Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski rozgoryczony polityką Wilna

Komorowski rozgoryczony polityką Wilna

skomentuj
Wyświetlaj:
aVox / 178.181.231.* / 2011-02-16 21:50
Tak jak sie spodziewałem. Rezydent Komoruski z Ruskiej Budy konsekwentnie psuje nasze relacje z Litwą. Pojechał udzielać im pouczeń z okazji święta narodowego Litwy.
erplew / 83.9.129.* / 2011-02-16 18:00
powoli i Litwa zmięknie, to tylko kwestia czasu. kiedyś byli mocniejsi i sami przeszli na język polski.
Ci Polacy litewscy to tak naprawdę w wiekszości potomkowie spolszczonych litwinów. Od XV wieku Polska stwarzała dużo większe możliwości niż Litwa, gospodarczo i kulturowo, dlatego elity przeszły na jezyk polski. Dzisiaj dzieje się to samo, ich spółki chcą zdobywać kapitał na GPW a młodzi Litwini mają wieksze możliwości w Polsce, więc w ich interesie jest uczyc się polskiego. Boli ich to, bo ZSRR uczył ich nacjonalizmu 50 lat, ale to kwestia czasu. Nie ma się co brać za łby, Litwa jest nasza, tak jak Białoruś. Te ich kombinacje z nazwiskami to tylk ochocholi taniec, nic na tym nie zyskają, liczy sie wiekszy rynek zbytu.
szaren / 213.108.119.* / 2011-02-16 17:00

natomiast każde odgradzanie doprowadza do swego rodzaju odwetu,

Ciekawe usprawiedliwienie fobii.
Tak to już jest , że małe "kanapowe" narody, ogarnięte sa fobia do swoich sasiadów.
Ale litewska fobia jest szczególna, nie ma tam fobi antyrosyjskiej, ba niektórzy kochaja rosjan i Rosje, moze za to , że dobrze brali w tyłek od rosjan?
Rosja za swego panowania, pielegnowała fobie antypolskie u tak zwanych "elit". Ba cenzura dopuszczała antypolskie teksty, a historia była odpowiedni spreparowana.
Efekt taki , że nie pospólstwa a "elity" współczesne, wychodowane na propagandowym "radzieckim" nawozie sa szczególnie antypolskie.
"Elity" polskie wychodowane takrze na "radzieckim" (ale o troche innym składzie) nawozie, sa otwrte na lLitwe, kierujac sie historycznym sentymentem.
Jest ciekawy ukłąd, Polska wiekszy i silniejszy partnet, daje sie "dymac" Litwie. To jest swego rodzaju ewenement.
Spryciulki litewsie zagroza, jak sie odwrócicie a nie daj boże odgrodzicie od nas, to my jeszcze batdziej będziemy ksenofobiczni, jeszcze bardziej bedziemy u******** zycie mniejszości polskiej.
Jak taka groźba padnie, polskie "elity" zaraz na cztery łapki, przed Litwa, aby tylko Litwa się nie obraziła.

No cóz , jak macie tyle cierpliwości i tyle kasy do dajcie sie kiwac zarówno w sprawach mniejszości polskiej , jak i w sprawach innych (Możejki , itp)

A wystarczy, oficjalnie, na wspólnym europejskim gruncie przywołac Litwe do rozsadku. Nie wymagac niczego szczególnego ale tylko tego aby Litwa przestrzegała europejskich standartów.
Jak myslicie kto ma wieksze mozliwości na forum UE ? Litwa czy Polska?
Ale trzeba chciec .. prawda?
EURO STUDENT / 2011-02-16 17:27

A wystarczy, oficjalnie, na wspólnym europejskim gruncie przywołac Litwe do rozsadku. Nie wymagac
niczego szczególnego ale tylko tego aby Litwa przestrzegała europejskich standartów.

Komorowski reprezentuje standardy ZSRR
man13 / 2011-02-16 15:10 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jak wyglądała by w Polsce pisownia w arabskich hebrajskich nazwisk gdyby doszło do "rozwiązania tych kwestii w interesie mniejszości".
m-53 / 83.24.50.* / 2011-02-16 17:35
Bajdurzysz chłopcze. Ten problem nie istnieje.
Szachter, Rosencwaig - każdy z nich ma to zapisane literami łacińskimi w paszporcie.
andyzet / 71.180.75.* / 2011-02-16 15:16
jesli jestes duren, to nie zabieraj glosu. w innych krajach nie maja problemu z pisownia nazwisk arabskich czy zydowskich, tylko polacy zawsze stwarzaja problemy.pozdrawiam cie. ucz sie.
skomentuj

Najnowsze wpisy