Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kurki zakręcone. Południowa Europa już bez gazu

Kurki zakręcone. Południowa Europa już bez gazu

skomentuj
Wyświetlaj:
sc / 99.232.235.* / 2009-01-07 03:53
Tlumaczenie Ukrainy jest wrecz idiotyczne. Do analizowania zachowania Rosji trzeba inaczej podejsc. Kazda wojna na Bliskim Wschodzie i jakiekolwiek zamieszanie zwiazane z surowcami energetycznymi jest niezmiernie korzystne dla Rosji poniewaz powoduje zwyzke cen na surowce na wolnym rynku. Surowcow energetycznych dla zaspokojenia gospodarki swiatowej jest od cholery, Moga tylko zaistniec klopoty z ich rozprowadzaniem. Poniewaz gospodarka Rosji jest oparta w wiekszosci na przemysle energetycznym, Rosja aby kontynuowac swoje plany, stara sie wywolywac panike w polityce miedzynarodowej. Na przyklad: sprzedaze broni do Iranu, sprzedaze zaawansowanych broni do Libanu, kontakty wojskowe z Wenezuela, zakladanie bazy okretow podwodnych w Syrii, awantura o tarcze z Polska, Czechami i USA, najazd na Gruzje, lawina niedyplomatycznych komentarzy zawierajacym grozby pod adresem m.in. Polski. Na koniec najbardziej hipokratyczne jest to, ze obecny konflikt na Bliskim Wschodzie wywolal tylko maly lakoniczny komentarz Rosji. Nie jest w interesie Rosji zatrzymywac wojny. Ona wrecz dolewa benzyny do ognia. Tylko to moze w obecnej chwili podniesc ceny na surowce energetyczne. Rada na przyszlosc powinna byc taka zeby znalezc zrodla dostaw surowcow energetycznych z innych zrodel. Wbrew pozorom jest bardzo duzo mozliwosci.
valabongo / 195.177.83.* / 2009-01-06 09:44
dziekujemy pier@#$^%#@ SLD za "korzystne" kontrakty podpisane z rosja i za cala koncepcje strategii energetycznej dla polski.
Rexio456 / 78.30.104.* / 2009-01-06 13:03
????????? Nie umiesz czytać? : "Ukraińcy tłumaczą ze swej strony, że nie kradną gazu, lecz wykorzystują przesyłane przez Rosję do Europy paliwo, by utrzymać niezbędne ciśnienie w swych rurociągach"

Czyli "nie kradniemy, ale zabieramy bez płacenia" :))))

To tak, jakby Polska sprzedawała do Francji samochody, a po drodze Niemcy kradliby część autek z transportów, żeby utrzymać podaż w swoich sklepach...
jan kowalski / 2009-01-06 20:20 / Tysiącznik na forum
a Ty tak bez mrugnięcia wierzysz w tą bolszewicką propagandę? Nie bądż śmieszny, za zaistniała sytuację bardziej należy winić Rosję, bo to jej zależy na budowie gazociągu północnego i to ona wykorzysta każdą nadarzającą się okazję. by zdyskredytować każdego, kto się im zerwał z łańcucha.
zbychus / 2009-01-06 09:04
patrzac na ceny ropy, od razu widac, ze Hamas zostal niezle zasponsorowany aby wywolac burde na bliskim wschodzie i dzieki temu podniesc ceny ropy....
Pajchiwo / 2009-01-06 09:52 / Tysiącznik na forum
No tylko że zapłacą za to cywile którymi się otaczają "bojownicy"...
skomentuj

Najnowsze wpisy