Forum Forum finansoweInne

Koszty życia, zarobki, oszczędzanie - pytanie do osób z większym doświadczeniem

Koszty życia, zarobki, oszczędzanie - pytanie do osób z większym doświadczeniem

nestia / 2020-06-08 12:20
Dzień dobry wszystkich,
chciałam Was zapytać odnośnie wydatków. Ile miesięcznie oszczędzacie?
Mieszkam w Poznaniu, pracuję w firmie korporacji (na całym świecie zatrudnia >1000 osób), zarabiam 3000 tys. netto miesięcznie, pracuje tam rok.
1200 zł wydaję na mieszkanie + rachunki/internet (mieszkam z partnerem)
1200 zł na życie (jedzenie Lidl/Auchan lub Biedronka, kosmetyki, lek 50 zł, bilet tramwajowy PEKA 120 zł, podróż do domu rodzinnego pociągiem 1 x w miesiącu, wszystkie inne wydatki poza mieszkaniem i rachunkami ale głównie te które wypisałam)
90 zł przed koronawirusem wydawałam na OK SYSTEM
510 - oszczędzam.
Teraz nie wydaję 90 zł na OK SYSTEM ale ceny wzrosły i robiąc takie same zakupy wydaje więcej, od maja trochę mniej, ale z początkiem roku 2020 dało się odczuć inflację.
Gdy chce kupić jakieś ubranie, iść do fryzjera, do lekarza, dentysty, wymienić okulary, wyjść do restauracji, to muszę wziąć na ten wydatek pieniądze z puli oszczędności.
Nie narzekam, ale wydaje mi się że żyje oszczędnie, nie wydaje na głupoty, nie kupuję żadnego crapu, czuję że ciągle się bardzo ograniczam pod względem wydatków szczególnie ubrań. Brakuje mi bardzo większej poduszki finansowej, szczególnie w takich czasach jak teraz.
Chciałabym się jeszcze dokształcić, iść na jakieś szkolenie, kurs (w pracy nie ma żadnych), może studia podyplomowe, mam 27 lat, ale wtedy musiałaby zrezygnować z oszczędności. Chciałam Was zapytać co byście zrobili na moim miejscu. Ryzykować? Wydać oszczędności na dokształcenie się.
Z zewnątrz ciągle słyszę jak ludzie w moim wieku biorą kredyty na mieszkania. Jak udało im się zaoszczędzić na wkład własny? Ile mieliście lat jak wzięliście kredyt na mieszkanie?
tom1987 / 5.173.48.* / 2020-06-15 22:14
osobiście polecam inwestować
https://www.bitprofit.pl/

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: