Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Komornik to nie Sherlock Holmes". Jak przekonać alimenciarza, by płacił?

"Komornik to nie Sherlock Holmes". Jak przekonać alimenciarza, by płacił?

Wyświetlaj:
->>-> / 89.66.188.* / 2016-03-14 14:45
Jak ktoś jest mądry, to zleci wypłatę 500+ na poczcie albo na konto kogoś bliskiego.
Pozdrawiam
Taka_jedna / 91.229.22.* / 2016-03-14 14:13

To ja zapytam inaczej – a przed rozwodem było go stać?

Po pierwsze: a jeśli to matka chce rozwodu, bo mąż już się znudził ("tzw. "niezgodność charakterów"), a ojciec nie, a mimo to sąd orzeka rozwód? Czy jednostronna decyzja kobiety o zakończeniu małżeństwa, nie patrząc na potrzeby emocjonalne i nie tylko dziecka, ma powodować dotkliwe konsekwencje dla mężczyzny? Po drugie: Tak, Panie Komorniku, bo z jednego gospodarstwa domowego robią się dwa, i oba trzeba utrzymać. Ten "zły alimenciarz" też potrzebuje minimum egzystencjalnego i dachu nad głową, a ten nie jest tani. Czy Pan wie, ile kosztuje wynajem pokoju? A media (gaz, prąd) ? A dojazd do pracy? Tak, przed rozwodem było go stać, zwłaszcza gdy żona pracuje, bo jedno gospodarstwo dla trzech osób ekonomiczniej jest utrzymać, niż dwa oddzielne. Dwie pensje dla trojga w jednym mieszkaniu, zwłaszcza że dziecko nie potrzebuje tyle jedzenia co dorosły, to co innego niż utrzymać się samemu. Wiem coś o tym, bo jestem sama i koszt utrzymania na osobę jest wyższy niż koszt na osobę w rodzinie. Ale najłatwiej wszystkich alimenciarzy napiętnować jako "uchylających się" i "okradających własne dziecko" niż rzetelnie badać sytuację każdego z nich, a także pseudosamotnych i pseudobiednych matek, które nieraz nawet nie kryją się z nielegalnym zatrudnieniem, bo wiedzą, że są bezkarne. Winny niestety jest zawsze mężczyzna.
trisa / 87.205.59.* / 2016-03-14 14:40
Przecież przyznał, że nie wszyscy się uchylają, bo nie chcą płacić. Zakładam jednak, że jako komornik wie, co mówi szacując, że tych uczciwych, którzy faktycznie nie mają z czego jest mniejszość (jak mi to pasuje do polskiej mentalności niestety:( ).
Można się tylko zgodzić, że faktycznie po rozstaniu koszty życia wzrastają - 2 gospodarstwa domowe do utrzymania, ewentualny wynajem - to duże obciążenie. Od tego jest jednak sąd, żeby zdecydować, ile ktoś może płacić.
oko na polske / 212.33.86.* / 2016-03-14 13:59
Będzie jeszcze gorzej dopóki nie przerwie się tego procederu przyznawania alimentów na żądanie bez rzetelnego sprawdzenia czy rzeczywiście się należą. Niestety komornicy na pewno w tym nie pomogą bo mają interes by współpracować przy wyłudzaniu. Wiadomo nie od dziś że dla prawników i sądów pecunia non olet.
Taka_jedna / 91.229.22.* / 2016-03-14 14:24
Całkowicie się z tym zgadzam. To jest właśnie jądro patologii.
bul / 94.40.12.* / 2016-03-14 12:40
a głównego alimenciarz kraju KIJOWSKIEGO złapiesz pan , bo jak na razie marne widoki, a on łazi i brudzi
zenek964 / 37.248.255.* / 2016-03-14 11:32
nie do uwierzenia; rolnik opowiadał mi jak radzi sobie z komornikami ; miotła na kiju i wiaderko ze zwierzęcymi odchodami cytuję ;; maczam miotłę i święcę ich , a oni o nic nie pytają tylko uciekają i już jakiś czas jest spokój
ela158 / 176.103.169.* / 2016-03-14 10:36
"nie chce się uwierzyć że ktoś nie chce płacić na dziecko swoje" ale takie są realia , mam syna 20 lat mimo zasądzonych alimentów mój syn nigdy nie dostał grosza od ojca a komornik nie miał jak z niego ściągnąć bo najpierw kręciła wałki a potem pracuje na czarno i wszyscy o tym wiedzą , przecież to jest chore, takich powinno się wysyłaćna roboty przymusowe po prostu brak słów
Taka_jedna / 91.229.22.* / 2016-03-14 14:29
A jaką karę zastosowałabyś dla matki, która pracuje na czarno, i to za granicą, ma dochodzącego "pana" (ale formalnie jest samotna), dwudziestoletnie "dziecko" pracuje, również na czarno, ale pobierają alimenty z Funduszu Alimentacyjnego, bo sąd zasądził. Według mnie to jest wyłudzenie, i to również moich - jako podatnika -pieniędzy. A według Ciebie?
Ala 839 / 91.212.242.* / 2016-03-14 09:47
Unikanie płacenia alimentów, to barbarzyństwo.
mmkinon0 / 80.48.211.* / 2016-03-14 09:01
zawsze mnie ciekawi czy taką szmatą komorniczą człowiek się staje czy odziedzicza po matce. ciekawi mnie jak przychodzi do domu i co mówi dzieciom? Mam dla ciebie fajny rowerek. zabrałem go w imieniu " niezwawisłego sądu"(hahahaha), który drogą mailową wydał wyrok nie dając szans obrony jego tatusiowi czy mamusi ale popatrz jaki jest fajny
maxio123 / 83.6.106.* / 2016-03-14 09:14
A mnie ciekawi skąd się biorą takie szmaty które nie płaca swoich należności (długów, alimentów, kredytów, zapłat za faktury ......). Co taka szmata mówi dzieciom wierzyciela, że jego firma splajtowała i nie ma za co utrzymać rodziny bo szmata wziął towar ale "zapomniał" zapłacić, bo szmata łamie przepisy drogowe ale na mandat go nie stać, bo szmata jeździ bez biletu, bo szmata płodzi dzieci ale utrzymywać je mają inni itd...
Taka_jedna / 91.229.22.* / 2016-03-14 14:31
Takie "szmaty" czasami biorą się z tragicznej sytuacji życiowej, np. ciężkiego wypadku lub nagłej choroby uniemożliwiającej płacenie. Nieszczęścia chodzą po ludziach, a Fortuna kołem się toczy...
rex929 / 95.49.76.* / 2016-03-14 08:45
komornicy to granda, już nie raz się spotkałem, że zabierają ludziom majątki , które sprzedają znajomkom za bezcen, żeby spłacić jakieś niewielkie długi. np. zabierają kilka działek i sprzedają za marne grosze, choć wystarczyłoby jedną sprzedać na pokrycie długu.
bandziory w białych rękawiczkach.
Mhmwah / 78.8.177.* / 2016-03-14 08:30
Dzieci nie czekaja na alimenty tylko ich pazerne matki. Ile razy widzialem jak matka wydaje kase z alimentow na kosmetyki, piwo i imprezy i zostawia dziecko w domu bez opieki lub u babci. Prawo alimentacyjne jest seksistowskie w stosunku do mezczyzn ktorych stawia sie przed faktem dokonanym, mezczyzn obarcza sie 100% odpowiedzialnoscia finansowa a kobietom daje sie 100% prawa nad dzieckiem. Jesli kobietom wolno oddac dziecko do okienka zycia lub dokonac aborcji i bez jakichkolwiek konsekwencji pozbyc sie dziecka to facet powinien miec prawo zrzekniecia sie dziecka i nieplacenia alimentow. Czemu facet ma placic bardzo czesto polowe swojej wyplaaty lub wszystka ilosc pieniedzy jaka mu zostaje po oplaceniu rachunkow i żywności, na dziecko do ktorego nie ma dostepu i do ktorego matka mu blokuje dostep? Malo tego, badania wykazaly ze dzieci wychowywane w domach samotnych matek sa wielokrotnie bardziej podatne na stanie sie zyciowymi ofiarami, bandytami, narkomanami i tak dalej, moze czas najwyzsze zaczac traktowac ojcow jak ojcow i dawac im dzieci gdy tego chca zamiast dawac pazernym matkom ktore tylko plodza bachory by wyludzac pieniadze bo same cale zycie nigdy sie nie uczyly i nie potrafia pracowac.
ja38 / 212.106.6.* / 2016-03-14 14:01

Dzieci nie czekaja na alimenty tylko ich pazerne matki

Bo dziecko prowadzi budżet domowy i wie, że kasa jest zbędna a najlepszym towarem jest wymiana ekwiwalentna - np. narkotyki na chleb itd... walnij się chłopie w łeb.

ze dzieci wychowywane w domach samotnych matek sa wielokrotnie bardziej podatne na stanie sie zyciowymi ofiarami, bandytami, narkomanami i tak dale

pewnie genotyp - po tatusiu. W końcu ta matka jakos rade sobie daje - bo musi. Pracuje i wychowuje dzieciaka - a skoro i to nie pomogło... no cóż krew nie woda...
dalej:

facet powinien miec prawo zrzekniecia sie dziecka i nieplacenia alimentow.

OK - ale z jednoczesną kastracją. Żeby taka łachudra więcej nie płodziła i nie mnożyła swego spapranego genotypu. Matka sobie poradzi i owszem. Jak zwykle. Bo musi.
Wykształcona kobieta / 95.48.148.* / 2016-03-14 11:31
O czym ty piszesz człowieku?! Alimenty w Polsce w większości przypadków wynoszą 500 zł, to jest twoim zdaniem 100% odpowiedzialności finansowej za dziecko?
Chyba nie masz pojęcia o kosztach utrzymania dzieci. Poza tym w Polsce kobiety są o wiele bardziej wykształcone niż mężczyźni, o lepszej organizacji i większej pracowitości już nie wspomnę.
lalalal / 5.172.233.* / 2016-03-14 13:42
od lat płace alimenty(związek z matka mojego dziecka rozpadł się z jej winy bo ja do pracy a ona kolegów spraszała) gdy dziecko było małe płaciłem za przedszkole + co miesiąc ubranka dla dziecka teraz gdy poszło do szkoły opłacam obiady bo matka tego z alimentów nie robiła + oczywiście przelew na dziecko w zamian mam za każdym razem problem aby zabrać dziecko do siebie, pieniądze matka wydaje na piwo i papierosy a mała chodzi w ubraniach spranych, pocerowanych że wstyd na plac zabaw puścić a co dopiero do szkoły teraz jest jeszcze gorzej bo kochaną mamusie żal d... ściska że życie sobie ułożyłem i mam normalną rodzinę ale oczywiście u nas w kraju matka ma zawsze większe prawa niż ojciec i prosze nie pisać ile kosztuje dziecko bo każdy kto je ma to wie ale prawda jest taka że ojciec ma płacić i tyle wszystkie prawa ma matka nie ważne jaka ona jest.
J282P / 178.42.40.* / 2016-03-14 12:40
Mhmwah ma trochę racji. Zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn zdarzają się zarówno porządni ludzie jak i zwykłe łachudry, a wymiar sprawiedliwości sobie z nimi nie radzi.
Podatnik XXI / 194.165.48.* / 2016-03-14 08:19
Takich komorników do więzienia a przedtem niech oddadzą co zabrali nielegalnie
Roman896 / 84.10.229.* / 2016-03-14 07:43
tym facetem już dzisiaj powinna zająć się prokuratura
adasdasd / 80.245.176.* / 2016-03-14 07:38
Tak, jak matka okrada innych nie spłacając długów to niech sie nie dziwi, że ktoś weźmie swoje.
jajco / 77.254.224.* / 2016-03-14 06:46
Skuteczni to oni są.Zwłaszcza jak sąsiadowi dłużnika
zajmą traktor.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jkww / 178.235.41.* / 2016-03-14 06:10
Przecież gdyby pan x płacił od początku swoje zobowiazanie to sprawa nie trafilaby do komornika, jeżeli ma się zadluzenie to trzeba je spłacić rozumiem że sa sytuacje losowe, ale gdy się poprawi i ma sie juz dochody to trzeba zaczac splacac i dlug sie skończy....
Samotny ojciec / 5.172.252.* / 2016-03-14 10:33
Jestem ojcem samotnie wychowującym syna. Moja była jest z córką. Sąd wydał postanowienie że mam jej płacić 1600 zł. Dostałem pocztą postanowienie sądowe, a trzy dni później zajęcia komornicze. Nie stać mnie na tak wysokie alimenty więc płaciłem 500 zł. Żona wysłała komornika do nas do mieszkania. Kiedy zapytałem dlaczego zajmuje mi meble kuchenne,z pokoju, lodówkę i telewizor to usłyszałem że na wyraźne wskazanie ustanowionej, czyli żony. I co mam zrobić w tej sytuacji? Tak są traktowani ojcowie przez sąd rodzinny, a ja statystycznie też jestem dłużnikiem alimentacyjnym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojciecnierydzyk / 31.61.140.* / 2016-03-14 13:01
wiesz co nie ściemniaj. wstydziłbyś sie pisać takie bzdury. większość szmaciarzy alimenciarzy ukrywa swoje dochody, pracuje na czarno wyzbywa się majątku. a jeżeli cię nie stać to weź się do roboty a nie wylewasz żale. skamlący facecik - jakie to żałosne... a syn na to patrzy i się uczy...spłodziłeś dzieci to weź to na klatę i podejmij odpowiedzialność.
Tato680 / 5.172.252.* / 2016-03-14 13:22
. Skąd ta frustracja w Tobie? Jesteś kobietą skrzywdzoną przez jakiegoś faceta, czy może chłopcem którego ojciec olał i nie płacił alimentów?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Samotny ojciec / 5.172.252.* / 2016-03-14 13:14
To nie są bzdury. To są fakty. Jak nie potrafisz prowadzić dyskusji nie obrażając nikogo ty tylko świadczy o tym jaki marny, nic nie wiedzący o życiu ćwok jesteś. Jestem w stu procentach za tym aby ta ściągalność alimentów była wieksza ,tyle że problem jest dużo głębszy co wiem po własnym przykładzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy