Forum Forum podatkoweOdliczenia

kwota wolna od podatku w księgowości za niepełny miesiąc prowadzenia działalności

kwota wolna od podatku w księgowości za niepełny miesiąc prowadzenia działalności

-SR- / 89.77.202.* / 2013-12-12 19:17
Mam pytanie dotyczące wysokości kwoty wolnej od podatku podczas obliczania wysokości podatku za dany miesiąc.

Od 4 września bieżącego roku, prowadzę działalność gospodarczą. W związku z tym mam pytanie jaką kwotę wolną od podatku mogę odliczyć w bieżącym roku. Jak rozumiem jest to kwota 46,33 zł razy ilość miesięcy przez jaki jest w bieżącym roku prowadzona działalność, ale jak to wygląda w miesiącu wrześniu (niepełny) czy powyższą kwotę należy podzielić przez ilość dni w miesiącu przez jaki była prowadzona działalność, czy zawsze (niezależnie od ilości dni w miesiącu przez jaki była prowadzona działalność) jest to kwota 46,33 zł.

To jest:
kwota wolna od podatku dla mnie wynosi:
46,33 zł*4 miesiące=185,32 zł
czy
46,33 zł*3 pełne miesiące + 27 dni przez jaki była prowadzona działalność*(46,33/31 dni września)=179,34 zł
czy może jednak
zawsze jest to pełna kwota 556,02 zł niezależnie od okresu przez jaki była prowadzona działalność

Z góry dziękuję za odpowiedź
wiwan / 2013-12-12 20:30
Ta ostatnia opcja- tj. kwota ta dotyczy całego roku kalendarzowego bez względu na długość trwania w nim DG. Oczywiście mówimy o opodatkowaniu wg zasad ogólnych- skali.

Podobny wątek:

http://www.money.pl/forum/ile-zaplace-podatku-zus-preferencyjny-warunki-ogolne--t3696289.html

Najnowsze wpisy