Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum prawneZmiany w prawie

Krajowy Rejestr Karny - kiedy następuje zatarcie skazania?

Krajowy Rejestr Karny - kiedy następuje zatarcie skazania?

skomentuj
Wyświetlaj:
Tomasz250 / 77.253.227.* / 2015-04-03 15:49
Witam.
Zostałem skazany za przywłaszczenie mienia i skazany na 10 godzin prac społecznych.
czy będę miał to odnotowane w KRK?
potrzebuje zaświadczenie o niekaralności do pracy i obawiam się że będę miał problemy z tego tytułu.
szklarek / 2015-04-07 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prace społeczne to ograniczenie wolności. Orzekane zarówno w wykroczeniach jak i przestępstwach- tu decydowała wartość mienia- ma to znaczenie dla obecności skazania w KRK i zatarcia.

Jaki artykuł którego kodeksu widnieje w wyroku ?
Tadek 1946 / 178.43.106.* / 2015-04-03 03:08
art178a$1kk.zostałem ukarany grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów na 3 lata,Grzywnę wpłaciłem od razu .było to w 2008r.kiedy nastąpi zatarcie?Tadek
szklarek / 2015-04-07 10:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Skazanie uległo zatarciu z urzędu po 5 latach od zapłacenia owej grzywny.
mwk / 77.253.28.* / 2015-03-31 19:43

Skazanie zatarte nie może więc rodzić żadnych konsekwencji prawnych, nikt też nie może ograniczać praw osoby, której skazanie uległo zatarciu.

czyli zatarty wyrok nakazowy 207 kk nie jest przeszkodą w ubieganiu się o aplikację adwokacką i pozniejszy wpis na liste ? a co z pytaniem i jaka odpowiedz : czy kiedykolwiek byles karany ?
mwk / 77.253.28.* / 2015-03-31 19:44
i co z nieposzlakowaną opinią ? zgłosiś dobrowolnie czy czekać az po latach ktos to wyciągnie ?
szklarek / 2015-04-01 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nieposzlakowana opinia to coś więcej niż formalna niekaralność. Więc raczej trzeba wspomnieć, z uwagą "skazanie zatarte". Przewijało się to kilka razy w pytaniach o pracę w Policji. Tu sprawa jest 'prostsza', bo po prostu weryfikowany jest kandydat w KSIP, mimo zaświadczenia o niekaralności.
abcd746 / 89.67.120.* / 2015-03-29 18:05
Witam!
Mam 15 lat i brałem udział w zakłócaniu porządku publicznego. Teraz mam sprawę w sądzie, jest to mój pierwszy taki wybryk. Mam zamiar w przyszłości służyć w wojsku i chciałbym wiedzieć czy nie uniemożliwi mi to ten incydent.
szklarek / 2015-03-30 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pytanie przedwczesne, bo jeszcze nie ma skazania, nie wiadomo czy będzie.

Co do zatarcia skazań w postępowaniu ws. nieletnich- zobacz na pytanie 'imsohaaappy' z zeszłego tygodnia.

Inna rzecz, że MON przy rekrutacji z tego co wiem nie odpytuje Komendanta Głównego o info z Krajowego Systemu Informacji Policyjnej, który przechowuje swoje dane niezależnie od KRK. Inaczej jest w przypadku kandydowania do innych służb siłowych typu SG, ABW.
Mam pytanko / 89.65.213.* / 2015-03-24 20:51
Witam! W 1999 r. byłem skazany na wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności z art.280 kk par 2.
Wyszedłem a zakładu karnego w 2003 październik na wokandę z zawieszeniem reszty kary 8 miesięcy na 5 lat.
Kiedy nastąpi zatarcie skazania z tego artykułu uwzględniając zawieszenie reszty wyroku po moim wyjściu????
Z góry wielkie dzięki!
szklarek / 2015-03-25 10:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
10 lat po zwolnieniu z dalszego odbywania kary- z art. 82 i 107 KK
imsohaaappy / 109.196.247.* / 2015-03-23 14:11
Witam!
W 2010r. mialem sprawę w sądzie z powodu nieumyślnego spowodowania pożaru i dostałem od sędziego upomnienie. Teraz będę sie staral o dostanie do Państwowej Straży Pożarnej, ale nie wiem po jakim czasie mój wyrok będzie zatarty i czy w ogóle będzie. Nie wiem co mam zrobić i czy po takim wyroku będę miał szanse dostać się straży. Dodam, ze mialem wtedy 14 lat.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-03-24 09:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Było to postępowanie w sprawie nieletniego. Upomnienie to środek wychowawczy. Zgodnie z Ustawą o KRK ulega zatarciu takie skazanie wraz z uzyskaniem pełnoletności przez skazanego.

Powyższe z art. 14 ust. 2 i art. 2, ust.1, pkt. 6 ustawy o KRK i art. 6, ust. 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
cdewsx / 77.254.183.* / 2015-03-19 23:06
Witam, proszę o odpowiedź. We wrześniu 2011r. zostałam zatrzymana za posiadanie śladowej ilości środków odurzających. Miałam przy sobie sumę pieniędzy, ok 600zł. Pieniążki zostały mi zabrane na poczet ewentualnej kary. Sprawa odbyła się zaocznie. W styczniu 2011r. otrzymałam decyzję o skazaniu na 2 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz o tym, że pieniążki zostały zatrzymane w ramach kary (nie pamiętam dokładnie jak to było ujęte, nie wiem czy to grzywna). Kiedy nastąpi zatarcie skazania? W terminie określonym dla osób skazanych na wyrok w zawieszeniu czy w terminie dla osób z karą grzywny? Jeśli będę musiała teraz złożyć wniosek o wcześniejsze zatarcie, po upływie 3 lat (w przypadku 5 letniego okresu) to jak długo taki wniosek jest realizowany? Bardzo zależy mi na czasie, w związku z możliwością podjęcia pracy. Proszę o poradę jak to rozwiązać. Pozdrawiam
whob / 83.143.103.* / 2015-03-16 21:23
Witam,
dn 18 grudnia 2011 straciłem prawo jazdy za jazdę pod wpływem (0.58 promila). Wyrok to 400 zł oraz rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O zatarcie skazania mogę się strać po 3 latach od zakończenia zakazu prowadzenia pojazdów czy zapłaty grzywnę?
szklarek / 2015-03-17 09:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od zapłaty grzywny, bo zatrzymanie prawa jazdy było na okres krótszy niż 3 lata, a więc ten środek karny będzie już wtedy wykonany.
Kasieek06 / 87.204.210.* / 2015-03-13 13:27
Witam,
czy po zatarciu skazania istnieje jakakolwiek możliwość sprawdzenia że dana kara miała miejsce? Na przykład czy Ambasada może to sprawdzić?

4 lata temu spłaciłam zasądzoną grzywnę i właśnie napisałam wniosek o zatarcie skazania. Moje pytanie wynika z tego że w niektórych wnioskach aplikacyjnych o wizę pada pytanie czy byłeś kiedykolwiek karany i zastanawia mnie jakiej odpowiedzi powinnam udzielić jeśli wyrok zostanie już zatarty.
SCUDO / 81.161.204.* / 2015-03-12 21:37
Szklarek. witam w dniu 28 pazdziernika 2012 kierowalem samochodem pod wplywem alkocholu w dniu 22 stycznia 2013 r otrzymalem listownie wyrok 2000 zl i zakaz prowadzenia na rok. zaplacilem odrazu i 28 pazdziernika 2013 r odzyskalem prawko. pytanie jest takie czy zatarcie skazania w moim przypadku ulega po 6 mc od uplywu zakazu prowadzenia czy moge sie o nie starac po 3 latach (wersja gdzie zatarcie ulega po 5 latach)? czytam po roznych forach i troche sie to różni.
szklarek / 2015-03-13 13:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z mocy prawa po 5 latach od zapłaty grzywny, na wniosek po min. trzech. Zakaz prowadzenia 'krótszy' niż 3 lata nie wpłynął więc na minimalny termin zatarcia na wniosek.

Tyle z art. 107 w nawiązaniu do 76 KK.
liveis4 / 2015-03-11 14:39
Witam prosze o odpowiedz kiedy nastapi zatarcie skazania. 28 lutego 2013 wyrokiem sadowym zostalam skazana na kare 8 miesiecy pozbawienia wolnosci w zawieszeniu na 2 lata oraz kare grzywny 500 zl.. Kara grzywny zostala wplacona 14 kwietnia 2013r. Kiedy nastapi zatarcie skazania tak abym
Aby w zapytaniu o niekaralnosc byla informacja ze nie figuruje w KRK?? Czy karę. zatarcia skazania. liczymy od dnia wyroku czy od dnia zaplaty grzywny czy moze od dnia zakonczenia 2 letniego okresi kary w zawieszeniu. Zgory dziekuje za odpowiedz
szklarek / 2015-03-11 15:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znaczenie mają zasadniczo obie te daty.
Zatarcie w Pani przypadku nastąpi z mocy prawa po 5 latach od dnia zapłaty grzywny. Jest możliwe zatarcie wcześniejsze- min. po 3 latach od zapłaty- na Pani wniosek. W tym czasie będzie już po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Czyli w Pani konkretnym przypadku data zakończenia okresu próby będzie bez wpływu na zatarcie.
chcebyćprawnikiem / 213.158.222.* / 2015-03-10 22:55
Witam. Mam takie pytanie bowiem w wakacje w 2013 roku miałem sprawę sądową ( zaoczną, ale nie jestem pewien, po prostu nie brałem w niej udziału ani moi rodzice, bo wtedy miałem 15 lat ) o wyłudzenie, zapłaciłem za koszulkę mniej niż powinienem. Sąd nie wymierzył mi żadnej kary, bo uznał, że był to jednorazowy wybryk, okazałem skruchę etc. W takim więc razie, jak to jest z tym KRK w moim przypadku i czy mam jakiekolwiek szanse na zostanie prawnikiem w przyszłości, bo jestem w liceum na tym profilu i bardzo mnie interesuje prawo, a nie wiem czy to w tym momencie ma jakikolwiek sens i czy nie marnuję czasu, skoro i tak nic z tego nie będzie.
szklarek / 2015-03-11 10:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Skoro nie było orzeczenia żadnych środków (poprawczych, wychowawczych), nie było skazania na poprawczak* nie ma go w KRK, więc nie ma kwestii i terminów zatarcia.

*bo takie sankcje są możliwe w postępowaniu wobec nieletniego w takiej sytuacji.
Celebrity / 164.127.96.* / 2015-03-10 13:15
Witam . W tamtym roku zostałam przylapana na kradziezy i sad wymierzyl mi grzywne 200 zł i nic wiecej czy w takim wypadku dostane zaswiadczenie o niekaralnosci? czy raczej jest to wpisane i nie dostane prosze o szybka odpowiedz
szklarek / 2015-03-10 20:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Było to wykroczenie, czy przestępstwo mniejszej wagi (decyduje wartość rzeczy skradzionej).

Innymi słowy- jaka podstawa prawna pada w sentencji wyroku - art. 119 KW czy 278 KK ?
Celebrity / 164.127.27.* / 2015-03-11 12:27
wartosc rzeczy skradzionej wynosila 30 zł ,sad wymierzyl mi 20 godzin prac spolecznych ale jednak zapalcilam kare 200 zl .

art 119 KW .
czy w takim wypadku jak juz zaplacilam grzywne dostane zaswiadczenie i niekaralnosci?
szklarek / 2015-03-11 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przy wykroczeniu odnotowuje się jedynie skazania na areszt. Zatem KRK nie odnotował tego skazania, zaświadczenie o niekaralności będzie stwierdzać niekaralność.
dorka 1 / 62.69.200.* / 2015-03-02 15:14
Witam, proszę o odpowiedź, zostałam w styczniu 2015 roku skazana na rok w zawieszeniu na 2 lata i karę grzywny w wysokości 1000 zł, która w lutym 2015r. została zapłacona jednorazowo. Kiedy będzie zatarty wyrok w KRK jeśli chodzi o rok w zawieszeniu oraz karę grzywny?. Wiem, że są jakieś różnice w zatarciach odnośnie skazania a kary grzywny. Z góry dziękuję za odpowiedź.
szklarek / 2015-03-02 15:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Skazanie zostanie zatarte z urzędu po 5 latach od zapłacenia grzywny. Można wnioskować o wcześniejsze- już po 3 latach od zapłacenia. W tym czasie kara w zawieszeniu nie będzie już przeszkodą bo upłynie 6 miesięcy od upływu okresu próby.
szczepw / 93.89.202.* / 2015-02-22 09:24
Kiedy następuje zatarcie kary za jazdę rowerem powypiciu?
szklarek / 2015-02-23 13:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
W związku z nowelizacją KK- zależy to od daty skazania i rodzaju kary.
skomentuj

Najnowsze wpisy