Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt hipoteczny w Euro czy PLN ???

Kredyt hipoteczny w Euro czy PLN ???

skomentuj
jocer / 2011-02-15 19:19
Witam,
szukam kredytu hipotecznego na zakup działki i budowę domu. kredyt bedzie duży i zastanawiam się w czym go wziąść, PLN czy Euro ?
różnica raty dzisiaj jest ok 400zł. nawet gdy euro wzrośnie do 4,5 to rata i tak bedzie minimalnie mniejsza od złotówek.
Proszę o opinie co sądzicie o w/w sytuacji.
chciałbym zauważyć że za parę lat (5-8) będziemy zarabiać w euro! nie wiadomo kiedy ale kiedyś na pewno a kredyt biorę na 30 lat.
Ewa Andrzejewska doradca Multispektrum W-wa / 85.222.20.* / 2011-02-18 12:24
Rok bieżący nie jest łaskawy dla złotówek. Stawki bazowe, czyli wibor-y rosną, a zapowiadane są dalszej wzrosty, które w 2011 roku szacuje się na dodatkowy 1%. W tej sytuacji, jeżeli ma Pan zdolność kredytową na Euro, to raczej wybór pada na Euro. Ponadto łatanie deficytu budżetowego może spowodować wzrost inflacji i osłabienie PLN.
Następna sprawa, to dalsze plany dotyczące spłaty kredytu, czy rzeczywiście ma on być na 30 lat?, czy raczej rodzina spodziewa się znacznego jednorazowego, lub stałego wzrostu dochodów i w grę wchodzi wcześniejsza spłata większych sum? Jeżeli tak, to kredyt raczej w PLN. Tą ostatnią kwestię traktowałam jako ważną, gdyż tak w zasadzie to na to mamy sami bezpośredni wpływ. Zapraszam do biura doradczego.
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: