Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Łatwiejsze życie przedsiębiorcy, ale dopiero od 2008

Łatwiejsze życie przedsiębiorcy, ale dopiero od 2008

Wyświetlaj:
czater / 2006-08-08 16:02 / Tysiącznik na forum
Super a w 2015 kazdy bedzie mogl sobie zaaltwiac sprawy urzedowe przez internet tyle ze ... mnie juz w w Polsce nie bedzie :)
sa / 83.242.84.* / 2006-08-08 14:20
Dobre i to, ale nijak się to ma do "łatwiejszego życia przedsiębiorcy". Właśnie w zeszłym miesiącu przeszedłem "procedurę" zakładania firmy i jest ona do przejścia. Pewnie, że fajnie by było gdybym mógł to załatwić szybciej i w jednym miejscu, ale tak naprawdę zakładam firmę raz na wiele lat (mam taką nadzieję). Większy problem stanowią przepisy i rozporządzenia, cała ustawa o VAT, niejasności i uznaniowość przepisów podczas wpisywania kosztów do księgi, konieczność interpretacji przepisów przez urzędników oraz wysoki ZUS i podatki. A najgorsza w tym jest zmienność prawa - jeśli już człowiek nauczy się grać wg ustanowionych przez władzę reguł, reguły ulegają zmianom, a człowiek w US jest często wprowadzany w błąd oraz traktowany jak przestępca.
Q / 87.99.44.* / 2006-08-08 14:06
Poza tym dla firm osób fizycznych zaczynających działlność powinno znieść się obowiązek ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych co najmniej na 2 lata a podatek dochodowy jesli nie całkowicie równy 0% dla wszystkich( tak jak w Estonii) ,to dla małych osiągających dochodyi np do 30000 zł rocznie. Takie działania mogłyby przynieść znaczący wzrost przedsiębiorczości i zatrudnienia , uproszczenie rejestracji działaności gospodarczej to tylko wierzchołek góry lodowej, reszta wymaga korekty socjalistycznego kursu dla gospodarki jaki obrały KARTOFL:E, dzieki swojej wielkiej wiedzy ekonomicznej.
Jo / 213.158.197.* / 2006-08-08 13:29
Zmiany tam, gdzie i tak nie ma duzego problemu. Poza tym ilu jest nowych przedsiebiorcow, a ilu dzialajacych - i faktycznie kreujacych cos w gospodarce? O tych to nikt nie mysliu - morda w kubel (vel - "spieprzaj dzadu") i daj sie oskubac!!!
MN / 80.51.231.* / 2006-08-08 13:21
Ja się cieszę. Zamiast czterch okienek jedno. A ostatnie okienko zastąpić internetem
Jeżeli Urząd się sam nie ograniczy - bo po co - to może socjolog Marks miał rację: rozwój techniczny wymusi zmiany. Marks był przecież w życiu liberałem i konserwatystą. Komunizm był mu tylko potrzebny jak Kaczyńskim IV RP żeby wydawało się, że jest mądrzejszy niż jest.
8ka / 217.96.200.* / 2006-08-08 12:49
Ależ to zmiany, aż w piersi dech zapiera:) Szkoda papieru ,ale zawsze ktoś przy tych zmianach sie narobi, bezrobocie spadnie.
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-08 12:42
Znaleźli sobie największą p****... ze wszystkich postulatów przedsiębiorców i udają że coś robią. Oczywiście najważniejsze rzeczy pozostaną bez zmian, czyli wysokie podatki, nadmierne regulacje czy samowola urzędasów w interpretowaniu prawa.
sc / 195.82.184.* / 2006-08-08 12:14
Założenie firmy to jest przecież najłatwiejsza rzecz jaka czeka przyszłego przedsiębiorcę - to jest jakieś wielkie sciemniamie, że predsiębiorcom będzie łatwiej dlatego że można zarejestrować firmę w jednym okienku.

A ci co jeszcze nie mają firmy - to w końcu co za różnica czy będą czekali tydzień czy dwa na założenie skoro docelowo i tak ich Państwo wykończy nieprecyzyjnymi i zawiłymi przepisami skarbowymi.
z / 83.28.226.* / 2006-08-08 12:39
jasne, po co się cieszyć z obniżki cen samochodów, skoro i tak trzeba do nich wlewać paliwo...
firmek / 192.35.17.* / 2006-08-08 14:13
Firme zalozylem bedac 2 razy w 2tygodniowym odstepie na miescie. Wiec to na prawde nie jest problem.

Najnowsze wpisy