Komornik !

skomentuj
Kuba21 / 2007-11-27 18:50
Z jakiej kwoty zostaje dokonane zajecie komornicze ( inne) z brutta czy z netta
Wyświetlaj:
inwestor21 / 82.23.184.* / 2007-11-28 20:52
Oczywiscie ze z netto.
Zajeli mi 30% wynagrodzenia miesiecznie przez pol roku. jak sie udowodni komornikowi ze sie nic nie ma oprocz roboty to tak jest.
pm / 83.22.199.* / 2007-11-28 16:50
wystarczy przeczytać sobie kpc i kp.. Logiczne , że z netta. Przecież pisze, że po odjęciu należności z tytułu danin publicznych.
przewodnick / 2007-11-27 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zajęcie na wynagrodzeniu?
Kuba21 / 2007-11-27 21:58
Na tyle to ja wien ze z wynagrodzenia , tylko kwestia czy z brutta czy z netta ? to jest istotny problem z godnie z art 834 kpc nie jest jasne wyjasnienie ? interesuje mnie wykladnia prawna .
przewodnick / 2007-11-28 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A widziałeś znak zapytania w moim pytaniu powyżej? Przecież zajęcie komornicze możesz mieć nie tylko na wynagrodzeniu. Oczywiście, że z kwoty netto.
Kuba21 / 2007-11-28 21:23
DZieki , ale nie jest tak jak piszesz , dostalem odp ZUS Cytuje - W mysl bowiem art.139 ust.1 pkt 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r .o emertturach i rentach z F.U. S. Dz .U .z 2004 r. Nr 39,poz,353ze zm )- swiadczen pieniznych okreslonych w ustawie --- po odliczeniu skladki na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki i innych naleznosci z tytulu podatku dochodowego od osob fizycznych - podlegaja potraceniu , z uwzglednieniem art 141 sumy egzekowane na mocy tytulow wykonawczych na pokrycie naleznosci , innych niz swiadczenia elimentacyjne z brutta .
Tez odnosze wrazenie ze z netta , wyraznie pisze po myslniku po potracenuskladek i podatku .
Potrzebna mi jest wykladnia prwnika , zeby dochodzic swoich racji , podziekowaniem Kuba
pf82 / 2007-11-28 23:43
Należałoby przywołać przepisy kodeksu pracy. Art. 87 k.p. stwierdza, iż z wynagrodzenia za prace - po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych - podlegają potrąceniu ..... sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie innych należności niż świadczenia alimentacyjne.
Przepis wyrażnie mówi że chodzi o płacę netto, to co dostaje się na rękę. Dodam jeszcze, że zająć można 50 % (połowę) wynagrodzenia (netto), przy czym wolna od zajęcia jest kwota minimalnego wynagrodzenia netto (ok. 645 zł.).
To co dostałeś z ZUSu dotyczy egzekucji z rent i emerytur.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Kuba21 / 2007-11-30 00:41
pf82 Jestem emerytem i tez znalazlem przepisy do tyczace ZUS , ALE oni sie upieraja przy swoim , musz napisac do RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH MOZE ON MI POMOZE , uwazam ze nie slusznie do konuja mi zajecia z brutta na tym zyska komornik bo ma wieksza prowizje , ale on mnie odsyla do ZUS ONI SA WLADNI POTRACEN . BAK SLOW !
DZIEKI I POZDRAWIAM
skomentuj

Najnowsze wpisy