Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kopacz: Służba zdrowia wymaga leczenia

Kopacz: Służba zdrowia wymaga leczenia

skomentuj
Wyświetlaj:
Mona Lisa / 89.229.8.* / 2008-10-22 18:51
Uważam, że reforma wcale nie zmieni nic w takim kształcie jaki widzi to PO... uważam ,że potrzebne są pieniądze i dofinansowanie,ale nie na prywatne kieszenie właścicieli czyli kolesi Pani Kopacz. W normalnych krajach takich jak Norwegia służba zdrowia jest darmowa i wcale nie jest prywatna. To są totalne bzdury jakoby kasy przybędzie jak zostaną sprywatyzowane szpitale, bo niby na czym prywatny właściciel ma zaoszczędzić? Panie Bies2? - na pacjencie oto odpowiedź. Grupa ludzi uważa, że prywaciarz będzie lepiej dbał o zdrowie pacjentów chorych na choroby długoterminowe niż o własny biznes!!!!???? przecież chory na raka wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia - to niby za co te pościele kolorowe i małe kolejki do lekarza???? ludzie!!! obudźcie się to państwo ma za podatki dbać o nasze zdrowie i więcej pieniędzy trzeba na to przeznaczyć a nie rozdawać za free resztki majątku jakie jeszcze zostały!!!! a kiedy słucham Pani Minister to miałam wrażenie że przemawia nie douczona salowa i w zdumienie mnie wprowadził fakt, że jest to Pani doktor. Język jakim się posługuje jest potoczny i populistyczny.Najbardziej odczują te cudne zmiany ludzie których nie stać na prywatne leczenie.
Gość / 213.172.188.* / 2008-03-09 22:51
Polska to kraj oszustawa i bezprawia, sprzecznosci głoszonych interesów. Mamy demokrację, niby sprawiedliwość, a co wyrabia się z ludźmi starszymi. Brak dostępu do lekarzy, a szczególnie do specjalistów. Jeżeli dostanie się do przychodni specjalistycznej, to przyjmuje tam zwykły lekarz i tylko wypisze recepte, bo specjalista przyjmuje tylko prywatnie, za pieniądze i tam czeka na ciebie emerycie. Pensje lekarzy rodzinnych powiązano z ilością wpisanych na listę pacjentów i z skierowaniami do laboratoriów, do specjalistów, na badania specjalistyczne itd.. Czy ktoś widział, aby lekarz rodzinny chociaż raz skierował na badanie krwi. Nie, bo mniej zarobi. Co więc z profilaktyką? A min. Religa apelował! Wydajemy olbrzymie pieniądze na misje wojskowe w całym świecie, pomagamy USA w Iraku, Afganistanie, a u nas szpitale nie chcą dzieci przyjąć, doprowadzają do śmierci. Walczy się z aborcją, a nie potrafi się utrzymac tych dzieci, które urodziły się. W Polsce jest setki Zw. Zawodowych, tysiące etetowych prezesów, skarbników, setki różnych partii i też eteaowców. Tu wydajemy pieniądze, a nie dbamy o starszych ludzi. Prowadzimy eutanazję. Kościół też nie upomina się o biednych, schorowanych Polaków. Niech Rząd weźmie przykład z Francuskiej służby zdrowia, jak pięknie zaopiekowali sie naszymi rozbitkami pod Grenoble. Nawet nie pytali o skierowania od lekarzy rodzinnych. Rządzacy , opamiętajcie się. Nawet zwaloryzować emerytur nie chcecie. Obecna podwyżka nawet nie zrekompensuje podwyżek cen.
Bies2 / 2008-02-17 13:35 / Bywalec forum
Bez reszty popieram naprawę służby zdrowia. Bardzo szanuję za wiedzę niezwykle miłą i ambitną Panią Minister Trzeba leczyć natychmiast bardzo wielu jej przeciwników. Ma ich najwięcej wśród osób o najniższym statusie społecznym, wszelkiej maści niedouków, których wiedza ograniczona jest moherowym beretem , życiowych nieudaczników, osób lubiących donosić na sąsiadów i przyjaciół. Wyraźnie jej nie lubią mężczyźni o zacięciu grafomanów , biegających za gejami w celu udowodnienia sobie, że mają odmienna orientację seksualną. Mężczyzn z kompleksami bijących własne żony, matki i dzieci. Wszystkich tych, którym PO odebrała możliwość rozładowania swoich negatywnych emocji. Dla których jedyną możliwością zaistnienia, z powodu ograniczonej percepcji intelektualnej, było opluwanie wszystkich i wszystkiego. Poprawa opieki psychiatrycznej pomogła by w leczeniu ich patologicznych osobowości. Frustracja wynikająca z braku możliwości rozładowania napięcia , łatwa jest w obserwacji różnych forów dyskusyjnych. Wiedzy ani kultury nie da się w ciągu 3 miesięcy nadrobić ale leczenie mogło by być pomocne.
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 15:30
TUSKLIZNA TOCZY POLSKI NAROD ZYWCEM:
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie TO JE WYMYSLI !!!

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów. Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
Bies2 / 2008-02-16 16:17 / Bywalec forum
Stary do rzeczy o czy ty mówisz? To co prezentujesz to tak jakoś nijak do potrzeby reformy służby zdrowia. Taki bełkot każdego średnio inteligentnego wyborcę zniechęcił do P I S. Ty tak nadajesz jak ostatnia zwyciężczyni, Big Brothera, nic do niej nie mam to tylko skojarzenie. Napisz jak normalny człowiek to jeszcze raz i na temat zawarty w tytule. A na Tusku , to przewiozło się wielu. I nie masz szans, nikt normalny na nieudaczników nie postawi. Możesz połamać sobie język, szybciej Li D wróci do władzy albo Lepper niż Wy.
Bies2 / 2008-02-14 18:29 / Bywalec forum
Naród walczył z chorobą jaką był socjalizm i zwyciężył. Więc o co chodzi? Reforma jest prosta .Zlikwidować narodowy fundusz zdrowia, Sprywatyzować służbę zdrowia w tym szpitale. Uwolnić się od płacenia składek na fundusz . Nie ma łapówek, absurdalnie wysokich płac. Aparat biurokratyczny, nie obciąża budżetu państwa . Pełne zwycięstwo narodu w walce z niechcianym ustrojem społeczno politycznym. Tak rozumiany system opieki zdrowotnej sprawdził się w weterynarii.
Wapniak / 83.28.89.* / 2008-02-13 18:44
Niemożliwe.... To chyba jest jakieś epokowe odkrycie!? Nie sądzę żeby to miało jakieś znaczenie i praktyczne zastosowamie. Przy tej szaleńczej, narodowej pyskówce, tym bardziej.
St. / 83.14.253.* / 2008-02-06 15:16
Też tak uważam. Myślę, że powinno się wprowadzić limit wieku leczenia. Starcy, w wieku powyżej 55 lat nie powinni być już leczeni bo to jest nie opłacalne. Oni powinii załażyć berety i modlić się przy wsparciu audycji radiowej. Byłby wtedy pożytek dla całego kraju bo nie wtrącali by się do polityki, nie głosowali by na prawe i sprawiedliwe partie, nie pchali by się do urzędów.
Gość / 213.172.188.* / 2008-03-09 23:00
Niech Pan nie podpowiada, bo naprawdę tak zrobią. Zreszta już jest wiele przykładów. Czy kto widział, aby służba zdrowia zajęła sie chorymi, pomogli im, przyjęli do szpitala, nakarmili, tak jak w demokratycznej Europie ? Nie, czekają na nich lekarze specjaliści w swoich prywatnych gabinetach, kasując pieniądze, bez kas fiskalnych. Otrzymali przeciez olbrzymie podwyżki.
man13 / 2008-02-06 14:42 / Tysiącznik na forum
A moze i jej minister zaczal by sie leczyc?
marek19.53 / 83.24.21.* / 2008-02-06 12:50

podkreśliła, że jako minister zdrowia skupia się na trzech obszarach: pacjencie i jego sytuacji, finansowaniu systemu ochrony zdrowia oraz pracownikach służby zdrowia.

No to wspaniale. Geniealnie wręcz - po trzech miesiącach wreszczie wie czym się zajmuje.
Tyleż samo czasu zajęło jej odkrycie, że są kolejki i czeka się nawet rok. Brawo.
( o dwóch latach cieniasowania i "pracy" w sejmowej komisji zdrowia nawet nie wspomnę - wtedy było to pewnie tajne).

W tym tempie odkrywania - raz na trzy miesiące - potrzeb lecznictwa: wata, lignina, lekarstwa, lekarze ...itd, i w końcu pieniądze ( a może na początku) za jakieś sto lat rozpozna bolączki systemu.
Pajchiwo / 2008-02-06 15:58 / Tysiącznik na forum

No to wspaniale. Geniealnie wręcz - po trzech miesiącach wreszczie wie czym się zajmuje.
Tyleż samo czasu zajęło jej odkrycie, że są kolejki i czeka się nawet rok


LOL
Religa do tej pory w kolejki nie wierzy, a był ministrem przez dwa lata...
marek19.53 / 83.24.21.* / 2008-02-06 18:28
A co to ma do rzeczy?
skomentuj

Najnowsze wpisy