Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec z tańszą benzyną

Koniec z tańszą benzyną

Money.pl / 2006-11-13 14:23
Komentarze do wiadomości: Koniec z tańszą benzyną.
Wyświetlaj:
Trickey / 80.55.116.* / 2006-11-26 20:20
a oto ciekawy link dla szanownego pana Autora: http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,3754203.html
MP / 217.149.248.* / 2006-11-17 16:37
Dzisiaj ropa po $57 za barylke wiec teorie autora-pseudo specjalisy jakos sie nie sprawdzaja.
efrwrf / 83.11.144.* / 2006-11-15 22:06
Poczekajmy na samochody hydrydowe ... Ford juz poł roku temu poinformował że zmienia w usa tasmy i przezuca się na takie właśnie silniki a w tedy producenci paliw będą nam dorzucać x litrów za to że chcemy zatankować na stacji ich paliwo :] ************ Producentow i dostawco ropy.
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2006-11-14 13:24
A ja uważam odwrotnie: doczytałem się, nie powiem gdzie (nie będę ułatwiał pracy dziennikarzom, choć w Polsce co prawda ponoć marnie zarabiają)
- "...w Brazylii w ciągu ostatnich 2 lat katastrofalnie spadło zużycie wszelkich benzyn i innych paliw ropopochodnych, na stacjach dawniej benzynowych króluje obecnie etanol..."

i dalej: "Fińskie i szwedzkie technologie produkcji etanolu z resztek drzewno-celulozowych są coraz tańsze, jest to już tylko 75% cen ropy naftowej (liczone na poziomie 50$ za baryłkę [...])...",
z kolei w innym miejscu tej samej publikacji: "...uprawa rzepaku i rzepiku jarego w Kanadzie na terenach subpolarnych już obecnie stawiać może ten kraj w gronie największych producentów znacznie tańszego od ropy biopaliwa..."
a także - "...w Polsce do 2010 roku może nawet 4-krotnie wzrosnąć powierzchnia uprawy rzepaku...", (...) "...nawet 50% zużycia paliwa na cele rolnicze w tym że roku, może stanowić olej z rzepaku lub bioetanol..."
Gdy do tego dodam, że w ofertach internetowych znalazłem urządzenia do uzyskiwania oleju z rzepaku o wydajności 100 l w ciągu jednego cyklu w cenie już tylko 2900zł z VAT...(!!!).
A wracając do publikacji, którą właśnie czytałem, zacytuję niektóre wnioski:
- "...za wysoką cenę na rynku ropy odpowiada także [wcześniej jest mowa o kartelizacji] coraz większe jej zużycie w przemyśle tworzyw sztucznych w krajach tzw. rozwijających się. Tam znacznie trudniej zastąpić ropę biokomponentami niż przy produkcji paliw. Mimo tych jednak powyższych uwarunkowań ceny ropy w najbliższych latach będą musiały spaść poniżej 50$ za baryłkę, tka by zbliżyć się do cen biopaliw...” (???!!!)
Chyba jednak "...z rozrzewnieniem litr benzyny 0,9 Eu...", będą wspominać już niedługo za lat kilka producenci benzyny a nie kierowcy Panie Piotrze !

P.S. Wczoraj oglądałem w telewizorze Plus Minus i Panowie tzw. eksperci prorokowali wzrost stóp procentowych... a mnie się nóż w kieszeni otwierał... (dla sprawiedliwości ten czarno-włosy się trochę buntował).
"Ciemny naród wszystko kupi" - chcielibyście Panowie powiedzieć? Naród może i ciemny i jeszcze kilka lat temu by to kupił ale...,
...ale teraz kochani (niestety dla was) ma internet i trochę miej mu obce są języki obce...
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2006-11-14 13:27
Przepraszam za podwójny komentarz ale internet się coś jednak chyba przechwalilem
Zdzich / 2006-11-13 19:06 / Bywalec forum
"Prawie od roku nie dało się zatankować żadnej etyliny, płacąc poniżej 3, 60 zł za litr, dziś można to zrobić, płacąc nawet mniej niż 3,50 zł." a w naszym mieście Ełku benzyna kosztuje 3,90 a gdzie można kupić za 3,50 może blisko to pojadę i kupię ileś tam karnistrów. Za komuny woziłem w karnistrach i teraz też mogę. A co
lolek12222222 / 83.23.239.* / 2006-11-13 19:29
Poznan Neste 3,48
NEWYORKER / 83.24.230.* / 2006-11-13 17:51
na moich oczach bezyna w ciagu miesiaca zleciala w nowym jorku 30% jak wrocilem do Polski prawie nie drgneła do tego mocna złotowka! Co za debile pisza te artykuły czy raczej powinienem napisac kto sponsoruje ten komentarz? Płock czy Gdansk a moze polski KARTEL?
jacek1212121 / 83.23.22.* / 2006-11-13 17:58
autor dokładnie o tym pisze, naucz sie czytać ze zrozumieniem nim kogoś zaatakujesz
JAGuar / 83.20.51.* / 2006-11-13 16:32
A mi nie robi to roznicy przy zaropkach taty moge nawed tankowac za 5zl
szkoda mi wszystkich co tak sie przejmuja
Skl / 82.115.35.* / 2006-11-14 05:04
Kretynie - przy zarobkach taty mógłbyś się przynajmniej nauczyć języka polskiego. Przyjdzie jeszcze kiedyś czas, że będziesz musiał sam sobą się zaopiekować
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 16:45
Do JAGuar: :-) super komentarz! Masz poczucie humoru i to jest zaleta
zdenek / 2006-11-13 16:04 / Tysiącznik na forum
Wykładowca a takie bzdury pisze beee
zdenek / 2006-11-13 16:01 / Tysiącznik na forum
będę się przyglądał twojej ewolucji
zis / 83.13.108.* / 2006-11-13 15:56
Piotrek napisz który producent jest twoim spnsorem Lotos czy PKN ?
zdenek / 2006-11-13 15:58 / Tysiącznik na forum
a może liga Arabska
terrorysta z klawiaturą
zdenek / 2006-11-13 15:53 / Tysiącznik na forum
co za cymbał to pisał zaglądam w notowania i widzę tręd boczny dziś z lekkim spadkiem a poniedziałek to przecież nie piątek.
co to za historyczny wykres za dwa tygodnie?!
ktoś chyba ma ochotę dokupić orlenu
czytelnik / 150.254.166.* / 2006-11-13 15:06
Dobry artykuł, podoba mi się. Widać, że portal się rozwija. Oby tak dalej
czater / 2006-11-13 14:40 / Tysiącznik na forum
A ja marze o dniu kiedy litr paliwa bedzie kosztowal 20 zł moze wtedy ludzie przejrza na oczy...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 14:28
Ceny mieszkań jak w EU, rządowe bryki jak w EU, podatki jak w kosmosie, debile w rządzie jak na Wyspach Hula Gula.
Ceny paliw pociągną wszystkie ceny do góry. Ciemny lud głosuje na PiS bo myślą, że 2-ch Janosików wreszcie Polska się doczekała. A Janosiki niby kosmetykę w podatkach zrobili ale złupią 10-krotnie przy akcyzach. Ja się cieszę bo ten ciemy lud właśnie na chlebie straci jak ceny podskoczą. Czy przejrzy wkońcu na oczy? Wątpię, poprostu zwalą na PO, oni nawet nie pokuszą się o logiczne wytłumaczenie dlaczego PO będzie temu winne, ot winne i już.
7 / 195.150.76.* / 2006-11-14 22:20
Regulamin forum
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-15 14:58
A Ty jesteś James Bond 007 czy po prostu 07 "zgłoś się"? Nie będę Cie zglebiał, bo im więcej się będziesz pojawiał i czytał to może coś zrozumiesz, ogłady nabierzesz.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-11-13 15:56
Jesteś patologicznie wyczulony na PiS. Rząd ten rządzi dopiero rok. A kto rządził wczśniej? W sprwowaniu nie pomaga mu PO które rzuca kłody pod nogi w zamian nie proponując nic. Co do cen mieszkań też wina rządu. Przyponę Ci jeżeli się dopiero urodziłeś, że jesteśmy w UE i obowiązują ceny rynkowe na co przyzwolenie dało społeczeństwo w referendum akcesyjnym. To samo dotyczy innych cen. Nie można nawet rozliczyć Balcera za te lata prywatyzacji.......bo przyjaciele z PO stanęli okoniem. Dalej więc ciągnie kurs mocnego złotego i rujnuje Polską gospodarkę.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 16:07
Do scorpion: Moje jak nazwałeś patologiczne wyczulenie na PiS minie wtedy jak ci ludzie spełnią 10% obietnic, które Tobie też składali. Ale realnie a nie kosmetyczna zmiana progów podatkowych a potem łupienie 10-krotnie na akcyzach. Inne projekty jak rozdawanie ziemi za darmo i tzw tanie budownictwo to podwaliny korupcji i grabierzy majątku państwowego na ogromną skalę. No cóż dla Pana to tylko rok a dla wielu to aż rok. Dla Pana to 4 lata będzie TYLKO 4 lata a dla mnie to będzie STRACONE 4 lata. Ot Pan ma więcej wiary niż rozsądku.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-11-13 16:24
Trochę zdrowego rozsądku. Mniejszych podatków nie będzie bo ktoś musi płacić emerytury i renty dla rodzin osób masowo opuszczjących Polskę i tychże kształcić, wysokie emerytury dla byłych funkcjonariuszy SB itd. Trzeba leczyć chorobę a nie skutki. Jak muslałeś, że wszystko się zmieni jak za dotkięciem czarodziejskiej różczki to jesteś bardzo naiwny. mówisz o grabierzy w trybie przypuszczjący co do obecnej ekipy, to sobie przyponmij grzbierze ui prywatyzacje za czasów SLD i UW której PO jest spadkobierczynią. Kto doprowadził do tego stanu, że majątek państwa wart 150 mld został sprzedany za 50. Kto się uwłaszczył na tym majątku o kto to wszystko umożliwił?
Zdzich / 2006-11-13 18:56 / Bywalec forum
~scorpion się nie wygłupiaj . Czy wiesz ile płacimy emerytur dla byłych SB. A ile dla górników. Ja nie wiem i za przeproszeniem nie chcę wiedzieć. Ale pewne jest, że górnik pracuje 20 lat i pobiera emeryturę co najmniej przez następne 25 lat. To było za rządów SLD i jak piszesz UW, a teraz co zrobią PiS-uary, żeby to zmienić. Dosłownie NIC i nic nie zrobią bo będą walczyć o głosy tych górników. Ale za to będą wymyślać wszędzie wrogów w PO, SLD, UW i jeszcze Bóg wie gdzie się da, aby omamić takich jak ty. Płacimy duże podatki właśnie dlatego, że nasi najlepsi wyjeżdżają za granicę i nie ma komu płacić na renty i emerytury. A pan prezydent RP mówi, że to nieudacznicy i cieszy się, że tam znaleźli zatrudnienie. Ale myśmy tych co wyjechali wykształciliśmy. Tam teraz jest wzrost inwestycyjny 6,5% a u nas spadek inwestycji już nie ma komu budować. U mnie na dzień dzisiejszy brakuje najmniej 5-ciu ludzi do roboty elektryków. Przy rządach SLD osiągałem rentowność swej firmy w granicach 7-9%, za rządów AWS spadła rentowność do 3% znów za SLD wzrosła do 6% w tym roku zamknę w granicach 5-6% i to tylko dlatego, że PiS-ary nie dotykali się do gospodarki, a zastali po rządach SLD gospodarkę w dobrym stanie. Piszesz o sprzedaży majątku naszego, zgadzam się z tobą, że został sprzedany ale co do ceny to trochę mam inną opinię. Jak piszesz dziś jest cena wolno rynkowa i za tyle można sprzedać za ile ktoś kupi. Czyli wniosek nasz majątek jest tyle wart za ile sprzedaliśmy. Podam przykład z naszego miasta. Zarząd z głównym architektem sprzedał ziemię dla firmy budowlanej za 240 000 zł a ta z kolei sprzedała dla znanej sieci sklepów handlowych za 400 000 zł no i powstał szum, że architekt uszczuplił miasto na 160 000 zł. ABW architekta wzięło z urzędu, w prasie lokalnej pokazano architekta w kajdankach, tylko z opaską na oczach. Po 3 miesiącach wyszło, że nikt nie chciał tej ziemi kupić przez 4 lata bo na środku tej ziemi stał transformator i firma budowlana zanim sprzedała tą ziemię przeniosła ten transformator na inne miejsce i jeszcze zasiliła oświetlenie targowicy z tego transformatora. Nikt nie wie ile kosztowało przeniesienie trafostacji. Jestem z branży i podejrzewam, że około 120 000 zł. Czyli na dobry ład miasto straciło 40 000 zł. Tylko, że miasto nie miało 120 000 zł na przeniesienie trafostacji. Dziś architekt pracuje na swoim miejscu, ale on nikomu już nie sprzeda nic bo będzie się bał. I tak jest teraz za rządów PiS-u. Bo nawet ty też myślisz podobnie jak co niektórzy , żeby sprzedać coś to zaraz pomyślą a może za to za mało wezmę i ktoś tam będzie się czepiał. Zastanów się nad tym „że majątek państwa wart 150 mld został sprzedany za 50.
Kto się uwłaszczył na tym majątku o kto to wszystko umożliwił?”. Bo może faktycznie tylko tyle wart był. A co do Balcerowicza to może innym razem się wypowiem na forum.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-13 20:32
Jesli Twoje "fakty" sa tak samo prawdziwe jak ten:
"A pan prezydent RP mówi, że to nieudacznicy i cieszy się, że tam znaleźli zatrudnienie"
to trudno jest w nie uwierzyc.
~scorpion / 84.10.25.* / 2006-11-13 20:20
Nie chcesz wiedzieć ale równocheśnie chcesz płacić mniejsze składki na ZUS, US itd. To Ci powiem: przeciętna emerytura i renta w Polsce to ok. 130% średniej płacy. Jeżeli w koło słyszę o nędznych emeryturach to ile muszą brać prominenci aby taką średnią uzyskać? Mówisz, że nic Ciebie to nie obchodzi, że sędzia stalinowski i funkcjonariusz UB itp. biorą dzisiaj wielokrotnie wiecej niż ich ofiary. Mówisz, że moralność nie ma tu nic do rzeczy (to samo można zastosować do bitego człowieka na ulicy). Więc idąc dalej aby ograniczyć wydatki na ZUS należy wszystkim obciąć po 500 zł co już dawno chcieli uczynić czerwoni w tkz. "Planie Hausnera". Tak więc babcia zchorowana dostałaby 200 zł emerytury. Czy tak? Aby cokolwiek zmenić trzeba uchwały sejmu, a do uchwały semowej potrzeba większości: tak jest w ukochanej demokracji. Aby pozyskać głosy rząd musi szachować Samoobronę i iść jej na duże ustepstwa, PiS nie ma przecież takiej większości aby rząd rządził samodzielnie i takiego poparcia społecznego. Żadna nawet dobra ustawa nie przejdzie bo zostanie natychmiast zbojkotowana przez PO (tak było np z becikowym). Co do rządów SLD które tak gloryfikujesz to przypomnij sobie wszystkie ich przekręty w ostatnich latach ich rządów. Ale Ty zdaje się hołdujesz zasadzie, że z każdym złem można się ułożyć (jak kogoś biją niech biją oby nie mnie), jakos sobie poradzę. Powiadam Ci do czasu. Wystarczy sięgnąć do historii.......powszechnej (ale nie bede Ci robił wykładu). Czerwoni odeszli w najlepszym dla siebie momencie, gdy sprzedali już wszysko najwartosciowsze co było do sprzedania i czym można było załatać budżet (nawiasem podobna sytuacja jak przed okrągłym stołem). Co do wypowiedzi prezydenta przekręcasz ją podobnie jak ten szmatławy lewicowy brukowiec "Guardian". To co powiedział, że wyjeżdżają tam Polacy za poszukiwaniem łatwego życia zgodzę się w 100%. I nie wyjeżdża tam kwiat Polskiej młodzieży i najlepsi specjaliści. Zaciemnia to postać rzeczy zdecydowanie. Dlaczego rentowność spada w twojej firmie nie wiem, sam najlepiej odpowiedz sobie na to pytanie. Podatki nie zmieniły sie diametralnie od czasu czeronych gwardzistów. Z tego co publikują spółki na giełdzie to ich przychody się zwiększają. To samo budownictwo: takich marż jakie maja obecnie nigdy nie mieli. To nie wiem. Co się tyczy prywatyzacji to niechodzi tutaj o jakąś pojedyńczą działkę: tylko o huty, przedsiębirstwa prywatyzowane w NFI za które ludzie dostali po kilkadziesąt złortych, prywatyzacje banków (np sląskiego), prywatyzacje PZU i innych pomniejszych. Jak się sprzedaje firmę za bezcen po czym po niewilkiej restrukturyzacji po wprowadzeniu na giełdę jej wartość rośnie kilkaset procent to coś jest nie tak.....Pozdrawim.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 16:56
Do scorpion: Gów... mnie obchodzą rodziny wyjeżdzających za granicę i rolnicy i górnicy. Ja też zmieniłem zawód. A jak syn czy córka wyjechali do Irlandii, Londynu to niech przysyłają pieniądze mamusi i tatusiowi albo coś w tym stylu. Ja chcę pracować na SWOJĄ emeryturę bo z MOJEJ pensji obcinają mi składki emerytalne, chorobowe, itd.
Powtarzam chę zobaczyć SWOJE pieniądze. Ja nie wyciągam ręki po cudze!

A niższe podatki to dobre wyjście. Trzeba obiżyć zwiększyć ściągalność. Jednym słowem zlikwidować szarą strefę. Tych wszystkich pseudo bezrobotnych. Jak byłem studentem i pracowałem w szklarni (tak spędzałem wakacje po ciężkim roku nauki- tak studiowałem ciężko) to 100% roboli zadowoleni byli z życia i siebie. Mówili "ech tu wezmę na czarno tytle i tyle, do tego zasiłek i co mi więcej trzeba". Jak remontowałem mieszkanie to ani jednemu! nie płaciłem na rachunek tylko cash do łapki. A oni co może podatki płacili?
wkurzony / 87.207.56.* / 2006-11-13 21:13
ja jestem rencista , imam z dodatkiem pielegnacyjnym 920zl!!!! idz się leczyc, bo jestes gorszy z nienawiscią od komuchuw!!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-14 11:49
Do wkurzony: To, że masz Pan niską rentę wynika z tego, że PiSiory nie reformują gospodarki, ZUSu, KRUSu, górnictwa itd. Jak policzyć dokładnie PITy, sryty, akcyzy, VATy to moje dochody są opdatkowane w jakichś 80%!!!! Zatem łatwo Ci kolego mówić o solidarnym państwie, bo dla Ciebie to oznacza, że ja mam dzielić się z Tobą MOIMI pieniędzmi.
A mnie kolego nie utzryma podobny mi za 30 lat, bo tacy wyjeżdżają, lub po prostu stwierdzą, że nie warto się wysilać tylko brać socjal.
~scorpion / 84.10.25.* / 2006-11-13 20:32
To niech PO w końcu powie jak obniżyć podatki, jak to zrealizować, komu zabrać bo do tego się to sprowadza. Niech to wyjawią w końcu, wyjawią swój projekt na gospodarkę którego nie pokazali na wyborach bo go nie mieli jak nie maja i teraz. Tylko pozostało ich chwytliwe hasło 3x15. I co dalej? A jak zbrać to wszystkim po równo: biednej babci i katowi z SB. Niech to w końcu wyduszą z siebie.
CS / 193.111.166.* / 2006-11-13 15:17
jakiś nawiedzony czy co, bo plecie bez sensu
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 15:35
Do CS: Kolego jeśli uważasz mnie za nawiedzonego to może jakieś argumenty, uzasadnienia? Ja mówię dlaczego tak a nie inaczej uważam. Ty natomiast tylko się dziwujesz. Tylko nie wiem czemu się dziwujesz... może wróciłeś ze spotkania partyjnego albo ze mszy i masz po prostu nakładzione do głowy kilka dogmatów i nie wnikasz co i dlaczego.
zdenek / 2006-11-13 15:48 / Tysiącznik na forum
pleciesz to samo co Tusk ponad rok temu i co z tą benzyną po7zł i o 10 była też mowa,
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 16:02
Regulamin forum
zdenek / 2006-11-13 16:07 / Tysiącznik na forum
nie muszę machać
przez 10 lat dorobiłem się emrytury
dla ciebie to zapewne jest nieosiągalne
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 16:12
Do zdenek: wiem , że jesteś już emerytem, skoro po 10 latach ta jakiś darmozjad mundurowy pewnie. Wiem, że teraz ja płacę na Ciebie i czuję to płacąc 40 % podatku. Na świecie też mają 40%, mają też i ponad 60% (Skandynawia) tylko od jakiej kwoty? 200 Tys EUR? To będzie mój ostatni komentarz do Ciebie, bo niektóre przedsiębiorstwa się zamyka a nie reformuje. Więc odnajdź analogię.
Zdzich / 2006-11-13 19:00 / Bywalec forum
Zamyka się dlatego, że nie ma kasy na reformę
zdenek / 2006-11-13 16:14 / Tysiącznik na forum
mundurowa to chyba po 15 o ile się nie mylę
AT / 83.18.191.* / 2006-11-13 16:22
No dobra, to gdzie dają emeryturę po 10 latach pracy ? Tylko konkretnie proszę....
DODKA / 83.22.208.* / 2006-11-13 17:59
Dają ,nawet wcześniej. Tylko nie emeryturę lecz rentę inwalidzką.
koleps / 194.54.21.* / 2006-11-13 14:28
No cóż ... , jeżeli autor się nie myli, to wypada wziąźć do serca sobie jego radę i ruszyć na stację, żeby zatankować do pełna bak .... Ciekawe ile osób z tej rady skorzysta ...?!??
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy