kredyty

wiewi / 2008-08-18 14:15
Sprawa wygląda następująco. Mój chłopak wziął kredyt na siebie dla swojej siostry na zakup tv. Oczywiście ona kupiła tv, niestety kredytu nie spłaca i wyjechała za granicę. Chłopak dostaje teraz kolejne rachunki do zapłaty raty z informacją o toczącym się postępowaniu windykacyjnym. Co robić? Czy będzie musiał spłacić kredyt?
Wyświetlaj:
ODFIK Katowice / 83.22.237.* / 2008-08-29 14:45
Radzę Pani chłopakowi spłacić kredyt jeśli chce uniknąć opłat związanych z windykacją, odsetkami, postępowaniem sądowym i kosztami komorniczymi. Pisze Pani, że kredyt jest już w stanie windykacji, więc jeśli chłopak nie ma większej kwoty na spłatę całego zadłużenia proszę spóbować negocjować z działem windykacji rozłożenie zaległości na raty. Dla banku to on jest kredytobiorcą a nie jego siostra, to on widnieje na umowie kredytowej.
Po spłacie zadłużenia może domagać się od siostry oddania calej kwoty, jeśli tego nie zrobi można wystąpić sądownie z roszczeniem regresowym.
W razie dodatkowych pytań proszę dzwonić do Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego, nr tel. 032 202 67 35.
wiewi / 2008-12-29 22:18
Chciałam jeszcze zapytać. Chłopak spłacił kredyt ale teraz są problemy z odzyskaniem pieniędzy od siostry, która oczywiście wyjeżdżając za granicę nie pozostawiła żadnych namiarów na siebie. Jak można ją odnaleźć. Mieszka w Hiszpanii. Czy są jakieś instytucje pomagające w odnalezieniu takiej osoby? Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że w Polsce zawarła umowę z biurem nieruchomości na sprzedaż mieszkania, w którym oczywiście stoi nasz tv. Czy to jest też karalne i czy można działać coś w tym kierunku aby odzyskać pieniądze za tv? teraz tv nie jest tyle samo warte co kwota spłaconych rat.

Najnowsze wpisy