Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kontrole podatkowe w Polsce tworzą opresyjne państwo

Kontrole podatkowe w Polsce tworzą opresyjne państwo

Wyświetlaj:
maXiomaXio / 89.68.46.* / 2015-06-19 22:14
Pamiętacie jak ta pani przekonywała Sejm i społeczeństwo, że kontrole "na legitymacje" które osobiście wprowadzała do Ordynacji podatkowej będą bardzo, ale to bardzo sporadyczne.
Koniec końców przeszło 90 % wszystkich kontroli było przeprowadzanych na wydrę (legitrymację)
Tej pani podobnie jak innemu wybitnemu wiceministrowi finansów niejakiemu Witoldowi M. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!
obywatel europy / 83.206.31.* / 2015-06-03 11:38
osobiscie jestem za vatem bo to podatek sprawiedliwy, i niech on pozostanei wysoki, placimy bowiem wedle konsumpcji. natomiast jestem przeciwko podatkowi od dochodu wogole jaki i przeciwko wszelkim ulgom i odliczeniom; Wystarcza oplaty na social i ewentualnie pomoc spoleczna dla najbiedniejszych.
Podatek dochodowy jest niesprawidliwy i perwersyjny, bowiem karze tych ktorzy pracuja, ksztalaca sie inwestuja by nastepnie zarabiac i byc niezaleznym a moze i nawet bogatym, czesto kosztem pracy na kilku etatach lub w wymiarze godzin przekraczajocym zwylke 40h/ tydzien... etc
Cieszy mnie gdy ludzie sie bogaca. Na bogactwo Panstwa sklada sie bogactwo poszczegolnych obywateli. A im jestemy bogatsi tym wiecej wydajemy, tym wiecej inwestujemy, tworzymy potencjalne miejsca pracy. W kraju, ktory nas nie okrada z dochodu, chcemy inwestowac i pozostawac.
A dla grupy niezaradnych, kalekich, chorych i biednych nalezy wyksztalcic dobrze skonstruowana pomoc spoleczna, nie koniecznie tylko finansowa, ale raczej w naturze np. posilki, bilety na transport, szkolenia, ubrania itd by pieniadze nie szly na wodke czy papierosy lecz by faktycznie pomagac i opiekowac sie ludzmi slabymi i ubogimi.
Roman1 / 89.77.101.* / 2015-06-03 11:36
Problem jest w działaniu systemu a system działa tak: W ministerstwie zbiera się grupa matołków i stwierdzają, że w Polsce występuje nadmierna szara strefa więc wysyłają do wszystkich urzędów skarbowych zarządzenia: albo weżmiecie się do roboty albo zrobimy z wami porządek. Urzędnicy ruszają w teren ale dla ułatwienia sobie zadania i dla własnego bezpieczeństwa zamiast szukać pieniędzy u oszustów kontrolują uczciwe firmy i aby się wykazać czepiają się drobnostek nie mających żadnego wpływu na uszczuplenia podatkowe. Liczy się statystyka aby pokazać matołkom w ministerstwie jak dzielnie tu na dole walczy się z szarą strefą. Stąd bierze się wśród uczciwych obywateli poczucie o represyjności państwa bo nawet będąc uczciwym obywatelem nie można być pewnym, że nie zostanie się ukaranym tylko dlatego, że urzędnicy chcą sobie poprawić statystykę wykrywalności.
meecio / 89.72.102.* / 2015-06-03 11:36
Skontrolowali mnie za 2011 r. Między czasie zmieniły się przepisy co do rozliczania różnic kursowych i przepisy z 2011r są obecnie inaczej interpretowane, w wyniku czego mam (będę miał) do dopłaty ok. 300tys pln z odsetkami.
Dlaczego nie ma sztywnych przepisów bez możliwości ich interpretacji? Jeśli coś jest czarne to powinno być czarne, a nie naprzykład ciemno szare.
P..przę taki kraj, przenoszę firmę do Anglii.
Takich jak ja jest wielu. Ciekawo z czego za kilka lat będą sobie płacić pensje?
Pozdrawiam wszystkich zajadłych urzędasów.
ksychu / 178.167.254.* / 2015-06-03 11:33
Czeski błąd w podatku VAT zamiast końcówka 6,25 napisane było 2,65,finał sprawy: wezwanie do skarbówki, potraktowanie jak bandytę złodzieja i przestępcę,na nic tłumaczenia że to tylko pomyłka. Efekt blisko 50,- do zapłaty z odsetkami, 200,- mandatu za oszustwo i tak 4,- "zarobiło" 246,- "Czysty zysk tylko robota brudna" jak to powiedział Kondrat w "Psach"
Realista / 95.51.248.* / 2015-06-03 10:39
Co do głupiego pytania o opodatkowanie banków to należy opodatkować właścicieli bandów. Opodatkowanie banku to będzie następny haracz od obywateli zmuszanych do korzystanie z banków !
Realista / 95.51.98.* / 2015-06-03 10:37
Nie kontrole tylko przepisy ! Zlikwidować wszystkie ulgi, zwolnienia, odliczenia i rożne "interpretacje". Prawo podatkowe to powinny być kilka stron, a nie setki.
MrKuba65 / 83.26.180.* / 2015-06-03 10:03
Czasami zastanawiam się czy to polski aparat administracyjny , czy polskojęzyczne urzędnicze kadry władzy okupacyjnej. Wrogiej systemowo , wrogiej cywilizacyjniej, narodowo. Pełne spektrum , od mediów po administrację..Niszczą dorobek materialny, manipulują świadomością społeczną , zadłużają na kilka pokoleń , promują zaburzenia seksualne , mniejszości narodowe. Ośmieszają wiarę ojcow , tradycję , kapłanów. Czy mamy podzielić los Jaćwingów , Obodrzytów ,Wenetów , Swebów i zniknąć z mapy świata ? Gdzie są ci których wybieramy jako przedstawicieli - strażników naszego status quo ?
ala980 / 83.142.123.* / 2015-06-03 09:53
Wiadomość sprzed 2 dni - w Rumunii zmniejszyli VAT z 24 do 9%, po to, żeby zwiększyć ściągalność!- to trzeba obserwować, bo Rumunia jest na naszym poziomie mniej więcej - czy to się uda i może wprowadzić w Polsce - ludzie podatki zapłacą jeśli są racjonalne - a u nas kiwaczkowo - kto kogo wykiwa ty skarbówkę czy oni ciebie
tasak336 / 46.112.192.* / 2015-06-03 09:53
85% idiotów głosujących "TAK" w ankiecie chce, by jeszcze więcej ich oszczędności zjadały podatki.
Lila8888 / 91.52.73.* / 2015-06-03 09:31
Ja pracowałam w Polsce całe lata... Placilam podatki, ZUS-y, srusy, wieczne kary i mandaty za wyimaginowane przewinienia. Wkurzyłam się w końcu, postawiłam wszystko na jedna karte i wyjechałam z Polski.. Najpierw żeby pracować. Otworzylam działalność za granicą. Jezu!! Dzień do nocy! Byłam w szoku jak można pracować i z chęcią chodzic do pracy, płacić podatki i zobowiązania. Urzędnicy mili, pomocni, na początku dzwonili do mnie żeby mnie instruować, zebym czasem jakiegoś błędu nie zrobiła!! Doradzali i szkolili. Jak zobaczyłam ile zarabiam, jak się żyje tutaj i człowiek może być zadowolony ze swoich zarobków, to przeniosłam się tutaj na stałe. Dziś mieszkam tu wraz z rodzina i nie zamierzamy wracać do Polski. Z resztą nie wydaje mi się, żeby Polska mogła dalej istnieć, przepraszam ale tak myslę. To musi w końcu upaść, bo ilu jeszcze zostało tam ..... dających się skubać do krwi?
Podatniczka / 79.186.49.* / 2015-06-03 08:57
Oj, Ireno Ożóg, Twój punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Wysłuchiwałam Ciebie w 1992, też z podobną pasją się wypowiadałaś, ale całkiem odwrotnie.
pinio252 / 82.145.221.* / 2015-06-03 09:41
Potwierdzam.W 2001 na naradzie UKS p.Ożóg żądała intensywnych i wynikowych kontroli.Zapowiadała rozliczanie UKS za liberalne traktowanie podatnika."Kasa Misiu,kasa"...Przykład dał guru VAT prof.Modzelewski...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bas969 / 92.40.248.* / 2015-06-03 08:35
Banki opodatkować czyli jeszcze jeden podatek nie dojdzie z naszych oszczędności które gromadzimy już po odliczeniu podatku dochodowego i VAT o co tu chodzi wracamy do skarpety
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cheniek / 145.237.2.* / 2015-06-03 08:23
Szczurek z urzędów skarbowych zrobił korporacje, które muszą na siebie zarobić i jeszcze wypracować zysk...
123456789900 / 212.2.96.* / 2015-06-03 08:09
Polandia, to bez znaczenia, barany z wiejskiej mogą stawać na rzęsach i zaklaskać półdoopkami a i tak nie wrócimy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy