Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komu akcje Gadu-Gadu?

Komu akcje Gadu-Gadu?

Money.pl / 2007-01-30 22:24
Komentarze do wiadomości: Komu akcje Gadu-Gadu? .
Wyświetlaj:
crmc / 193.108.206.* / 2007-02-06 11:27
Tu jest całkiem ciekawy raport o GG. Niezły materiał dla nieobeznanych z tą branżą
http://www.crmc.pl/index.html?id=167
sjang / 81.18.216.* / 2007-02-12 20:27
hehe pojechałem sie zapisać a baba w DI mówi mi że redukcja wyniesie około 90% - więc wniosek taki że jednak ludzie kupują i bańka sie napełni.
pozdrawiam
lukaszwych / 2007-02-07 17:48 / portfel / "Demon rynków"
Ja dziekuje fundamenty wskazuja ze spolka ze 4 razy za droga. Moze ludzie zarobia ale dla mnie za duze ryzyko. Zreszta irytuje mnie wyciaganie takich pieniedzy bo widza ze boom jest na rynku pierwotnym to szukaja jeleni. Spolka na tle innych firm tej samej branzy jest okolo 4 razy drozsza, i tyle kaza placic za wejscie, na wtorynym ile ma pojsc moze jeszcze 100 procent w gore to bedze 8 razy wieksza czyli ci co na koncu kupia to jacys kompletni debile czy moze jeszcze wiekszym jeleniom ja opchna z przebitka.
Dziekuje w tym lancuszku nie mam zamiaru uczestniczyc, na tej emisji kase zarobia I TO BEZ RYZYKA - gadu gadu dostaja 4 razy wiecej kasy niz sa warci, banki rozdajac kredyty na prawo i lewo. Reszta to moze zyska a moze nie a w koncu i tak straci bo w czasie bessy i tak spolka dojdzie do prawdziwej wartosci. Takie jest moje zdanie
sosna / 2007-02-04 19:52 / Kupujący na górkach
Warto poczytać ost. numer Forbes'a. Jest cały artykuł temu poświęcony.
brodaty1 / 203.144.144.* / 2007-02-03 23:06
Osobiscie bym sie trzymal z daleka, przynajmniej przez najblizsze kilka lat. Chyba ze ktos lubi pompowac internetowa banke wlasnymi pieniedzmi ktora za niedlugo peknie ;)
Dlaczego?
- 3mln na infrastrukture to imho troche za malo, przydaloby sie sprzetowe wsparcie szyfrowania ssl, bez tego o komunikatorze biznesowym nie ma mowy, a na to moze im braknac te 3mln.
- 21mln na MVNO - GG jest skierowane glownie do mlodziezy przedzial wiekowy 15-24 i tacy byliby glownie klienci tego wirtualnego operatora. W tej grupie docelowej mocno siedzi Heyah i obawiam sie, ze tak latwo nie ustapia GG. Z reszta w tej grupie wiekowe ciezko jakies kokosy zbijac.
- Ekspansja za granice tez raczej sie nie uda. Za granica jest Skype, MSN, Yahoo. Polska jest wlasciwie wyspa gdzie Ci gracze nie odniesli sukcesu, tylko dlatego ze GG bylo pierwsze. Do tej pory gadu-gadu nigdy nie wykazywalo zainteresowania innymi krajami. Nie doczekalismy sie jeszcze innej wersji jezykowej niz polska. Wiec przy wejsciu na zagraniczne rynki zatloczone przez inne tekstowe komunikatory latwo nie bedzie.
W chwili obecnej samo GG nie ma zbyt wiele do zaoferowania, jego pozycja wynika tylko z tego, ze na polskim rynku bylo pierwsze, ciezko sie dopatrzec jakichs innych zalet. Pozostale komunikatory na polskim rynku sa duzo bardziej zaawansowane technicznie niz GG.
Jesli chodzi o przejecia innych serwisow spolecznosciowych to na dzien dzisiejszy nie bardzo jest kogo przejmowac. Serwisy spolecznosciowe jeszcze w polsce na dobre sie nie rozwinely.
Rekin-liberał / 153.19.213.* / 2007-02-14 22:58
Akurat prostota GG jest jego siłą, bez zbędnych dodatków, no i ta baza ludzi 5,7mln użytkowników przyzwyczajonych.
W Polsce jest już kilka serwisów społecznościowych, chociażby grono.net, ale wątpię żeby GG było stać na ten serwis, bo bardzo intensywnie się on rozwija, zwłaszcza po unowocześnieniu.
kane49 / 83.7.250.* / 2007-02-02 23:59
ciekawe czy duzi gracze to lykna, jak dla mnie przewartosciowanie spore.. polecam pcguard za to :)
Hipolit / 213.199.225.* / 2007-02-02 12:49
ale znamy już przepowiednie Gąsiorowskiego, kiedy pisze że będzie źle będzie dobrze i vice versa, to też weźcie pod uwagę...
TaS / 2007-01-31 23:25 / Tysiącznik na forum
tak sie zastanawiam czy od tego nie zaczac swojej gry na gieldze. Mam wrazenie ,ze gg jest ostro przewartosciowane ale z drugiej strony ta spolka ma magie w nazwie... i psychologiczny efekt moze byc duzy :) pomyslimy obaczymy.
diablik / 2007-01-31 23:32
w pelni sie z Toba zgadzam ... tylko imho sporo przewartosciowane to GG, 4-5zl za akcje to wlasciwa wartosc ... zobaczymy co rynek na to ...
złocisz / 83.7.80.* / 2007-01-31 19:29
chyba ....
nie zaszkodzi....
Laik 11 / 88.156.160.* / 2007-01-30 22:24
Nie mam najmiejszego pojecia ....... więc nie będę komentował.
pio1 / 80.68.236.* / 2007-01-31 17:09
bierzecie?
pio1 / 80.68.236.* / 2007-01-31 17:09
bierzecie?
Maciekw / 89.78.77.* / 2007-02-01 00:50
Tyle tu Pan autor napisał o serwisie społeczności owym, ale odniosłem wrażenie, że nie widział Pan projektu nowej witryny generacji rozbudowanej o - że tak to w skrócie ujmę - działy multimedialne i blogi. Prezentacje tą, nie tylko na temat generacji... można pobrać ze strony relacje inwestorskie z serwisu www Gadu-Gadu.

Po drugie Pan ekspert pisał, że Adnet mówiąc kolokwialnie brał "tylko" 10% do własnej kieszeni z przychodów z reklam, ale jak dobrze policzyłem to te 10% to tak na prawdę trochę ponad 900 tysięcy złotych. Może to nie są jakieś gigantyczne pieniądze, ale w przypadku GG to prawie 1/10 przychodów spółki za ubiegły rok, moim zdaniem to w cale nie tak mało.

Wreszcie, po trzecie zgadzam się z Panem autorem, że oferta Gadu-Gadu to raczej oferta dla długoterminowych graczy, ponieważ trudno będzie tej spółce w krótkim czasie osiągnąć relatywnie duży wzrost przychodów i zysku netto. Jednak jestem zdania, że w dużym okresie czasu (2-3 lata) spółka może być bardzo atrakcyjna dla inwestorów (wierzę w rynek reklamy i w rynek telekomunikacyjny), dlatego też ten kto kupi akcje teraz w perspektywie kilkuletniej może sporo zarobić.
anc2007 / 2007-02-01 14:11 / Bywalec forum
Jak dla mnie komputerowca to gadu jest przeżytkiem. Jest sporo lepszych komunikatorów, poza tym obsługują one kilka sieci naraz (w tym gadu). Dochody z reklam to badziew, wszyscy je wyłączają bo na dłuższą metę jest to dla użytkownika denerwujące.

Nie tak dawno za całość żądali 30 mln i nikt się nie znalazł na przejęcie a teraz 200+? Porównywanie ze Skype to śmiech.

Życzę powodzenia inwestorom ;-)
syderca:] / 89.78.77.* / 2007-02-01 15:06
Chyba nie przeczytałeś tego tekstu ze zrozumieniem. To nie oni rządali 30 milionów za GG, tylko Onet chciał ich za te 30 baniek kupić, a oni się na to nie zgodzili.

Komputerowiec, a ze zrozumieniem nie potrafi kilku zdań przeczytać, śmiech :]
anc2007 / 2007-02-02 10:57 / Bywalec forum
syderca,

"Dwa lata temu spekulowano na rynku..."
taki syderca a spekulacje bierze za fakty, pożal się
a parę lat temu mówiono: to Onet się nie zgodził
syderca / 89.78.77.* / 2007-02-02 12:23
Niech Ci będzie, nie mam zamiaru się kłucić. Ale teraz faktem jest, że cena w procesie budowania księgi popytu została ustalona na 21 złotych, czyli na najwyższą z możliwych :)
Adik / 87.239.29.* / 2007-02-04 00:09
Mnie tylko dziwi jedno. Mianowicie we wwzystkich tych ofertach publicznych, w których budowana jest księga popytu dla inwestorów indywidualnych cena przez bióra oferujące zgóry przyjmowana jest jako najwyższa ( tu 21) tak jakby biura maklerskie miały jakis profit ze wartośći oferty. Moim zdaniem - skoro cena ustalana jest dla wszystkich na podstawie deklaracji popytu to w interesie inwestorów jest zbić ją jak naj niżej. Oferta Gadu -Gadu dostępna była jedynie w punktach IDM SA - Internetowy dom maklerski powinien doradzać klientom budującym księgę popytu aby deklarowali minimalne ceny. W tedy miało by to jakiś sens.
rafalkw / 83.4.58.* / 2007-02-04 18:58
powodzenia dla lewarowców x20
anc2007 / 2007-02-05 08:07 / Bywalec forum
Na dot.com-ach wielu się już przejechało...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy