Forum Forum inwestycyjneFundusze

Legg Masson czy Uniakcje?

Legg Masson czy Uniakcje?

sabinach / 2008-03-13 16:46
Bardzo proszę o opinie co wybrać czy uniakcje nowa europa ewentualnie unikorona akcje czy unimax akcje a może Legg Masson akcje,narazie biorę pod uwagę tylko te 2 TFI ,bo mają duzy wybór subfunduszy no i w miarę radziły sobie podczas trwających spadków.
A może powinnam jeszcze poczekać z akcjami i wybrać coś bezpieczniejszego np jakis fundusz z ochrona kapitału, interesuje mnie inwestycja na ok.3lata kwota ok 5tys.zł.Proszę o Państwa opinie i pomoc w wyborze,mam narazie niewielkie doswiadczenie w inwestowaniu stąd te rozterki.Z góry dziękuję!
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-03-17 10:56 / Bywalec forum
Witam.
Jeżeli masz nie wielkie doświadczenie w inwestowaniu to radziłbym na początek zapoznać się z gieldą od strony teoretycznej bo praktyka bez teorii może trochę boleć.
Poczytaj w co inni inwestuja obecnie np. na money.pl, biznesforum.pl, parkiet.com, o Unionie znajdziesz dużo w UnionKlubie.
W ten sposób znacznie powiększysz swój horyzont majac na mysli wybór subfunduszy.
pozdrawiam
weisse111 / 2008-03-17 11:09 / Bywalec forum

A może powinnam jeszcze poczekać z akcjami i wybrać coś bezpieczniejszego np jakis fundusz z
ochrona kapitału, interesuje mnie inwestycja na ok.3lata kwota ok 5tys.zł



W tym wypadku wracając do wybranych przez Ciebie TFI Uniona i Legg Mason, można by się rzeczwiście zastanowić nad ochroną kapitału. Jak np. UniAktywna Alokacja, ochrona kapitału do 95%, a w dobrej koniunkturze inwestyje nawet 100% kapitału w akcje.
Należy się dobrze zastanowić przy wyborze, gdyz kwota jaka chcesz zainwestować nie jest zbyt wysoka.
weisse111 / 2008-03-17 11:04 / Bywalec forum
UniAkcje NE jak i Uni Korona akcje są subfunduszami spod parasoloa, więc zawsze masz możliwość dokonania konwersji w razie obawy przed duzą stratą w coś bezpieczniejszego. Legg Mason natomiast jest z tych co wymieniłeś funduszem o największych aktywach, bo ponad 1,7 mld zl. Unikorana i Legg Mason inwestują po średno 60% w akcje i 40% w np. papiery dłużne. oczywiscie % mogą się zmieniać:)więc wybór nie jest najłatwiejszy.
casper / 2008-03-16 00:11

Bardzo proszę o opinie co wybrać czy uniakcje nowa europa ewentualnie unikorona akcje czy
unimax akcje a może Legg Masson akcje


Oba mają swoje atyty ja jeszcze bym dodał Uni Akcje Me2012
jacekk_85 / 2008-03-16 15:33 / Bywalec forum
ja też postawilbym z polskich akcyjnych na Uni 2012
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy