KOMPUTERY

Szakalabombasior / 83.143.100.* / 2008-10-28 21:34
Witam,

Jestem młodą osobą, zaledwie w wieku 20 lat. Studiuję informatykę na 1 roku. I mam swój pomysł na biznes, pragnę go przedstawić i poddać ocenie, czy jest to realne do wykonania.

W jednej z katowickich dzielnic znajduje się opuszczony lokal do wynajęcia, wcześniej był to sklep z telefonami komórkowymi. Lokal jest odremontowany, a jego powierzchnia wynosi 20 - 40 m/kw. Zakładam, że sklep z telefonami komórkowymi nie podołał zadaniu, i dlatego został zamknięty. Stąd mój pomysł poprawienia błędu poprzednika. Sklep utrzymał się w jego przypadku ledwie pół roku, ale jeżeli rozszerzyć zakres działalności i do sprzedaży telefonów komórkowych dodać:

- sprzedaż komputerów i akcesoriów komputerowych
- sprzedaż nawigacji GPS, CB radia i sprzętu CAR AUDIO
- serwis komputerowy 24h
- sprzedaż urządzeń elektronicznych (wąski zakres)
- usługi graficzne i webmasterskie

Można by ten interes pociągnąć. Generalnie sprawa wyglądać miałaby tak: firma miałaby składać się z 2 osób. Chciałbym otworzyć ją wraz ze wspólnikiem. I podzielić zakres pracy 12/2 czyli 2 zmiany po 6 godzin. Godziny otwarcia od 6 do 18.

Kwestia lokalu: Cena lokalu nie powinna być wygórowana, myślę, że za ten lokal policzyliby dość niską cenę z racji jego umiejscowienia i powierzchni. Kilka słów o umiejscowieniu. Lokal mieści się w ścisłym centrum typowego osiedla mieszkaniowego, obok sklepów spożywczych i kwiaciarni. W najbliższej okolicy mieści się wiele bloków mieszkaniowych i domków jednorodzinnych. Na osiedlu bezpośrednio nie mieści się żaden sklep z komputerami, nie ma też serwisu otwartego 24h na dobę, o nawigacji GPS też można zapomnieć, a już napewno żadna firma nie oferuje usług webmasterskich i graficznych. Sklep który może być konkurencją jest mieszczący się w pobliżu komis z telefonami. Najbliższa większa konkurencja jest poza obszarami osiedla i jest to: VOBIS, KOMPUTRONIK, SATURN, MEDIA MARKT, z podkreśleniem tego, że żaden z nich nie oferuje własnego serwisu (wyłączając serwis gwarancyjny).

Teraz cała liczna kwestia pytań, na które odpowiedź znacie wy, użytkownicy forum, znacznie bardziej rozeznane w branży.

Oto kilka najważniejszych dla mnie kwestii:

- Co jeszcze powinienem wiedzieć o lokalizacji firmy i rynku?
- Skąd pozyskać ew. fundusze na otwarcie, zatowarowanie i rozwój firmy?
- Co może mi dać Unia Europejska?
- Jak wygląda kwestia płacenia składek ZUS?
- Jakie jeszcze koszta powinienem odprowadzać?
- Jakie koszta wyniesie mnie rejestracja firmy?
- Czy znajdę gdzieś doradztwo w sprawach otwarcia takiej firmy i pozyskania funduszy?
- Ile mogę zarobić (jestem zupełnie zielony i nie rozumiem różnicy pomiędzy kupowaniem towaru i sprzedawaniem go drożej) skąd ta różnica się bierze, Czy kupuję bez vatu? Gdzie tu mój zysk?
- Przez jakie formalności powinienem przejść?
- Co myślicie o moim planie na biznes?
- Czy może zastanowić się nad inną lokalizacją?
- Czy mogę sprowadzać towary z zagranicy i nimi handlować i na odwrót?
- Co się stanie gdy interes nie wypali i będę musiał go zamknąć?
- Czy mogę prowadzić handel przez internet?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Zostawiam do siebie kontakt email: bergman(malpa)welnowiec.net oraz gg: 3841107. Jeśli sobie o czymś przypomnę, dodam jakieś pytania.

Pozdrawiam serdecznie.
besmedi / 2023-10-11 11:58
Najlepszą ofertę mają http://wybierztanigaz.pl/trwala-ochrona-na-laptopa/ szczerze polecam.

Najnowsze wpisy