29 17:04 / portfel / Utracjusz giełdowy
no i póki co spadają za oceanem, indexy właśnie wróciły do linii trendu spadkowego i jeśli DJ zamknie się dziś poniżej 12800 (zwłaszcza poniżej oporu/wsparcia na 12670 circa a to chyba możliwe) to możemy lecieć jeszcze dłuuugo i zatzrymać się pod konice tyg na 12500...
jutro pewnie u nas spora przecena na otwarciu, bo w majówkę każdy by chciał mieć głowę wolną...niestety...przy c zarnym scenarze, który zarysowałem chyba będziemy mieć popsute humory,
oby pogoda sprzyjała, bo i on dziś Wawki nie rozpieszcza...
ppprzemo / 2008-05-01 12:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Piszesz o USA ale w portfelu masz spółki z WGPW... Ja nie twierdzę, że nie ma korelacji ale nasze zagrywki nie są 1:1 z DJ. Warto o tym pamiętać.
kalot / 2008-04-27 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Odniosę się w dwóch wątkach
z tego co masz to rzeczywiście vatiany i pp Sanwila nie rokują najlepiej, pierwsze w niesamowicie spadlowym ciągu (ale przecież to odbije, zobacz tak na oko wyceny oraz informacje płynące ze spółki) w drugia wszedłeś na własne ryzyko, a to świadczy że się nie boisz
JAk się teraz boisz, ale wszedłAeś "kiedyś"to powinieneś sprzedać,póki nie tak wielkie masz straty
zauważ, że spadki postępują znacznie szybciej niż wzrosty, ale za to wzristy są zazwyczaj wyraźnie dłuższe
chyba rozumiesz że nie mogę przeanalizować wszsystkich spólek, które masz w portfelu, ale nie wygląda to źle
i jeszcze jedno, jeśli nie możesz zainwestować środków na 2-3 lata to nie powinieneś nic kupować
a to jest okres minimalny
pozdrawiam
wasylienko / 2008-05-01 02:07 / portfel / Utracjusz giełdowy
hmmm, co do długoterminowego inwestowania to coś w temacie:
http://tnij.org/a4o4
trochę mnie to przeraziło... no zbyt mocne słowo, raczej zwiększyło czujność, bo rynek w tej chwili mocno rozchwiany i kto wie co może się jeszcze zdarzyć... (a w tym temacie to włąśnie przerzuciłem historyczne dane i np. jak kotś wszedł w DJIA np. w 68 i tzrymał przez 10 lat to był stratny.... dałoby się znależć kilka przykładów,
w każdym razie lekcja z tego taka, że trzeba być cierpliwym, ale i uważynym i realizować zyski w odpowiednim czasie zwracając uwagę na koniunkturę, zmieniające się czasy, tredny itp..., dobrej nocy jeśli ktoś jeszcze to czyta, pzdr

może rzeczywiście 2-3 lata to nie jest 'długoterminowe' inwestowanie, ale dla początkującego wydaje się baaaardzo dłuuuugim terminem
tymczasem pozbyłem się dużej części portfela... i żałuję że nie większej... i jeśli za wodą jeszcze spadną to będę kupował na ważnych wsparciach...
wasylienko / 2008-04-28 00:24 / portfel / Utracjusz giełdowy
a jeszcze co do Sanwil to martwi mnie, że jak utknie na jakimś poziomie to strasznie trudno będzie go z niego ruszyć przez spekulantów i potrzebne będzie jakieś mega info, żeby go wyrwać... chociaż nie wydaje się taką wydmuchą jak fon i inne podobne....
wasylienko / 2008-04-28 00:16 / portfel / Utracjusz giełdowy
spoko ;]
bardziej chodzilo mi o przemyślenia dotyczące możliwych spadków poniżej, co do których wymienialem już opinię z przemo, ale jeśli masz coś w temacie to śmialo pisz
w kwestii komentu co do mojego portfela - mam czas na inwestowanie i trzymanie... duuuużo czasu i nigdzie się nie spieszę...co więcej inwestycje w najbliższych 2-3 latach są chyba najlepszym czasem, myślę, że będziemy się tak telepać jeszcze z jakiś rok i dopiero w 2009 (raczej później niż wcześniej) jakieś porządne wzrosty nastaną. Póki co akceptuję część strat i będę w miarę środków i możliwości dokupowal to i owo - teraz zastanawiam się nad ekoenergią i PEP, ale też czymś z branży spożywczej (może Jutrznia, Duda, Mispol?) i wciąż czekan na sygna od Ponara, interesują mnie też banki Millenium, BZWBK, tylko tej gotówki jakoś qrcze malo... ;]
pozdro
jeśli chodzi o Sanwil to rzeczywiście mala wtopa... ale cóż zdarza się... potraktowalem to jako inwestycję dlugoterminową, wydaje mi się, że powinna się zwrócić z sowitym zyskiem za jakiś czas, chyba, że znowu wpadną na pomysl dodrukowania papiera - wtedy wychodzę z każdą stratą :)
co do Varianta, to wierzę w tą spólę, choć muszę przyznać coraz mniej mam cierpliwości, wydaje mi się, że jest już nieżle wyprzedany i niedlugo powinien odbić w okolice 8,5-9zl i wtedy z chęcią bym przyciąl stratę, być może zaloguje się nieco niżej jeśli wreszcie da jakiś porządny sygnal do wzrostów
ppprzemo / 2008-04-27 14:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Odpisałem Ci. Wyszło długie ale starałem się :-)
wasylienko / 2008-04-27 14:54 / portfel / Utracjusz giełdowy
przeczytałem, bardzo cenne uwagi, dzięki!

a propos biomasy to niestety podejrzewam, że PEP chce właśnie spalać wierzbę :( muszę to jeszcze sprawdzić....

pozdro
ppprzemo / 2008-04-27 20:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie czytałem - nie moja spółka ale daj znać!
A co do wcześniejszej dyskusji - napisałem jeszcze troszkę...
wasylienko / 2008-04-25 23:17 / portfel / Utracjusz giełdowy
http://tinyurl.com/6lzjc4
no i co dalej??? naiwne pytanie... ciekawy link powyzej i fajne porownanie zachowania amerykanskich inwestorow...
tymczasem poczynilem dalsze zakupy, bo trza odrobic troche strat. Poki co obserwujac swoje pierwsze kroki na gieldzie widze ze troche zbyt niecierpliwy jestem...
wasylienko / 2008-04-26 02:51 / portfel / Utracjusz giełdowy
może ktoś mnie w tej chwili wyśmieje, ale wydaje mi się, że jesteśmy kilka dni przed kolejną zwałką na 3650 na W20. Żeby było jasne mam nadzieję, że to nie stanie się prawdą, ale... jak się przyjrzeć wykresom DJIA i polskich indeksów to wydaje się, że wszystkie powtarzają 'mini sekwencję' ruchów , które wykonywały od marca ub. roku (kompletnie nie znam się na Fibonaccim, wiem tylko, że coś takiego jest...) do feralnego początku stycznia 2008. Co więcej, jesteśmy przesunięci nieco w fazie w stosunku do Didżeja...co z tego? ano to, że Didżej próbuje pokonać opór, który w cyklu wcześniejszym odpowiada szczytom z października i jeśli teraz spadnie (a chyba spadnie bo jest dosyć słaby, vide obroty) + właśnie się kończy pełny cykl na polskich akcjach, to lecimy na wymarzone przez wielu 'niskie rejony'. To może być 2600, ale też i niżej, dużo niżej.... może 2200...armageddddon!!!!! #^%$#&^*
Z jednej strony super by bylo tak nisko qpić, z drugiej szkoda już tych biednych, zmaltretowanych akcji.... ku przemyśleniom... trzeba się bardzo bacznie przyglądać temu co się będzie teraz działo....
powodzenia i zielonego!...
wasylienko / 2008-04-26 12:07 / portfel / Utracjusz giełdowy
oczywiście zwałka na 2650...
ppprzemo / 2008-04-26 10:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli popatrzysz na wykres DJ w dłuższej perspektywie to zobaczysz, że są przed mega hossą! Co więcej, nawet najpopularniejsze wskaźniki zachowują się bliźniaczo...

A co do portfela - MSZ udało Ci się kupić w szczycie (z drugiej strony to też sztuka) i tu masz moim zdaniem prosty wybór:
1) Wierzysz w spółkę z dobrym managementem o nienajgorszych perspektywach, która w przypadku kontynuacji wzrostów na WGPW będzie rosła do kilkunastu złotych;
2) Przejmujesz się niewielką siłą byków widoczną na wolumenach, zasadą sell in may and go away, zastanawia Cię też rozbieżność przychodów podawaną przez zarząd i niezależnych analityków i dlatego sprzedajesz teraz tnąc straty...

Tak czy tak - powodzenia!
wasylienko / 2008-04-26 10:30 / portfel / Utracjusz giełdowy
hmm, co do DJ to pewnie masz rację, w długim terminie raczej będą rośli, tylko jeśli teraz porządnie nie przebiją oporu to spadek może być - co najmniej! - kilku procentowy, jeśli do tego dodasz fakt, że ten spadek wypadnie prawdopodobnie w trakcie naszej majówki (tam chyba giełdy działają ;)) to odreagowanie u nas może być znaczne już za tydzień w poniedziałek... ot taka zabawa w psychologię tłumu...
wydaje mi się, że jednak ten spadek prędzej czy później nastąpi, a teraz nikt już się go nie spodziewa (no może oprócz Kena i nielicznych jego popleczniaków na froum głównym) więc dlaczego by nie miałby to być dobry moment
w sumie lepiej szybciej niż później... ;)
poza tym, w kwestii powiedzonek giełdowych i sezonowych zachowań giełdy, to obserwując tegoroczne zachowania indexów można powiedzieć, że dzieje się odwrotnie (w każdym razie sprzecznie) z nimi - brak efektu stycznia spadki, w kwietniu, itp...

a co do MSZ to rzeczywiście nie ma się czym chwalić... dzięki za uwagi, wezmę je z pewnością pod uwagę - nie wiedziałem o rozbieżnościach o których pisałeś... analityk ze mnie do d...

pozdro
ppprzemo / 2008-04-26 11:44 / Uznany Gracz Giełdowy
analityk ze mnie do d...
Tego nie napisałem. Wiem za to, że warto się interesować posiadanymi spółkami.

A co do DJ to ja wcale nie piszę o długim terminie. Nie mam pod ręką wykresu ze średnimi - jak go odszukam to wkleję. Teraz właśnie rzecz toczy się o to, czy będzie powrót do szalonych wzrostów...

A co do rajdu św. Mikołaja i efektu stycznia - IMHO były ale bardziej... wysublimowane? W każdym razie ja od przełomu listopada/grudnia zarabiam... Za to przestałem się interesować indeksami (nic mi nie dają, nic mi nie mówią, po prostu brak korelacji z moim portfelem) i głównym forum.
wasylienko / 2008-04-26 12:06 / portfel / Utracjusz giełdowy
i jeszcze co do wykresów... szczerze, to nie interesuję się nimi zbytnio ;)
...ale jestem teraz na etapie nauki, więc analizuję sporo informacji i stąd moje wyrażone powyżej refleksje, a link się przyda, ciekawy, ciekawy
wasylienko / 2008-04-26 12:03 / portfel / Utracjusz giełdowy

Teraz właśnie rzecz toczy się o to,
czy będzie powrót do szalonych wzrostów...


no właśnie... i jakoś nie jestem optymistycznie nastawiony... ale jak zwykle czas pokaże...
chodzi mi tylko o to, żeby się mieć na baczności

za uwagi wilekie dzięki! jakbyś miał cosik ciekawego jeszcze w kwestii to serdecznie zapraszam
ppprzemo / 2008-04-26 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
A, i jeszcze dwie sprawy:
1) jeśli naprawdę tak bardzo interesuje Cię USA to polecam stronę (kliknij w wybraną dekadę):
http://www.djindexes.com/mdsidx/index.cfm?event=showAverages

2) Ken, zgodnie z zasadą rozkładu naturalnego w połowie przypadków będzie miał rację. Oznacza to skuteczność na poziomie pszczoły lecącej do rozświetlonego okna...
kalot / 2008-03-27 23:01 / portfel / Tysiącznik na forum
przeglądam czasem różne portfele i komentarze uczestników naszej zabawy
znalezłem się tu i myślę, że jeśli starczy cierpliwości i umiejętności to sobie poradzisz na giełdzie, a i na swoim obecnym portfelu powinieneś dobrze wyjść; trzeba czasu
wasylienko / 2008-04-02 18:19 / portfel / Utracjusz giełdowy
Dzieki za mile slowa,dopiero zaczynam,choc wczesniej juz mialem jakies doswiadczenia z gielda. Wybralem pare interesujacych spolek, ale wciaz przebudowuje portfel. Zgodnie z tym co piszesz, cierpliwosci mi trzeba ;] jeszcze raz dzieki. Jakbys mial jakie uwagi chetnie wyslucham,dopiero sie przeciez ucze. Pozdro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy