Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

KRUSZWICA... początki inwestowania

KRUSZWICA... początki inwestowania

mloodyy / 83.7.50.* / 2012-01-15 02:51
Witam,
od dawna interesuję się giełdą, od kwietnia zacząłem grać na symulatorze na onecie do tej pory jestem na plusie 60% do czego wystarczył kalkulator, troche wiedzy, internet i przeczucie.
Ciekawi mnie jak wy zaczynaliście. Jakie były wasze dochody/straty (procentowo) na początku a jakie są teraz... na początku inwestowaliście w duże spółki, czy niewielkie?
Czy warto zainteresować się kruszwicą, która stoi dosyć tanio, mimo mocnej pozycji na rynku, a grupa Bunge, ma odłożony kapitał po nieudanym przejęciu innej spółki?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
mloodyy / 178.43.209.* / 2012-01-31 16:56
Dziękuje za podzielenie się doświadczeniami :) Na symulatorze gram oczywiście ostrożnie i gdyby transakcje w innych cenach to bym ich nie przeprowadzał :) No to wziąłem taki mały pakiecik Kruszwicy... 5 % do przodu na początek to lepsze niż strata. Tylko jaka może być wartość obecnie tych akcji?
Pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-04 16:11
Młoodyy witaj !
Powiadasz
wziąłem taki mały pakiecik Kruszwicy... 5 %
i dalej pytasz :

jaka może być wartość obecnie tych akcji?

Tego to my nie wiemy bo nie widzimy po jakim kursie je kupiłeś.
Generalnie to KRUSZWICA jest spóźniona w stosunku do indeksu wiec jest szansa że będzie to nadrabiać.
Jak na razie to nie widzę aby jakieś fundusze ją miały.Generalnie to po zmianie trendu ze spadkowego na wzrostowy to fundusze siedzące na kasie wyciągają do góry swoje spółki.
Mloodyy / 83.5.142.* / 2012-02-08 20:02
Po 49 zł wziąłem. Teraz widzę 54. Czuje, że jeszcze mi zrobi prezent na urodziny :)
Ciułacz / 2012-01-15 21:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Młody witaj !
Widzę że nikt nie za biera głosu to może ja coś powiem .
Piszesz
od kwietnia zacząłem grać na symulatorze

Dobry początek ale trzeba wziąć pod uwagę że większość symulatorów nie jest ściśle powiązana z arkuszem zleceń i bywa że na mało płynnym papierze jak był obrót tylko kilka akcje za całą sesję i w arkuszu zleceń nie było więcej po tej cenie to i tak symulator Ci pozwala kupić nie ograniczoną ilość akcji, co w sumie nie oddaje rzeczywistości, a wręcz wprowadza w błąd.Tak czy tak to symulatory są pomocne.
Pytasz
Ciekawi mnie jak wy zaczynaliście. Jakie były wasze dochody/straty

Wirtualnie ? czy na twardo ?
Hm... ja zaczynałem w 2003-2004 to w tych czasach samo rosło :-))


na początku inwestowaliście w duże spółki, czy niewielkie?

Z tym bywało różnie, teoria i plan to jedno ale w przypływie emocji i łapania tz okazji to się często zapomina o wszystkim.

Czy warto zainteresować się kruszwicą, która stoi dosyć tanio

Tanio ? to że potaniała to wcale nie musi znaczyć że jest tanio.W 3Q miała spore straty ale powinna to nadrobić.Brałem ja pod uwagę do mojego emerytalnego portfela w IKE bo rokrocznie płaci dywidendę.
Na spekulacje się nie nadaje bo za mała płynność, a jak jesteś młody to możesz nie wytrzymać z nią do emerytury.
http://stooq.pl/n/?f=536350&search=kruszwica
Ciułacz / 2012-01-16 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To jeszcze do mojego powyższego po zdaniu
Na spekulacje się nie nadaje bo za mała płynność, a jak jesteś młody to możesz nie wytrzymać z nią do emerytury.

Dodam:Na spółce z małą płynnością możemy dokupować sobie małe pakieciki ale z większymi ruchami to trzeba czekać na jakieś wyjątkowe sytuacje w spółce np wypłata dywidendy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy