Forum Forum dla firmDotacje

kredyt i dotacja na pv

kredyt i dotacja na pv

szelong / 5.174.56.* / 2021-06-25 15:06
W obliczu planowanych zmian w rozliczeniach prosumentów warto jeszcze barć kredyt na fotowoltaikę? Wydaje mi się że nowe propozycje dużo zmieniają, ale może się mylę? Po jakim czasie zwróci mi się inwestycja w 8kWp? Są jeszcze kredyty 0%RRSO?
DerekPe / 5.60.199.* / 2021-06-28 15:00
Spokojnie to zmiana która cos zabiera ale i daje nowe możliwości. Na nowych zasadach nie trzeb będzie uiszczać haraczu energetyce w postaci swoich wyprodukowanych 20-30% zielonej energii i jeszcze płacić za przesył tylko sam będzie sz decydował o tym co zrobić z cała swoja energią. Za 4 lata wejdzie w życie taryfa dynamiczna, która umożliwi sprzedaż energii nawet sąsiadom z pominięciem firm energetycznych. Sam jeśli zabraknie ci energii kupisz tę zielona taniej – bo nikt nie chce kupować drogiej energii z węgla brunatnego obarczonego certyfikatami emisji i dodatkowymi opałami. Mimo wszystko myślę, ze to zmiana na lepsze i ma cicha nadzieje, ze jako producent – mam prawie 10 kWp na dachu a montowała mi ją firma Synergio – też będę miał możliwość zmiany i decydowania co zrobię ze swoja energią. Tyle w temacie. A jeśli chodzi o kredyt to pytaj nie w bankach tylko od razu w firmie montującej, bo oni mają dobre umowy z bankami na niskim RRSO – sam wiesz duży może więcej.

Najnowsze wpisy