Forum Forum finansoweInne

Kredyt w obcej walucie, czy jest jakieś ryzyzko?

Kredyt w obcej walucie, czy jest jakieś ryzyzko?

Edward Mocarny / 2011-04-18 12:23
Witam serdecznie!! Zamierzam wziąc kredyt w jednym z banków , tylko zastanawiam się czy wziąć go w złotym czy też we frankach... czy może mi ktoś powiedzieć jakie ryzyko niesie za sobą wzięcie kredytu w obcych walutach?
Wyświetlaj:
Finbooks_pl / 79.185.127.* / 2012-04-13 15:11
Oczywiście,z jest ryzyko,jeżeli kurs wzrasta to Twoja rata również,co wg praktyce oznacza że zapłacisz więcej niż pierwotna kwotę. Warto poczytać na ten temat w książce Kalkulacja ceny pieniądza w lokatach, pożyczkach i kredytach. Zasady, przykłady i tablice procentowe. Dostępna w księgarni ekonomicznej.
dawidos / 83.27.122.* / 2012-03-06 12:41
Prosta sprawa: ryzykiem jest zmiana kursu waluty, jak frank kosztował parę lat temu niecałe 2 zł, a latem cena się podwoiła, to wszystko odbija się na racie kredytu. Choć z drugiej strony raty kredytu w walucie zazwyczaj są niższe niż w pln. Zawsze też można samemu szukać najtańszego źródła chf, a jest nim kantor internetowy, gdzie mają niskie spready. Ja korzystam z kantora fritz exchange i chwalę go sobie, wczesniej korzystałem z cinkciarza, ale oni olewaja mniejszych klientów i akurat do mojego banku długo szły przelewy

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: