Forum Polityka, aktualnościKraj

Kopacz: Dziś służba zdrowia jest dla bogatych

Kopacz: Dziś służba zdrowia jest dla bogatych

skomentuj
Wyświetlaj:
michale / 81.168.130.* / 2008-07-26 20:49
jako ciekawostkę napiszę, że rzeczywiście płacimy te SETKI złoty na zdrowotną składkę i nic z tego nie mamy. Czekamy w kolejkach km. Lepiej iść prywatnie bo państwowa służba zdrowia to lipa, zwłaszcza jeżeli chodzi o zabiegi te prostrze i dostępne też w szerokim zakresie w ośrodkach prywatnych, ale(do tego wrócę). To swiadczy o jednym system jest chory, system jest zły, system trzeba zbudować od nowa, większa składka, prywatyzacja(czy tam przekształcenia w spółki) innej drogi nie ma (popatrzcie co zrobili czesi) - trzeba brać wzór.

Wiecie że część meneli chodzi do szpitala sie wyspać ? Wiecie że takiego nie można usunąć? - za to PŁACIMY - ale ...

Wracjac do ale i tego czy kiedykolwiek te składki nam się zwrócą, tu rzecz jest ciekawa i trudna, trudna aby na nią odpowiedzieć, chciałem skwitować to tak. Koszt leczenia pacjenta(w krótkim okresie) na oddziale OIOM czy Intensywnej terapii liczony jest w dziesiątkach tysięcy, czasem setkach tysięcy złotych wtedy to pieniądze nam sie zwracają, co więcej prywatne ośrodki nie będą Nas poddtrzymywać na intensywnej z prostej przyczyny, to się nie opłaci, koszty są OGROMNE, nie ma szans na zwrot tego przez fundusz, a jednak ludzie są trzymani po miesiącu na intensywnej terapii.

Tu się pojawiają pieniądze.

Co do zabiegów prostych i usług ogólno dosępnych(a raczej tych co powinny być ogólno i łatwo dostępne można napisać też dużo i oczywiście o izbach przyjęć i pogotowiach - tu trzeba się kierować pewnymi zasadami)
andowc / 83.30.64.* / 2008-07-26 13:30
Na którą płacą "biedni".
leiho / 2008-07-26 12:07 / "Tu Ne Cede Malis"
płacimy SETKI złotych skłądek do wora bez dna zwanego ZUSem, składkami zdrowotnymi i innym draństwem, pod przymusem. 3 dni temu kolegi żona złamała rzepkę, w kolanie - nie przyjęli ich w TRZECH szpitalach, bo nie było lekarza, dopiero w kolejnym załozono jej gips. Tak działa panstwowa socjalistyczna słuzba zdrowia. Za pieniadze płącone na tego bankruta zwanego słuzbą zdrowia, moznaby miec składkę dla 2-3 osób w dobrej prywatnej kliniece, gdzie dostęp do specjalistów jest na 2 dzien po umowiniu wizyty, a nie 8 miesiecy jak to ma miejsce w niektórych placówkach w Polsce. Szkoda gadac, kto jeszcze wierzy w "darmowqą" opiekę medyczną? Zyczę takim duzo zdrowia, bedzie im potrzebe w razie wypadku czy choroby.
T. / 81.190.5.* / 2008-07-29 22:36
Niech żona kolegi szybko zapisze sie na zdjęcie gipsu , bo będzie czekała miesiące.
rty / 83.7.89.* / 2008-07-26 10:11
znieście przymus ubezpieczeń zdrowotnych!
bea1972 / 79.188.250.* / 2008-08-27 19:28
tak?...a jak bedziesz mial zawal to masz juz odlozone 15 tys zl minimum?
michale / 81.168.130.* / 2008-07-26 09:19
lubię jak wypowiadają się osoby, które nie mają pojęcia o tym co się dzieje w PSZ. Prawda jest taka, że jeżeli one nie zostaną sprywatyzowane to w Polsce będzie jedna wielka lipa, a zadłużenie będzie wzrastać. Co więcej one już są prywatyzowane i to sukcesywnie tylko o tym się nie mówi, ślepy naród niestety nie widzi pewnych ruchów jakie odbywaja się między poszczególnymi jednostkami w poszczególnych szpitalach. Pracuje w szpitalu, mogę conieco na niektóre tematy powiedzieć.
Pilsener / 2008-07-26 00:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pamiętam co politrucy mówili przez prywatyzacją GS'ów - że nikogo nie będzie stać na zakupy, że po chleb będziemy jeździć do żydów za Izrael etc. I co się stało? Zaroiło się od wrednych spekulantów, a promocja goni promocję.

Gdy sprywatyzujemy szpitale, to świetnie wyposażony szpital będzie na każdym osiedlu, codziennie będą promocje np. na wycięcie wyrostka, karetki będą same krążyć po ulicach i pod byle pretekstem ładować ludzi do środka i wieźć na sygnale na OIOM (bo za wożenie na sygnale firma ubezpieczeniowa dopłaci 50 zł).

Ale to jeszcze nic! Politrucy zaczną się martwić nadmiarem szpitali, taniością i dostępnością usług, wszechobecnym lumpen-liberalnym leczeniem w promocji, ludzie zaczną narzekać, że buduje się tylko szpitale, że obcy kapitał, że przez duże szpitale zbankrutują te małe i babcia co mi stawia bańki. Zaczną więc powstawać zakazy: zakaz leczenia w niedziele i wybrane święta, zakaz robienia zastrzyków po 22, zakaz budowy szpitali w centrum i ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach szpitalnych, która dla dobra społeczeństwa ma ograniczyć masowo powstające szpitale o powierzchni ponad 200 mkw.

W efekcie polska zacznie reformy od tego miejsca, co zawsze - od początku.
Konkretny / 89.1.210.* / 2008-07-25 21:15
Kopacz; lekarz, ktory bedac dyrektor ZOZ-u w Szydlowcu kolo Radomia w ciagu 3 lat doprowadzila do zadluzenia tego osrodka na 5,5 miliona zlotych moze kierowac Min. Zdrowia 38-milionowego kraju?
Pilsener / 2008-07-25 23:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież właśnie o to chodzi - po co masz liczyć waciki, skoro szpitale i tak będą oddłużone? Przecież żaden politruk nie dopuści do tego, żeby szpital zamknęli, bo go dziennikarskie hieny zjedzą - choćby tam kasa wyfruwała drzwiami i oknami.
skomentuj

Najnowsze wpisy