Forum Spółki giełdowe Ursus SA w upadłości

Kontrowersyjna umowa Ursusa. SII żąda wyjaśnień

Kontrowersyjna umowa Ursusa. SII żąda wyjaśnień

Wyświetlaj:
andzia352 / 66.249.81.* / 2016-01-07 23:16
Jedynym sposobem na to jest skrocenie wzrostu .Najlepiej o łeb.
polakmaly / 83.9.27.* / 2016-01-07 22:58
Jakoś mnie to nie dziwi... Na każdym kroku ściema idzie z góry. Dorabiają się znajomki na krwawicy ciemnych ludzi,którzy schylą głowę i się nie odezwą...
sdf804 / 91.150.163.* / 2016-01-07 22:55
tak sie pierze kasiorę i wyrowadza zyski ....
grzesiek787 / 82.158.44.* / 2016-01-07 22:36
tak sie wyprowadza pieniadze ze spolek panstwowych
Klose / 89.69.243.* / 2016-01-07 22:24
Ursus to spółka kolesi... Tylko oni się bogacą okradając ją i drobnych ciułaczy którzy zawierzyli w przejrzystość spółki..
Dystan / 80.238.114.* / 2016-01-07 21:58
Money z Wrocka SII z Wrocka - raczka rączkę myje. Pojechali na Ursusie bo wszyscy ich już lekceważyli - największe przekręty są w SII finansowanym przez ubeka bankiera Pana Cz.
Kibic / 37.7.204.* / 2016-01-07 21:37
czy rodzina Zarajczyków - właściciele Ursusa, którzy nabyli go od PiS ma coś do powiedzenia ??

Oświadczenie Zygmunta Wrzodaka

W sprawie: kolejnej sprzedaży spółki Ursus

Kolejny raz spółka Ursus została sprzedana. Pierwszym razem spółkę w sierpniu 2007 roku za rządów Jarosława Kaczyńskiego nabył turecki inwestor, który po kilku miesiącach okazał się bankrutem. Prywatyzacja Ursusa w tym czasie była wielkim skandalem, za który odpowiada były Minister SP Wojciech Jasiński. Obecnie mamy do czynienia z podobnym scenariuszem, ale w wykonaniu innego układu politycznego PO-PSL. Decyzja o sprzedaży udziałów Ursusa na rzecz spółki pana Zarajczyka jest decyzją koleżeńską Jana Burego V-ce Ministra Skarbu Państwa z PSL. Nie sądzę aby spowodowała ona rozwój Ursusa. Oświadczam, że Jan Bury w roku 2006 będąc posłem na Sejm V kadencji, zwrócił się do mnie osobiście o możliwość poparcia przez mnie nabycia spółki Ursus przez spółkę pana Zarajczyka. Stanowczo odmówiłem Buremu, ponieważ kapitał Zarajczyka był dla mnie nie znany, jego spółka była wówczas konkurencją dla marki Ursus i w związku z tym spodziewałem się, że nie będzie zainteresowany rozwojem konkurencyjnej marki. Zarajczyk wówczas nie gwarantował żadnej inwestycji dla Ursusa, ponieważ nie posiadał wystarczającego własnego kapitału co wiązałoby się z zamknięciem fabryki i zwolnieniami pracowników. O ile wiem obecnie sytuacja kapitałowa Zarajczyka nie poprawiła się znacząco, co skutkować może nawet całkowitym zamknięciem produkcji traktorów w Ususie, tak by jedynie powiększyć rynek zbytu dla wyrobów już produkowanych w Dobrym Mieście. Dodatkowo renomowana narodowa marka Ursus trafić może na produkty chińskie wątpliwej jakości.
Pragnę nadmienić, że gdy zrezygnowałem 11 lat temu z funkcji szefa Solidarności Ursusa, zrestrukturyzowana spółka Ursus była dochodową firmą, przynosiła już niewielkie zyski, była dobrze zarządzana, zatrudnienie miało blisko 2 tysiące pracowników, produkcja traktorów sięgała blisko 7 tys. sztuk rocznie. Niestety, ale rządowy udziałowiec spółki Ursus, państwowy Bumar w wyjątkowy sposób szkodził spółce Ursus, czego efektem była szkodliwa wymiana kierownictwa spółki, następstwem była dotąd nie rozliczona kradzież z fabryki 12 mln zł. z kasy spółki, co roku zmniejszająca się produkcja traktorów, ciągłe zwolnienia pracowników, zaniechanie rozwoju oraz zmiana przeznaczenia gruntów na terenie fabryki Ursusa z przemysłowych na usługowo-budowlane, co w konsekwencji spowoduje podstępnie konieczność wstrzymania produkcji na terenie Ursusa tzn. koniec fabryki traktorów. Przypominam, że zmiana planu przestrzennego zagospodarowania terenów po Ursusie miała miejsce za czasów prezydenta miasta Warszawy Lecha Kaczyńskiego i skoordynowana była z wcześniejszym zakupem za bezcen gruntów Ursusa. Niestety, ale ten scenariusz likwidacji Ursusa od wielu lat wspiera zagubiona zakładowa Solidarność, która stała się klasycznym związkiem przypominający PRL-owskie CRZZ. Wiele strategicznych decyzji podejmowanych przez obecne kilkoosobowe kierownictwo związku było ukrywane przed pracownikami oraz opinią publiczną, miało to miejsce podczas pierwszej sprzedaży spółki ma to miejsce i teraz.
Mam nadzieję że przyjdzie taki czas, że ci co działają na szkodę polskiego przemysłu, na szkodę polskiej racji stanu odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości za wyjątkowo szkodliwe działania gospodarcze.
Tą i wcześniejszą prywatyzacją Ursusa w trybie pilnym powinien skontrolować NIK oraz przeprowadzić śledztwo CBA. Zbadać należy zaniżoną wartość marki Ursus, braku kapitału POL–MOT-u na rozwój Ursusa, prywatne powiązania ministra Burego z właścicielem Pol-Mot-u Zarajczykiem, rola Bumaru w powolnym zamykaniu Ursusa w tym przejęcie wiele hektarów gruntów w Ursusie i sprzedaż ich za niewielkie pieniądze.

Zygmunt Wrzodak
Były szef ,,S” Ursusa
ffrrttyy / 81.190.139.* / 2016-01-09 07:11
2 tyś. pracowników i 7 tyś. traktorów? to wychodzi 3,5 na głowę przez rok??? rzeczywiście dobrze zarządzana i zrestrukturyzowana firma...
Jano535 / 89.77.44.* / 2016-01-08 00:18
Zygmuś skoro byłeś takim troskluwym związkowcem dlaczego startowałeś do sejmu z Rzeszowa a nie z Ursusa. Po prostu w Ursusie BYLI pracownicy by cię w ślinie utopili.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
uhrmacher / 94.231.54.* / 2016-01-07 21:30
No to mamy k o l e j n e "pindolino2"!!! Trzeba takie sprawy koniecznie do dna wyjaśniać i KARAĆ!
oqva / 77.65.92.* / 2016-01-07 21:24
Ten cały "Ursus" to jedna wielka przewałka. Coś mi się wydaje, że w niedługim czasie wszystko p********* z hukiem.
Przekręciarz / 217.99.238.* / 2016-01-07 21:13
Kiedy się skończą w Polsce te MACHLOJE!?
606060 / 94.42.163.* / 2016-01-07 20:53
POL MOT Holding to ojciec a Ursus syn, jakby ktoś nie wiedział.
krzyszto_ / 78.131.212.* / 2016-01-07 20:24
Wrzucić w koszty i nie zapłacić CIT-u...
traktorzysta321 / 89.77.182.* / 2016-01-07 20:20
Ciekawe kiedy wreszcie zaczna produkowac ciągniki,narazie zrobili kilkanaście
Michał, pracownik montażu / 66.249.81.* / 2016-01-08 07:57
Kilkanaście traktorów to zjeżdża z produkcji w dwa dni
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja1 / 95.40.16.* / 2016-01-08 08:20
Tak przyklejacie naklejki i tabliczki znamionowe po polsku na tureckich i chińskich wynalazkach i nie mów że nie tak to każdy potrafi. Prawdziwa produkcja jest jednostkowa z silnikami dawno wycofanymi z użytku na mocy dyrektyw europejskich .
lubelak / 37.190.219.* / 2016-01-07 20:30
jeśli według Ciebie robią kilkanaście to wybierz się do Lublina i w dawnej FSC zobacz te ,KILKANAŚCIE "to ci szczeka opadnie
eugeniusz1000 / 185.87.137.* / 2016-01-07 19:59
...no tak , Ursus ma inwestorow "tradycyjnych " , ArtBi do "starszych i madrzejszych "!.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy