Komplikacja ac

thhhom / 77.113.88.* / 2008-10-09 20:52
Mam problem, nie wiedziałem że szkodę jakąkolwiek trzeba zgłosić do 7 dni, pracuje w systemie delegacyjnym a że owa szkoda typu rysa na drzwiach mi nie kolidowała to sobie śmigałem i jakiś czas później śmignąłem ja no i powstała 2 szkoda, w tym momencie zgłosiłem 2 szkody za jednym zamachem. I tu powstał problem, podałem datę pierwszego zdarzenia które miało miejsce 30 dni wcześniej, mój samochód ubezpieczony jest w firmie od 3 lat, polisę opłacam co roku i tak jedna szkoda łapie się na jedną polisę a druga na druga na drugą. Nie chcą mi uznać szkody powstałej wcześniej, każą pisać jakieś pisma typu dlaczego tak późno itp., Qrde jak to załatwić ma ktoś dobrą radę? Tylko nie mówcie że niewiedza kosztuje!
Wyświetlaj:
lakis007 / 2008-12-30 09:32
fakt szkodę trzeba zgłosić jak najszybciej i część firm wpisuje konkretny termin ale pamiętaj, że przeważnie aby nie być niezgodne z prawem określa ten termin na x dni po powzięciu informacji o szkodzie. Więc nigdy nie chodzi o x dni od wystąpienia szkody.
marek.m / 83.28.105.* / 2008-10-09 21:57
Nie napiszę, że niewiedza kosztuje. Ale tak niestety jest.
Obecnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe mają swoje centra alarmowe pod telefonem. Dzwoni się bezpośrednio do nich, nie trzeba zawiadamiać swojego agenta. Każdą szkodę należy zgłaszać jak najszybciej, oczywiście zabezpieczając ją tak, aby się nie powiększała. Jeśli samochód mógł być dalej eksploatowany, to mogłeś sobie nim śmigac po Polsce, rzeczoznawca spotkałby się z Tobą w dowolnym miejscu Polski w celu dokonania lustracji. Szkuje Ci się droga przez mękę.

Najnowsze wpisy