Forum Polityka, aktualnościKraj

Kontrolerzy MPK w Krakowie.

Kontrolerzy MPK w Krakowie.

PanPan / 2012-02-07 08:43
Jechałem wczoraj tramwajem i chciałem kupić bilet w biletomacie, okazało się, że pomimo wyliczonej kwoty nie dostałem biletu. Ze względu na zbyt dużą wilgotność powietrza i różnicę temperatur, biletomaty zaczęły szwankować,. Niestety kontrolerów z MPK niewiele to obchodziło i dostałem mandat. Myślicie, że to jest zgodne z prawem? Czy jest szansa na umorzenie mandatu?
Wyświetlaj:
Monika522 / 77.254.203.* / 2013-12-01 22:12
Dostałam dziś mandat i nie wiem czy warto składać reklamacje. A wyglądało to tak: wsiadłam do autobusu, w którym nie było automatu, miałam odliczone 1,90 na bilet, a u kierowcy można kupować bilety tylko za 2,50, więc wróciłam się do koleżanki, aby pożyczyć brakujące 0,60 zł. W chwili gdy wracałam do kierowcy złapał mnie kanar, który podobno obserwował mnie od dłuższego czasu, co dla mnie jest totalnym kłamstwem, bo wtedy musiałby widzieć, że czekam koło koleżanki z wyciągniętą ręką, a ona szuka drobnych w portfelu. Wstawił mandat mimo, że widział odliczoną sumkę w mojej dłoni i żadne tłumaczenia nie pomogły... Warto iść reklamować?
POL551 / 81.219.254.* / 2012-09-25 14:31
Krakowscy, przede wszystkim studenci, ale i wszyscy mieszkańcy ŁĄCZCIE SIĘ!!!

SŁUCHAJCIE, CO POWIECIE NA ZORGANIZOWANIE JAKIEGOŚ PROTESTU W KRAKOWIE DOTYCZĄCEGO MANDATÓW WYSTAWIANYCH W PARADOKSALNYCH SYTUACJACH!

WLASNIE DOSTAŁAM ODMOWĘ UMORZENIA KARY ZA BRAK WAZNEGO BILETU.
UWAGA! WEDŁUG KONTROLERA PRZEKROCZYLYSMY Z KOLEZANKA 1 MINUTE CZASOWEGO BILETU 30-MINUTOWEGO!
NIE BEDE WAS TU ZAMĘCZAĆ CALYM OPISEM TEJ SYTUACJI, ALE BYLA NARPAWDE ZALOSNA. KONTROLER PRZETRZYMAL NASZE DOKUMENTY(Z MOIM NP. PODCHODZIL DO INNYCH PASAZEROW SPRAWDZAJAC IM BILETY-HELLLLOOO- TO MOJ DOKUMENT?!) A NA KONCU WYSIADL Z NAMI(BO TO BYL MOMENT PODJEDZANIA DO NASZEGO PRZYSTANKU DOCELOWEGO) I OZNAJMIL NAM, ZE JEST MINUTA PRZEKROCZENIA BILETU CZASOWEGO I WYSTAWI NAM MANDATY...


CO WY NA TO?!
NIE MOWIAC JUZ O TYM, ZE DZIEN WCZESNIEJ PECHOWO KOLEZANKA DOSTALA TEZ MANDAT(ALE ONA RZECZYWISCIE ZMECZONA USIADLA W TRAMWAJU I NIE SKASOWALA BILETU- TRZYMALA GO W RĘKU:) PROSILA KONTROLERA, ZEBY NIEB WYSTAWIAL JEJ MANDATU(WIADOMO, JAK TO JEST).... ON JEJ OZNAJMIL, ZE KTOS "CHLEB ZJESC MUSI, A ON MA OD KAZDEGO MANDATU PROWIZJE, WIEC NIC NIE PORADZI"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SZKODA, ZE NIE MIALA DYKTAFONU....


TO SKANDAL!

JESTEM ZA TYM, ZEBY TO ZMIENIC!
NIECH DOSTAJA NORLAMNE PENSJE I ZADNYCH PROWIZJI OD WYSTAWIENIA MANDATOW! BO TO JUZ NIE JEST PRACA KONTROLERA, ALE.....


AAAA! 100 WLOSÓW MNIEJ....
CO WY NA TO?

PS. MEA CULPA MOZE BYC ZA 50 ZŁ, ALE 241,60?!!!!!!!!!!!!!!!!! ZA CO?!
tica / 91.189.17.* / 2012-10-03 14:26
Jak najbardziej popieram i chetnie sama bym się przyłączyła do organizacji protestu a takich osób jak my znajdzie sie przypuszczam tysiace.
Marta z Krakowa / 89.69.127.* / 2015-01-22 12:14
mnie tez spotkała bardzo nieprzyjemna sytuacja kontroler który był 3 razy taki jak ja był bardzo nieprzyjemny wmawiał mi rzeczy które nie istniały ja uważam,że nawet trzeba cos z tym zrobić
marynia / 87.205.138.* / 2015-01-10 11:16
A jednak ludzie uczciwi i wrażliwi istnieją.Właśnie wczoraj byłam w MPK w Krakowie i pan umorzył mi mandat,nawet nie na piękne oczy,bo mam już ponad 60 lat.Po prostu okazał się CZŁOWIEKIEM.Miałam skasowany bilet ale taki,który już został wycofany.
Rozjemca / 2012-09-25 14:45
Bilety w Krakowie drożeją , natomiast pasażerowie nie dostają tak naprawdę nic w zamian... a chamstwo kontrolerów biletów naprawdę nie zna granic!!
isa / 2012-09-25 15:08 / Bywalec forum
a co mają dostawać w zamian? bo nie za bardzo rozumiem w sumie, a jeśli spotkałeś się z chamstwem to zawsze możesz zgłosic skargę przecież
marysia2112 / 2012-02-07 11:53
Najlepiej idź od razu do siedziby MPK (przystanek Św. Wawrzyńca) i tam jest taki specjalny punkt do składania reklamacji, odwoływania się. Jak wytłumaczysz panu co i jak, to powinien ci umorzyć mandat.
ankaana / 2012-02-07 11:02 / Bywalec forum
oczywiscie, ze jest, odwoluj sie, poza tym jest cos takiego jak monitoring, popros o nagranie to bedzie dowod
rozczarowana / 91.213.118.* / 2013-04-30 16:47
Niestety Pan Kierownik z pokoju 11 na Świetego Wawrzyńca napewno Wam nie pomorze. Jak ja składałam prośbę o umorzenie to nawet jej nie wziął. Jężeli w biurze Wam powiedzieli, że macie zapłacić kare to on zawsze ich poprze. Są tylko 3 powody dla których może umożyć kare. Brak bilety miesiecznego przy sobie, ale ważny (10zl kary), brak dokumentu potwierdzajacego ulge albo zmiana trasy przez awarie. Z każdego innego powodu nawet nie ma co się łudzić o umożenie. Jak sam mi powiedział na koniec. To miasto płaci za nasze przejazdy, a jak nie chce jeździć wiecej MPK to bardzo dobrze bo bedzie mniejszy tłok

Najnowsze wpisy