Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Który fundusz z SFI mbank wybrać?

Który fundusz z SFI mbank wybrać?

aigman / 2008-05-22 11:34
Chciałbym systematycznie odkładać niewielką kwotę (300 zł m-c) przez okres 10 -20 lat, systematycznie w miarę możliwości składkę zwiększac. Niestety mam problem nie wiem, które TFI wybrać, dokonałem analizy historycznej i z ostatnich 12 m-c (jestem laikiem w tym temacie). Wybrałek kilka ale chciałbymsię zdecydować na 2-3 (chyba, ze niema sensu takiej kwoty rozbijac na 3 fundusze). A moze jeden fundusz parasolowy, ale w tejsytuacji zostaje mi UniKorona lub Skarbiec (czy zmiana w ramach parasola jest rzeczywiście bez prowizji?).
Akcji:
1. Legg Mason Akcji FIO
2. UniKorona Akcje
3. DWS Polska FIO Akcji
4. SKARBIEC FIO Subfundusz Akcji SKARBIEC-AKCJA
Zrównoważone:
1. SKARBIEC FIO Subfundusz Zrównoważony SKARBIEC-WAGA
2. Legg Mason Zrównoważony Środkowoeuropejski FIO
3. UniFundusze FIO subfundusz UniKorona Zrównoważony
4. DWS Polska FIO Zrównoważony
Za wszelkie sugestie dziękuję!
Wyświetlaj:
Balrog1 / 2008-07-01 00:59 / Bywalec forum
odpuścił bym fundusze zrównoważone bo to do niczego nie prowadzi ozna łatwo stracic a trudno sie zyskuje.
Balrog1 / 2008-07-01 00:56 / Bywalec forum
Jak najbardziej przez m Bank mozesz inwestowac taką kwote w 2-3 fundusze bo mozna tam inwestowac juz od stówki
Balrog1 / 2008-07-01 01:02 / Bywalec forum
jeśli chodi o akcyjne to skupilbym sie na legg mason i UniKorona
Balrog1 / 2008-07-01 01:07 / Bywalec forum
dodal bym penięzny legg mason lub milenium i np jeden z palety union investment.
Balrog1 / 2008-07-01 01:10 / Bywalec forum
Łącząc funduse pieniężne z akcyjnymi np legg mason z unionem sam robisz sobie fundusz zrownowazony ktorym sam sterujesz i sterujesz jego poziomem ryzyka. dywersyfikacja portwela to podstawa.
Balrog1 / 2008-07-01 01:15 / Bywalec forum
Fundusze zrownowazone wlasnie z tego sie skladają tylko rodzaj funduszy i proporcje sa z gory ustalone a tu sam to regulujesz. powodzenia
blondyna leb jak sklep / 81.129.43.* / 2008-06-25 21:01
dziewczyno,takie pytanie powinnaś zadać 2 lata temu, teraz jak nie masz na zakup dzialki badz mieszkania , o domu juz nie mowie to wplac na lokate np. Toyota bank i czekaj...albo inwestuj w surowce. osobiscie jestem przeciwnikiem trzymania kasy na kontach i lokatach przy takiej inflacji i dyskoncie i tak wychodzi sie w zasadzie na zero.Ja np. dokupuje dzialki budowlane w dobrym miejscu,ale niedrogie.
jagoda26 / 2008-06-12 12:59
Ja by się decydował na te dwa:
Akcji:
1. Legg Mason Akcji FIO
2. UniKorona Akcje
pawel1611 / 212.160.130.* / 2008-06-25 15:14
Żaden, kup narazie lokatę i miej pewność ze co miesiąc coś tam wzrasta, do SFI wrocimy pozniej a już napewno nie przed końcem wakacji
jagoda26 / 2008-06-12 13:21
A co do zrównoważonych to jak to już ktoś napisał jeśli fundusz nie jest albo taki albo taki to jest nijaki.
jagoda26 / 2008-06-12 13:23
Samemu zrób sobie fundusz zrównoważonych kup np unikorona Akcje i legg mason pienięzny.
aigman / 2008-06-12 13:43 / portfel
Dzięki za podpowiedz, ale juz wczesniej zdecydowałem się na Legg Mason Akcji i UniKorona Pienieżny. W proporcjach 40/60, ale chyba trzeb je odwrócić na korzyść akcji. A czy jest sens rozbijania kowty pomiedzy trzy fundusze, bo czytałem ostatnio ze dywersyfikacja ma sens przy 4 różnych funduszach nie mniej ani wiecej. Tylko czy taką kwotę jest sens rozbijać ( np Skarbiec Akcji Nowa Europa)?
jagoda26 / 2008-06-12 13:36
tylko zapomniałam dopisać że zmienianie proporcji nie polega na sprzedawaniu tylko na dokupywaniu.
kaarrool / 2008-06-10 16:55 / Bywalec forum
Jeśli chodzi o parasol np Uniona to chroni on przed podatkiem belki przy zamianiach. Zmieniając z jednego subfunduszy na drugi nie potrącają ci podatku od zysku i co za tym idzi kwota ta pracuje nadal na twój zysk.
kaarrool / 2008-06-10 16:56 / Bywalec forum
Rozumiem że chcesz to robić przez platformę mBanku ale jeśli zdecydujesz się na Uniona to możesz to robić przez Unisieć.
kaarrool / 2008-06-10 16:59 / Bywalec forum
Przez mBank 3 fundusze ja bym wybrał: Unikorona Akcje lub Leg Mason Akcje i dla równowagi: np legg mason pieniężny.
kaarrool / 2008-06-10 17:02 / Bywalec forum
Ja nie ufam zrównowazonym funduszom bo jeśli coś nie jest ani takie ani takie to jest nijakie. Na nich wg mnie łatwo jest stracić a trudno zyskiwać. Sam sobie zrób fundusz zrównowazony łącząc akcje z pieniężnymi fundami, przecierz na tym to polega fundusz zrównow. składa się z części agresywnej i spokojnej w proporcjach ustalonych odgórnie a ty łącząc akcyjne z pienięż mozesz te proporcje zmieniać.
aigman / 2008-06-10 20:04 / portfel
Trochę spóźnona odpowiedź ale dziękuję i chyba zgodna z tym co zrobiłe. Wybrałem dwa fundusze Legg Mason Akcji i dla dywersyfikacji portfela UniKorona Pieniężny pod parasolem. Tylko nie wiem czy dobre proporcje pierwsza wpłąta to 40% akcje i 60% pienięzny?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy