Forum Forum prawnePracy

koszty szkolenia- pomocy!

koszty szkolenia- pomocy!

czarek123 / 90.141.75.* / 2009-03-06 14:40
Podpisałem z pracodawcą aneks do umowy o pracę na próbę( na 3 miesiące ), że firma wyśle mnie na kurs obsługi programów komputerowych, a ja w zamian zobowiązuję się przepracować w firmie 24 miesiące. Jeśli zaś rozwiążę wcześniej( przed 24 miesiącami ) umowę o pracę, albo z mojej winy pracodawca rozwiąże, albo umowa rozwiąże się samoistnie, to będę musiał proporcjonalnie zwrócić koszty. Po okresie próbnym przedłużyliśmy z pracodawcą umowę na czas określony na 7 miesięcy. Pod koniec marca kończy mi się ta umowa, co oznacza, że przepracuję 10 miesięcy. Pracodawca zapowiedział, że pomimo mojej chęci, ze względu na kryzys i mniejsze zamówienia, nie przedłuży kolejny raz ze mną umowy, a więc z końcem marca umowa samoistnie się rozwiąże. Powiedział, że w takim wypadku, zgodnie z naszą umową, będę mu musiał zwrócić koszt szkolenia proporcjonalnie za 14 miesięcy. Czy taki zapis w aneksie do umowy o pracę jest ważny? Jak to się ma do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych, gdzie w par 6 w zw. z par 9 nie wymienia się samoistnego rozwiązania umowy o pracę jako przyczyny zwrotu kosztów szkolenia? Bardzo proszę o pomoc, bo chodzi o dużą sumę. Czy można w umowie zawrzeć taki zapis? dzięki za pomoc.
czarek123 / 90.141.75.* / 2009-03-06 22:37
Nikt nic nie wie? Proszę o pomoc, to dla mnie bardzo ważne.

Najnowsze wpisy