Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Kupno i sprzedaż akcji

Kupno i sprzedaż akcji

newbieon / 83.6.89.* / 2011-07-14 23:07
Witam, jestem laikem i dopiero zaczynam przygodę z giełdą..

Załóżmy taką sytuację. Zamierzam kupić rano akcje wybranej spółki (powiedzmy 100 sztuk) po
cenie takiej jaki jest aktulnie kurs np. 30 zł. Czy będzie jakiś problem z zakupem 100 akcji
po tej cenie? Jeżeli udało się kupić to teraz spędzam cały dzień na obserwacji kursu tej
spółki i po południu kurs wzrósł powiedzmy do 31,50 zł. I teraz chce sprzedać wszystkie
akcje po cenie 31,50. Czy od razu znajdzie się ktoś kto je kupi? Czy będzie problem ze
sprzedażą po tej cenie? Jeżeli od razu zostaną sprzedane to z obliczeń wynika, że zarobiłem
150 zł (minus prowizja).

dzęki za pomoc :-)
Wyświetlaj:
ad... / 188.146.75.* / 2011-07-14 23:28
Zamierzam kupić rano akcje wybranej spółki (powiedzmy 100 sztuk) po cenie takiej jaki jest aktulnie kurs np. 30 zł. Czy będzie jakiś problem z zakupem 100 akcji po tej cenie?

Może nie być tylu akcji w takiej cenie, wtedy będziesz zmuszony kupić resztę drożej.

Czy od razu znajdzie się ktoś kto je kupi?

Nie ma takiej pewności.

To nie jest takie proste jak sądzisz. Otworz sobie rachunek maklerski i poogladaj jak wygladaja sesje, kto co i za ile sprzedaje, kupuje... ano i kilka ksiazek do tego na poczatek by sie przydalo. Pozdrawiam i zycze dobrego poczatku.
newbieon / 83.6.89.* / 2011-07-14 23:46
no właśnie, za proste mi się to wszystko wydawało.. Jedną książkę już zamówiłem :) a gdzie najlepiej otworzyć rachunek? Zastanawiam się nad eMaklerem w mbanku, otwarcie i prowadzenie za darmo.


Otworz sobie rachunek maklerski i poogladaj jak
wygladaja sesje, kto co i za ile sprzedaje, kupuje


nie bardzo rozumiem jak to pooglądać? weszłem w demo eMakler i nic takiego nie widzę...
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-15 00:28
Z biur maklerskich polecam: BRE, Alior, WBK. Muszisz sprawdzic czy sa za darmo czy tez jakies oplaty pobieraja.
Integralna czescia takich rachunkow jest dostep do notowan, za posrednictwem oddzielnymi narzedzi = programaów (np. NOL), musisz go sciagnac ze strony banku i zainstalowac. Wlacza sie go z poziomu rachunku maklerskiego.

Polecam zapoznac sie ze strona:
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=11
Tu jest wszystko wyjasnione.

weszłem = wszedłem
Ciułacz / 2011-07-15 02:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
newbieon Witaj !
Koniecznie musisz przerobić to co Ci zapodał
Ad... wie co mówi.
Czysto żartobliwie na giełdę powiadamy stragan, bo jest wiele wspólnego.
Wyobraź sobie że postanowiłeś zabawić się w straganiarza i wykupiłeś sobie miejsce na targu ale stragan masz pusty.Rano jak tylko towary wystawili inni straganiarze obleciałeś wszystkie stoiska i nakupiłeś towaru licząc że odsprzedaż drożej po południu już powinieneś mieć rozeznanie co robić ,czy podnieść cenę czy opuszczać.
Kupujących nie zabraknie tylko czy będą chcieli kupić po takiej cenie jak wystawiłeś, jak komuś się spieszy to bierze po ile leci ale inni nie koniecznie, nawet będą tacy co pooglądają i sobie powiedzą , jest nadmiar towaru to jutro ceny spadną i nic nie kopią, a jutro zrobią to samo bo ceny ciągle spadają.
Powodzenia na straganie.
Ps. dobrze by było abyś się zalogował, chyba że szybko sobie wyrobisz markę jak np
Ad... ,( Adrianoo) każdy wie o kogo chodzi.
newbieon / 83.6.61.* / 2011-07-15 18:27
jeszcze jedno pytanko. Czy mogę sprzedać te 100 akcji "na raty" tzn. najpierw 50 sztuk i za jakiś czas następne 50?

dzieki za odpowiedzi :)
ad... / 178.182.2.* / 2011-07-15 19:09
ba nawet mozesz sprzedawc po 1 szt. tylko nalezy pamietac ze za kazdym razem zaplacisz prowizje od tranzakcji (czasmi koszty takowej przekaczaja koszt 1 szt. akcji)
głomb / 79.173.28.* / 2014-01-15 18:33
a co trzeba zrobić (zaznaczyć), aby sprzedać wszystkie akcje albo żadnej, a nie sprzedawać po trochu?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy