KPPD

gienz / 85.193.250.* / 2007-07-10 23:56
Ciekawe jak jutro będzie wyglądał kurs spółki. Dopiero niedawno spółka została doceniona. Informacja o przeprowadzce na giełdzie powinna dac spółce skrzydeł i byc impulsem do dalszych dużych wzrostów, co przy jej obecnej wycenie wcale nie byłoby przysłowiowym "pompowaniem balona". Obecnie porównując ją do spółek giełdowych należy ona do najtańszych. C/Z ok. 13, C/WK 2 i to w sytuacji, gdy w kolejnych kwartałach powinna notować znaczną poprawę zysku. W pierwszym kwartale osiągnęła 70 proc. zysku za cały 2006 r. A jeśli dodać do tego duże rezerwy restrukturyzacyjne w spółce to musi byc tylko lepiej. Przy obecnej wycenie na koniec roku wskaźnik C/Z będzie znacznie poniżej 10. To z całą pewnością nie przystoi spółce która wybiera się na giełę.
Wyświetlaj:
kiler1 / 2007-08-24 17:02 / Bywalec forum
gienz ciesze sie ze sa tu ludzie ktorzy szukaja perelek na ceto:]]

a tak nawiasem na samochod juz jest na tej spoleczce:]
gienz / 85.193.225.* / 2007-08-25 23:02
Kiler1 co do KPPD to na samochód już mam i to nie taki najgorszy. Siedzę w tej spółeczce od 40,40. Srednia zakupów to 52, to przy sporym wkładzie daje dobrych parę groszy. Myślę, że jeszcze kilka dni trzeba spokojnie popatrzeć co się będzie działo i jak coś to podjąć decyzję.
Ale trzeba myśleć o nastepnym samochodzie. Co ty sądzisz o Izolacji Jarocin - IZOJAR z CETO?
gienz / 85.193.225.* / 2007-08-24 16:58
Kto skorzystał z mojej wczorajszej rady i kupił dzisiaj rano za ok. 77 - 82 zł bo po tyle rano mozna było kupić jest sporo na plusie. Dzień spółka zakończyła z cena 95,10zł
sskarb / 2007-08-24 13:04
co to jest kppd??? bo ja go nie umie znalesc po notowaniach???? :( pozdrawiam
gienz / 85.193.225.* / 2007-08-24 14:29
Spółka jest notowana na CETO a nie na GPW. To jest rynek pozagiełdowy, na którym notowane są między innymi spółki akcyjne. Trochę uproszczony i mniej restrykcyjny. Utrudnione jest jednak inwestowanie i obserwowanie kursów. Ale to właśnie to daje dyskonto.
www.ceto.pl
gienz / 85.193.225.* / 2007-08-23 17:34
Yes, yes, yes!!!!

Spółka podjeła działania zmierzające do przejścia z CETO na GPW. Kto kupił wczesniej akcje wierząc, że fundamentalnie mocna spółka bez względu na sytuację rynkowa da zarobić już wygrał. I tak sie stało. Ci którzy kupili ja pare miesięcy temu juz maja ok. 100% zysku, a jutro zaczyna sie kolejna silna faza wzrostowa kursu spólki. Kto ma spółke niech się cieszy ;-) Kto jeszcze nie ma niech kombinuje jak ją jutro kupić. Fundamentalnie nie ma lepszej spółki na gpw. wartość rynkowa przy cenie 74 zł to ok. 112 mln zł a zysk na ten rok po korekcie w górę to 13,5 mln (po półroczu było 9,5 mln zł). Zysk z działalności operacyjnej, a nie jakiś księgowy wynikający np. z przeszacowania majątku spółki.

Kronospan z ceną w wezwaniu 70,50 zł za akcję nie ma co liczyć, że Skarb Państwa sprzeda.
gienz / 85.193.250.* / 2007-08-06 22:18
Dzisiaj spółka pokazała naprawdę świetne wyniki. W drugim kwartale zarobiła 5 mln 600 tys zł. Po pierwszym półroczu ma juz ponad 9 mln 200 tys zł. Wyniki rewelka. Wszelkie prognozy na cały ten rok zostały już przekroczone po II kwartale. Dzisiejszy wzrost o 10 proc. jest więc zupełnie uzasadniony. Jutro tez powinno być mocno do góry. Teraz trzeba czekać tylko na przeniesienie na GPW. Widzę, że wiele osób to nie interesuje siętym papierkiem. A szkoda. Podczas kiedy wiele osób tracie wiele kasy i nerwów na takich PC Guard-ach tutaj mozna nieźle zarobić i przy stosunkowo niewielkim ryzyku jak akcje.
gienz / 85.193.250.* / 2007-07-27 15:12
Zaczyna sie dziać wokół spółki. Wezwanie goni wezwanie. Wszyscy chcą skupić jak najwięcej póki spółka jest jeszcze na CETO. Ale cena 60 zł do duzo za mało
Godziwa cena za walor przkracza (w mojej ocenie nawet znacznie) 100 zł. Kronospan doskonale wie, że to ostatnia okazja jeżli nie w ogóle na przejęcie (bo jak pracownicy skupia jeszcze akcji to w obrocie będzie za mało aby cokoliwk zrobić bez ich zgody)to z całą pewnością na przejęcie po tej cenie. Wejście na GPW oznaczać będzie urealnienie wyceny spółki i wtedy już nikt nie kupi jej poniżej 100 zł. Obecne wezwanie jest skierowane tylko i wyłącznie do Skarbu Państwa, który ma 16 proc. akcji i chciałby ze spółki wyjść. Nikt inny nie sprzeda. SP mysląc trzeźwo też nie powinien sprzedać tylko przeć do debiutu na GPW.
kiler1 / 2007-08-26 16:50 / Bywalec forum
nie przygladalem sie tej spolce jeszcze ale z chęcia w najblizszych dniach to zrobie:]]
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy