Forum Forum finansoweKarty

kradzież z kart Polbanku

kradzież z kart Polbanku

zbyszok / 91.90.180.* / 2012-05-30 21:26
Witam,
Stałem się ofiarą kradzieży pieniędzy z wszystkich posiadanych kart Polbanku. W sumie dokonano 5 transakcji w zagranicznych sklepach z grami. Na początku myślałem, że zostały przechwycone moje dane podczas dokonywanych płatności on-line. Złożyłem reklamacje bo bank zapewniał, że ubezpieczenie kart obejmuje każdą nieuprawnioną transakcję. Oto co bank mi odpowiedział po 2-ch m-cach . Cyt.' W odpowiedzi na Pana reklamacje dotyczące transakcji zakupu informujemy iż transakcja została przeprowadzona prawidłowo'. Doprawdy ciekawe. Karty zarejestrowane na mnie ale w opisie transakcji widnieje co prawda moje nazwiskiem ale inne imię i wszystko jest dobrze? Banku nie zainteresowało, że nieautoryzowane transakcje dokonano z 3-ch (na 3) posiadanych kart, 2-ch kredytowych i 1-nej płatniczej (której nie używałem do płatności w sieci a tylko do kilku płatności w dużych sklepach), że nigdy nie płaciłem na zagranicznych portalach. I to mi dało do myślenia. A może dane wyciekły z Banku? Czy to możliwe. Nie wiem, czy odmawiając uznania reklamacji Polbank sprawdził jak i skąd wykonano transakcje np. IP komputera. A ubezpieczenie kart? Nie, winny klient. Myślę, że sprawa godna nagłośnienia.
Czy ktoś miał podobne przypadki i mógłby podpowiedzić co w takiej sprawie można więcej zrobić.

Pozdrawiam
rafal_zi / 2012-05-30 22:01
nie zazdroszczę, dobrze wiedzieć że ten bank ma klientów w d....
ps. maiłem podobnie w innym banku, kasa była po 30 dniach, chyba czas na zmianę banku

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: