Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt we franku. Nowe mieszkanie można ciągle kupić

Kredyt we franku. Nowe mieszkanie można ciągle kupić

Wyświetlaj:
eeelba / 80.238.108.* / 2012-10-30 21:45
To co, chce kupic teraz mieszkanie- nowe i całe w kredycie. Proponujecie kredyt we frankach czy euro.
PN1500 / 217.8.184.* / 2012-10-23 15:39
Od dłuższego czasu zastanawiało mnie, dlaczego kredyty w walutach nie były i nadal nie są powiązanie z jakimś instrumentem pochodnym na walutę kredytu. Np. zwykły korytarz walutowy. Bierzesz kredyt w EUR z niska marżą i niskim LIBOR ( przynajmniej obecnie ), dopłacasz powiedzmy coś tam za korytarz walutowy ( ale działa on w dwie strony ) i zabezpiecza i przed taką sytuacją jak jest na CHF. W czym jest problem, żeby takie kredyty stosować? Skoro płaci się jakieś ubezpieczenia od ryzyka A, B, C, to czemu nie można się prywatnie ubezpieczyć w sensowny sposób od ryzyka walutowego?
kkajetan / 80.238.108.* / 2012-09-14 19:35
No zobaczymy czy nam sie uda. Chcemy kupić mieszkanko w inwestycji Shiraz Trio na Bielanach i własnie planujemy tez dobrać kredyt. Mamy nadzieje ze uda sie we frankach.
Mariusz_73 / 213.241.28.* / 2012-08-27 12:21
@ poziomeczka.
Też zazwyczaj korzystam z fritza.
W zeszłym miesiącu jednak ze względu na urlop zapomniałem o racie kredytu, więc musiałem "na wczoraj" wpłacić franki do mbanku.
Czas księgowania na FE jest do 24 godzin więc nie mogłem ryzykować. Znajomy kiedyś wspominał o lowspread.pl ale z przyzwyczajenia do FE nawet nie zaglądałem. Do zeszłego miesiąca, kiedy temat prawie pominiętej raty się pojawił.
Po 15 minutach od założenia konta zleciłem zakup franków z przelewem bezpośrednim do mBanku (obsługują go online) i po niecałych 2 godzinach dostałem info że kasa jest przelana.
Teraz mam dylemat: lepszy kurs ale księgowanie dłuższe czy szybsza realizacja ale z mniejszą oszczędnością...
Poziomeczka / 178.43.142.* / 2012-08-24 14:31
no sytuacja jest trudna... ale spłacając w złotówkach znowu mielibyśmy problem z bardzo wysokim oprocentowaniem... ja wymieniam pieniądze na spłatę na fritzexchange.pl to jeden z kantorów internetowych i oszczędzam około 80 zł miesięcznie na spłacie kredytu. Po 30 latach to będzie prawie 30 tys oszczędności... Spróbujcie tak zrobić na kredycie w złotówkach :P
Bodek___ / 193.22.252.* / 2012-10-23 15:40
A ja korzystam z cinkciarz.pl
(jak reklama, to reklama, hehe)
Bąk12 / 2012-10-23 15:44 / Bywalec forum
No tak , ale jaka będzie pewność że Frank nie zacznie znowu rosnąć i że znowu będą lamenty że kredyt wzorsną o ileś tam procent... teraz trzeba uważać!!
taki jedny / 90.156.112.* / 2012-07-28 15:38
Czy mi się wydaje, czy te sposoby przypominają miotanie się w pajenczynie i jedyne do czego prowadzą to jeszcze większe uwiązanie? Przecież nikt normalny mieszkania z kredytem nie kupi, a przepisanie hipoteki na dom rodziców to proszenie się o jeszcze większe problemy. Najbardziej podoba mi się trzeci sposób. Tylko chyba jedynie autor jest na tyle zdolny żeby go nazwać sposobem, bo ciężko znaleźć w tym znamiona sensu i logiki. Sedno problemu polega na tym że kredyt bardzo mocno przewyższa wartość nieruchomości i nie ma lepszego rozwiązania niż go powoli spłacać, a dzieci nauczyć że jak ktoś mówi o ryzyku to trzeba uważnie słuchać, a nie planować rozkład mieszkań w sarkofagu kredytowym.
za madra na kredyt / 83.10.221.* / 2012-07-28 16:42
Banki nałozyły petle młodym ludziom na szyje i teraz prowadzaja ich na powrazku i nie wypuszcza dojnych krowek z petli zadłuzenia.Przeciez to smieszne dlaczego kredytobiorca co juz nie moze spłacac dalej kredytu bo stracił prace czy jeszcze inne przyczyny nie moze sprzedac tego mieszkania wraz z kredytem innej osobie , dlaczego bank nie chce na to przystac a jak juz sie zgodzi to od razu chce zarobic krocie na drugim kliencie zamiast przepisac tylko zadłuzenie na innego kredytobiorce To jawna szulernia , bo lepiej zabrac mieszkanie takiego klienta za poł ceny i zlicytowac , ha ,ha cała banda bankierow.Ciesze sie ze moje dzieci nie zadłuzyły sie u tej bandy kanciarzy ale cały czas im uswiadamiałam ze to jest sznur na szyje a jak zobaczyłam na ile lat , masakra przeciez proponowali nawet kiredyty na 50 lat , to było chore.Teraz tez jak bank widzi ze ktos ma wiecej kasy na koncie to sie nie mozna opedzic od naganiania na kredycik , niby taki korzystny na 30 lat , masakra.A te kredyty niby rodzina na swoim , panstwo nagania młodych na zadłuzenie sie i osiem lat dopłaca tylko co po osmiu latach jak młodzi straca prace albo choroba , no tak zabiera sie mieszkanie opycha na licytacji a młody zostaje z niczym a te osiem lat wyrzeczen i spłat rat to idzie do kieszeni banku , dobry biznes.
bre45 / 95.49.186.* / 2012-07-28 16:59
Bo pieniądz drogo kosztuje. Jak się chce mieć dużo, a nie ma się kasy, to takie właśnie akcje się dzieją.
Ich po prostu nie stać było na pożyczanie takich dużych pieniędzy.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: