Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys kosztował nas trzy miliony miejsc pracy

Kryzys kosztował nas trzy miliony miejsc pracy

Wyświetlaj:
Onufry Zagłoba / 80.54.202.* / 2009-09-22 21:22
Jedynny kryzys jaki nas dotknął dotyczy myśli ludzkiej.Czy ludzie chcą pracować i tworzyć nowe rzeczy.Tak!Czy ludzie chcą kupować za zarobione pieniądze rzeczy wytworzone przez innych np.komputery,samochody,żywność itp.Tak i to bardzo!A więc jest ogromny niewykorzystany potencjał popytu i podaży(krocie bezrobotnych na całym świecie).A więc wszystko jest ok tylko organizatorzy są do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
libertador / 89.75.47.* / 2009-11-29 15:13
checi są rzeczą którąśrzędną. Nr 1 to pieniądze, a o nich nie masz pojęcia.
Brandnew / 89.229.74.* / 2009-09-22 17:44
A ilu to Polaków mamy pracujących na emigracji? 2 mln? Oni nie są bezrobotni? Wyjechali za granicę PO prostu na dłuższe wczasy i wciąż sie tam wczasują?! Czy w swoim mysleniu popełniam jakis błąd czy też POanalitycy zapomnieli o tym wspomnieć...?
reemigrant / 80.51.90.* / 2010-04-29 10:54
Zgadzam się całkowicie ich się nie uwzględnia, nominalna stopa bezrobocia może i jest niska stosunkowo, ale realna osiąga w większości regionów powyżej 20%, ale uznanie takiego stanu rzeczy jest nie po drodze rządzącym!!!
Dodam tak w nawiasie, że nikt tak naprawdę nie docenia ile wkładają do gospodarki emigranci!! to są bez wątpienia miliardy dowody są wokół nas, np pracując na wyspach przez dwa lata zarabiałem średnio 12-13 tys złotych netto, z tego około 8tys, słałem do Polski na budowę domu, setki tysiecy Polaków tak postępuje i jest to silny atut dla popytu w Polsce.
POzdrawiam
Ryszard W / 83.28.191.* / 2009-09-20 23:59
to juz jest kryzys ? Pare miesiecy temu mówiono ze go niema i czarnowidztwem jest mówienie o kryzysie. Traktowanie mnie (nie wiem ,jak inni) jako prtzygłuypa przez p Tuska i p. Rostowskiego jest oburzajace.
lesnik / 94.251.184.* / 2009-09-20 09:19
"Dla rodzimego rynku pracy nie brak pozytywnych prognoz. W sierpniu wszedł w życie oczekiwany pakiet antykryzysowy - rząd zamierza wydać 1,46 mld złotych na wsparcie firm w utrzymaniu miejsc pracy"
Ten pakiet ma raczej za zadanie ułatwienie przedsiębiorcom zwalniania i obniżania wynagrodzeń niż ochronę miejsc pracy.
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2009-09-20 11:34
Człowiek potrzebuje autorytetu aby dawał mu wskazówki co robić. Autorytem kiedyś był cesarz, król czy faraon w bogatych szatach i ozdobnym, okazałym nakryciu głowy.Następnie ksiądz na wysokiej ambonie w tychże. Na szczęście od kilkudziesięciu lat autorytetem jest wymuskany pan lub pani za szklanym ekranem bez prymitywnych rekwizytów nacisku co świadczy o tym, że jednak dojrzewamy mentalnie.
Kinol / 83.28.191.* / 2009-09-20 23:55
którzy łgaja najlepsiej i w sprawach najwazniejszych czyli bytowych. Nie dojrzałośc mentalna ale zmiana zasad gry pajacu.
prawiezaratralalala / 77.254.155.* / 2009-09-20 13:24
oraz serialowi bohaterowie dnia codziennego, co świadczy o tym, że mamy duży przyziemny margines dojrzewania.

Najnowsze wpisy