Forum Forum finansoweBanki

kupć za gotówkę czy na kredyt albo leasing

kupć za gotówkę czy na kredyt albo leasing

mamut / 83.8.182.* / 2007-09-27 19:30
czy możecie doradzić,chcę kupić nowy samochód z salonu,jest to spełnienie moich marzeń i przeznaczam na niego oszczędności,czy kupić za gotówkę,czy też lepiej trzymać pieniądze na lokacie w bankach,a wziąść kredyt lub samochód na firmę w leasing,co prawda nie potrzebuję dużych kosztów dla firmy.Jak to najlepiej rozegrać aby wyjść korzystniej.Proszę o radę bo widzę że jest wielu profesjonalistów na forum.
Wyświetlaj:
przewodnick / 2007-09-29 01:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Leasing, bo to koszty firmowe. Posiadany kapitał zainwestuj rozsądniej (są instrumenty finansowe, które "zarabiją" lepiej niz lokata). Najlepszy rozwiązaniem jest pojazd 2-3 letni .
kolega / 195.116.133.* / 2007-09-28 09:44
kup używany samochód za gotówkę
za 2 letni samochód zapłacisz ok. 40 % mniej niż za nowy
trzeba tylko kupować u autoryzowanych dilera bo jest on zobowiązany (przez prawo) do udzielenia rocznej gwarancji na samochód
konrad157 / 83.7.245.* / 2007-09-28 10:24
„bo jest on zobowiązany (przez prawo) do udzielenia rocznej gwarancji na samochód” czy mógłbyś mi Kolego bliżej przybliżyć te przepisy – chodzi mi o to, czy dotyczy to samochodów tylko 2 – letnich i nowszych, czy też każdego samochodu, który kupiłem u dilera ? Ja kupiłem samochód z 2004 roku a mój sprzedawca twierdzi, że może mi udzielić jedynie 1 miesiąc gwarancji.
pallada / 83.3.217.* / 2007-09-28 09:35
leasing. ale nie każda firma podpowiada fajne rozwiązania adekwatne do obowiązujących przepisów podatkowych. jeśli to samochód osobowy, można odliczyć max.60%Vat, max.6.000 zł, ale... no właśnie...
popytaj, może ktoś Ci podpowie jak odliczyć wiekszą kwotę Vat. Ja tak klientom doradzam, korzystają z tego cały czas.
A kasę daj na jakąś dobrą lokatę.
mamut / 83.8.182.* / 2007-09-28 10:52
Dzięki za radę,ale jeśli nie jestem watowcem to czy leasing jest mimo wszystko opłacalny ,czy za dużo się nie przepłaca,jak wspominałem nie potrzebuję dużych kosztów uzyskania przychodów w firmie,czy w tej sytuacji lepszy będzie kredyt.
mariuga / 2007-09-28 12:45
z tego co sie orientuje: gdy bierzesz leasing, to cała kwote netto (nie wiem co z Vat u nievatowca) comiesiecznej fv wliczasz w koszty uzyskania (w tej kwocie jest tez koszt leasingu).
Gdy bierzesz auto na kredyt, to wartosc auta amortyzujesz, a jedynie koszt kredytu wliczasz w koszty. Leasing mozna znalezc bardzo tani, tanszy od kredytu. Minusem jest to, ze leasingowane auto mozesz odstapiec wczesniej jedynie poprzez cesje leasingu (a to ogranicza grono potencjalnych nabywcow). Wykup wczesniejszy od leasingodawcy ( i nastepnie sprzedaz auta) jest czesto niemozliwy lub nieoplacalny.
Wyleasingowac mozesz takze uzywany pojazd, wazne zeby sprzedawca wystawial fv (czyli od innego przedsiebiorcy lub przez komis/salon).
mamut / 83.8.157.* / 2007-09-28 15:00
Czy możecie polecić jakąś firmę ,która da dobry leasing samochodowy,jest ich trochę na rynku i ciężko niedoświadczonej osobie wybrać najlepszą ofertę.Mam jednoosobową działalność i nie mam dużych dochodów,czy to nie utrudni otrzymania leasing samochodowego.
CameliuS / 212.2.100.* / 2007-09-29 20:23
Mamut.
mam w firmie 9 samochodów. Wszystkie w BZ WBK Leasing. Dlaczego?
Moi prawnicy powiedzieli, że z dostępnych na rynku jest ona najlepsza pod względem zapisów dla mnie.
Polecam więc
Esmeralda 35 / 83.30.251.* / 2007-10-01 07:01
doradcą leasingowym z którego oddziału jesteś ze tak zachwalasz akurat ich? ..oj..kryptoreklama...
pppp / 83.6.175.* / 2007-10-01 18:26
niekoniecznie. Ja jestem zwyklym małym klientem, mam u nich konto i 2 x leasingowałem samochody nowy i uzywany. W obu przypadkach bylem zadowolony - bez problemow z zalatwieniem leasingu, bez problemu z wykupem - 1 samochod po wypadku nawet do calkowitej kasacji tez bez problemu z zakonczeniem umowy.
mamut / 83.8.194.* / 2007-09-29 22:28
Dzięk,że się odezwałeś ,chyba się zorientowałeś ,że rady się nawzajem krytykują lub jak w naszej polityce każdyt przekonuje do swej racji.Już mi się mózg gotuje i nie wiem,co wybrać ,gotówka ,kredyt ,czy leasing.Pozdrawiam
mariuga / 2007-09-28 15:14
prawie każda grupa kapitałowa/bankowa posiada oferty leasingu. Niektore ofertują leasing nawet dla nowozalozonych firm (1M dzialalnosci). Porownaj koszt leasingu, kwote wykupu (po zakonczeniu splat raty leasingowych) i warunki. Warto tez zapytac o stosowane procedury w przypadku szkod (niektorzy daja pojazd zastepczy, sami zajmuja sie naprawa - dla innych to tylko twoj problem). Gdybys jednak byl zdecydowany na nowe auto (i od razu tracic na jego spadajacej wartosci), to dealerzy maja podpisane umowy z leasingodawcami - korzystajac z ich oferty mozesz czasem zbic cene auta o kolejne kilka pkt %.
zamario / 83.5.230.* / 2007-09-29 15:37
nie wiem jak można tak beznadziejnie doradzac ? przyjacielu jesli samochod wezmiesz w leasing a pieniądze na lokate czy gdzies indziej , to final jest taki , samochod kosztuje Cie o 50% drozej niz za gotowke , a niedaj Boze jakis zachwian na rynku z pieniedzy nie zostanie nic ., przy obecnych stawkach podatku w zaden sposob nie oplaca sie robic kosztow jakims leasigiem .
przewodnick / 2007-09-29 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem skąd ma Pan takie dane. Leasing w sumie kosztuje około 110% wartości samochodu (10% pierwsza wpłata, 2 lata, 10% wykup)
jan dzban / 83.15.107.* / 2007-09-30 22:44
....szczegolnie ze wykup po 2 latach minimalny jest 19% ....

i musi byc niezle zejscie z oferty aby do 110 doczlapac.....
niezłe piardy ktos tu opowiada....
przewodnick / 2007-10-02 01:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niech będzie nawet 20%..... suma się nie zmienia. Taki koszt leasingu otrzymałem za samochód, który kosztował 50 tyś. Własnie go wykupuje.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: