Forum Forum finansoweKredyty

kredyt walutowy kto może na niego liczyć

kredyt walutowy kto może na niego liczyć

Adam Ryś / 2012-02-28 10:22
Mam pytanie odnośnie tych całych kredytów w obcej walucie, z tego co mi wiadomo, są one bardziej opłacalne niż w złotych, tak? Ale kto moze sobie zaciągnać taki kredyt, na jakiej podstawie bank decyduje czy mi udzieli go w zł czy dajmy na to we franku ?
Wyświetlaj:
Kasia B-k / 93.105.96.* / 2012-02-29 15:57
Witam Panią serdecznie!

Rozumiem, że pytanie dotyczy kredytu hipotecznego, ponieważ zdecydowana większość kredytów zaciąganych w CHF dotyczy (dotyczyła) kredytów na zakup nieruchomości.

Kredyt walutowy obarczony jest ryzykiem kursowym, oznacza to, że miesięcznie płacona rata, raz może być wyższa, a raz niższa. Wzrost kursu CHF w stosunku do PLN może powoduje wyższą miesięczną ratę. Poza ratą, rośnie również wysokość kredytu do spłaty.
Sytuacja jest odwrotna, gdy następuje spadek kursu CHF w stosunku do PLN.

Obecnie bardzo trudno jest uzyskać kredyt w CHF. Jak przy każdym składanym wniosku kredytowym, głównym kryterium jest zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy - oczywiście nie jest to jedyne.

Jeżeli chciałaby Pani wyszukać i porównać dostępne kredyty, proszę skorzystać z porównywarki kredytowej na stronie www.InvestPuls.pl - może Pani znaleźć kredyt według własnych parametrów, jak również wypełnić formularz kontaktowy w sprawie telefonu od doradcy.

Pozdrawiam serdecznie!
Tomi26 / 95.50.110.* / 2012-02-28 13:18
Nie jestem pośrednikiem ale mam wiedzę na ten temat i podzielę się z Panem. Wystarczy że ok godz 15:30 zadzwoni Pan na mój tel 500552162. To normalny jak widać numer orange , więc proszę sie nie obawiać
Mariuszzz / 31.61.128.* / 2012-02-28 12:45
Spróbuj popytać u jakiegoś dobrego pośrednika, typu Global Audit and Finance (ten akurat z Wawy), pomoże Ci oszacować jakie są Twoje szanse na kredyt w walucie. Przy czym to raczej kredyty dla bogatych...

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: