Forum Polityka, aktualnościKraj

Koniec Komisji Majątkowej. Majątek Kościoła zwróci sąd

Koniec Komisji Majątkowej. Majątek Kościoła zwróci sąd

Wyświetlaj:
raven123 / 194.1.153.* / 2010-11-09 07:53
Te 24 mld to chyba było z wyliczeń sldowców... śmiech
fmgklwhrgsfdnbvklsh / 95.51.163.* / 2010-11-09 08:21
A czy ktoś zapytał kościół skąd zgromadził majątek przed wojną? Jeżeli ktoś przejmuje majątek za przysłowiową złotówkę to się nie dziwmy, że w rozliczeniu finalnym wynosi niewiele.
ww33 / 145.237.72.* / 2010-11-09 07:49
Kilka dni temu było, że cały majątek przekazany Kościołowi to 140 mln złotych. Chodzi o majątek bezprawnie ZABRANY po wojnie, a nie bezprawnie przekazany po 1989 r.

Dwadzieścia cztery miliardy??? Czytał to ktoś przed publikacją?
Natter / 2010-11-09 09:15 / Tysiącznik na forum
Koniec Komisji.to o 20 lat za póżno.Kościół w zasadzie nigdy biedy nie zaznał, a przywileje jakie ma obecnie w Polsce nie zazna takich w niebie.Mnie zabrano działki pod drogę w atrakcyjne miejscowości.Nawet gdybym mógł odzyskać jakieś odszkodowanie to zrezygnował bym. Ostatecznie Państwo wyłożyło dla mnie też jakieś pieniądze na naukę dla mnie i moich dzieci ,korzystam ze służby zdrowia itp.a do grobu lub na tamten świat majatku nie zabiorę.Państwo daje przywileje dla kościoła w postaci składek emerytalnych ,za naukę religii w szkołach utrzymuje uczelnie katolickie ,celowe dotacje.To są miliardy z naszych podatków.Pytanie czy zate przywileje KK nie powinien zrezygnowac z majatków nawet gdy one zostały zabrane bezprawnie?Kościół nie powinien byc ubogi bo nawet Chrystus i apostołowie mieli swojegoSkarbnika.ale nadmierne korzystanie ze zwoich przywilejów jest nie etyczne ,może sie przyczynic do odchodzenia od kościoła tak jak to jest wCzechach.Czy to obchodzi hierarchów? Raczej nie Oni wolą życie doczesne w bogactwie na ziemi.

Najnowsze wpisy