Forum Forum finansoweKredyty

koszty kredytów

koszty kredytów

jolusia / 87.105.67.* / 2009-02-05 15:34
Mam pytanie, czy zawsze kredyty na zakupy ratalne są ubezpieczane i czy jest to obowiązkowe? Sprawdziłam, że kredyt roczny z ubezpieczeniem jest droższy od zapłacenia za te same zakupy kartą kredytową i spłacanie jej w tym samym czasie. Co wy na to?
Wyświetlaj:
RTV AGD Sklep / 83.26.176.* / 2009-02-06 07:52
Przeważnie taki kredyt ratalny jest ubezpieczany, doliczana jest opłata przygotowawcza i to łącznie już stanowi kolosalne obciążenie kredytu. Doliczając odsetki powstaje niezła suma. Np kredyt ratalny na sumę 2000PLN, oprocentowanie stałe 16%, opłata przygotowawcza 100PLN i ubezpieczenie 325PLN to przykładowy kredyt ratalny stosowany w naszym sklepie. Przy płatności KK oprocentowanie 23% i żadnych innych opłat. Łatwo policzyć, która forma płatności jest korzystniejsza. Wyliczenia dolonałem na podstawie aktualnych wskaźników, przy spłacie w 12 ratach.
gembus / 94.42.46.* / 2009-02-07 17:24
pamietaj o tym, iz niektore karty kredytowe maja tez w sobie ubezpieczenia, ale jest to nieproporcjonalnie mniejsza wartosc, niz przy pozyczce. na mojej karcie jest to 0.36% liczone od zadluzenia w dniu generowania wyciagu. wiec za kazdy 1000 zl zadluzenia jest to doliczane 3,6 pln. w przypadku pozyczek, tak jak wyliczylem, 1/3 calego kosztu to ubezpieczenie. biorac przyklad z powyzszego postu, jak oprocentowanie to 16%, to do kazdej raty dochodzi ci jeszcze jakies 5% z tytulu ubezpieczenia. dlatego to tak drogo wychodzi. i pamietaj, iz kredytowka to limit, im mniej masz na niej zadluzenia, to mniejsze placisz co miesiac odsetki. fajna sprawa, ale dla ludzi, ktorzy sie pilnuja i nie zyja 'na kredytowce', ale korzystaja z niej z glowa!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: