Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze w Polsce. Firmy farmaceutyczne ujawnią wysokość wynagrodzeń za wykłady

Lekarze w Polsce. Firmy farmaceutyczne ujawnią wysokość wynagrodzeń za wykłady

Wyświetlaj:
b112 / 83.21.18.* / 2015-02-19 09:33
Skoro lekarze to niedouczeni łapówkarze którzy potrafią tylko brać łapówki i nie potrafią leczyć. To po jaką cholerę do nich chodzicie leczcie się sami i dajcie im spokój, albo przestańcie skamleć .
pacjent / 83.16.232.* / 2015-02-19 10:50
To co napisałeś to prawda.Chodzimy do lekarzy ponieważ sami nie możemy wypisać sobie recept oraz po skierowania na badania.
W kwestii leków praktycznie nic prócz nazw się nie zmieniło więc zdrowo myślący pacjent potrafi sobie sam pomóc.
arttra / 82.210.249.* / 2015-02-19 09:30
gdyby nfz płacił po wykonanej usłudze i skrupulatnie kontrolował recepty, zlecone badania - nie byłoby takich machlojek, ale u nas nie może być normalnie..
hanysz / 89.231.105.* / 2015-02-19 09:29
pracując max 4godz. dziennie. Musi też mieć różne bonifikaty na wyjazdy i inne przyjemności. W przeciwnym wypadku miałby zbyt wiele czasu i ... może któremuś przyszłoby do głowy żeby się dokształcić i być lepszym od kolegi? A gdyby takich było więcej? Byłoby więcej lepszych lekarzy i co? Lepiej, szybciej i skuteczniej by nas leczyli. I co?
kkel / 109.241.196.* / 2015-02-19 09:28
Dano mi do zapoznania się i podpisania zasady etyki pracownika KSC, a następnie w ciągu kilku miesięcy stosując klasyczny mobing wykończono i to w policji!?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
farmaceutka / 178.235.167.* / 2015-02-19 09:27
ha,ha,ha niech podadza dfo wiadomości jak sie przekupuje lekarzy, żeby wypisywali leki tej a nie innrej firmy. W cenach tych leków sa kosztowne gadżety dla w/w,"symopozja" często zagraniczne, wypłaty, koszty zakupionych samochodów dobrej marki dla przedtsawicieli firm, i tudziez inne dośc ciekawe składniki... Samochodziki sa do dyspozycji pracowników cała dobę.... Chorzy wykupując przepisany przez "zwerbowanego" medyka lek - opłacaja wszystkie koszta tzw jawnych przekrętów. A lek jak lek wart jest 1,5 sojej ceny. Niech mi ktoś powie, że tak nie jest:)))
Kuba800 / 89.75.159.* / 2015-02-19 09:34
A myślisz, że my lekarze nie chcielibyśmy mieć tego w d.. i wypisywać po prostu nazwy substancji zamiast konkretnego produktu jakiegos producenta? Niech sobie pacjent wybierze firmę. Tylko, że tak niestety nie można...
ja985 / 79.185.49.* / 2015-02-19 09:19
poparcie dla mafii POlitycznej kosztuje i tak zapłaci głupi Polaczek POszuści oskubią naród z każdej strony, bo przecież oni uważają, ze Polska istnieje tylko teoretycznie
zew / 79.188.109.* / 2015-02-19 09:15
Naiwniacy do bólu. Kto zmusi koncerny do podawania takich danych a jeśli już to który z lekarzy wyrazi zgodę aby przy jego nazwisku były takie dane???????
dfr / 88.156.112.* / 2015-02-19 09:09
Co roku zmienia się książki dzieciom dlatego że nauczyciele biorą kasę bokiem !
mmm745 / 83.22.184.* / 2015-02-19 10:19
Nauczyciel to miał dla siebie darmowy podręcznik od wydawnictwa, ewentualnie testy,ćwiczenia.
Do zmienionego podręcznika trzeba dołożyć dużo więcej pracy i nikt nie zmienia czegoś co się sprawdziło.
Większość zmian wymuszają nowe podstawy programowe lub wydruk nowych podręczników przez wydawnictwa
sam się leczę / 91.231.23.* / 2015-02-18 23:22
A darmowe wycieczki wszelkie bonusy ,prezenty itp.czemu tego nie upublicznią mieszkam obok przychodni i widzę co przedstawiciele wynoszą z samochodów -zgroza i oni nas mają zgodnie z księga hipokratesa leczyć?
Ludzie kupujcie ziele czystka ,aloe- wera dobrej jakości a wiele chorób wam zniknie,wydacie góra stuwę a przynajmniej nikt was nie będzie truł.
Autorro / 46.77.124.* / 2015-02-18 19:14
Kontrakty na wykład bądź tez niby ankiety za ktore otrzymują plny to bonusy ktore dostają od firm lekarze za przepisywanie danego produktu. Proceder doszedł do takiego stopnia ze ci lekarze sa rownież sprawdzani w lokalnych aptekach przez prEdstawicieli takowych firm czy regularnie przepisują dane produkty. Niezłe co?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ananasy / 178.235.209.* / 2015-02-19 09:22
Pracowałam jako przedstawiciel kilka lat. Pieniadze za wykłady to jedno. Kazdy przedstawiciel ma na kwartał kilka tysiecy budzetu by zrealizowac ciagle rosnace plany sprzedazowe. A wiadomo zeby zrealizowac plany trzeba ta kase jakos dac lekarozm i farmaceutom. lekarzom placi sie pod stolem gotowke a pozniej zalatwia lewe faktury ktore rozlicza firma. lekarzom kupuje sie prezenty. Oprocz tego dzial marketingu tez raz na kwartal rozdziela prezenty dla lekarzy i farmaceutow. Czasem sa to jakies torebki Batyckiego, Kosmetyczki, rozne inne gadzety. Najwiecej kasy jednak dostaja apteki zeby panie za pierwszego stolu czyli za lady zamienialy na nasz lek gdy pacjent przyjdzie z recepta konkurencji. W zaleznosci od apteki za taka zamianke placi sie aptece od 3 do 15 zl. za 1 opakowanie! prosze sobie policzyc jak taka apteka kupuje srednio ok 100-150 op danego leku i pomnozyc to przez wszystkie leki jakie ma w aptece.. Apteka na takich zamiankach zarabia wiecej niz z normalnej marży! sa to pieniadze rzedy kilkanascie tysiecy zl albo i wiecej w miesiacu. Oczywiscie aptece nie daje sie gotowki tylko robi sie umowe marketingu ze niby wynajmujemy kawalek sciany zeby powiesic tam plakat z logo firmy farmaceutcznej. Apteka wystawia fakture za wynajem powierzchni marketingowej i zgarnia legalnie kase.. A potem nieswiadomi pacjenci ida i panie zamiast leku z recepty za ktore lekarz otrzymal kase wystawiajac daje inny lek za ktory ona dostala kase.. CYrk na kolkach a pacjent nawet nie wie jak go roluja albo wie ale nic nie mowi bo chory i chce sie leczyc :( Nie moglam tak juz dluzej pracowac bo mi to psychike zjechalo.
farmaceuta / 88.199.111.* / 2015-02-19 11:57
Witam.
To co opisujesz trzeba trochę skorygować. Prowadzę aptekę - od 20 lat , sam pracuję we własnym lokalu i zatrudniam jedną osobę. Mechanizm który opisujesz jest stosowany w sieciach aptek- tam pacjent jest klientem któremu się wciska to, co manager sprzedaży nakazuje sprzedawać personelowi pierwszego stołu. Panie magisterki niestety nie mają nic do powiedzenia. Co do wynagradzania za odsprzedaż, to faktycznie firmy farmaceutyczne robią takie konkursy. Jednak pragnę zauważyć,że taka praktyka jest zakazana przez prawo farmaceutyczne i grozi za to sprawa w sądzie aptekarskim. Nigdy nie stosowałem takich praktyk i gonię każdego przedstawiciela który wyskoczy z takim tematem. Faktura marketingowa za "wystawkę" jest wymysłem sieci, na pewno biorą za to pieniądze. U mnie jeśli przedstawiciel firmy farmaceutycznej proponuje wystawkę,to jest to oddawane pacjentowi jako obniżenie ceny leku.
Kolejna sprawa to obowiązek informowania pacjenta o tańszym odpowiedniku - to nakazuje ustawa, nie dziw się że musimy proponować inny tańszy lek.
Apteki prowadzone przez farmaceutów za chwilę znikną z rynku . Apteka ma być punktem ochrony zdrowia - ja tak to widzę i staram się pacjentowi doradzić co ma ze sobą zrobić, a nie wciskać mu kilogram leków - pewnie jestem idealistą i za chwilę zdechnę z głodu.
Generalnie jest tak, że na rynku zostaną tylko apteki sieciowe - a tam liczy się tylko wynik finansowy a nie dobro pacjenta. Ale skoro Pacjent woli biegać do sieci i być klientem - to jego wola i wątroba. Za 20 lat zobaczymy efekty.
Pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jeden proceder. Najlepszy biznes robię lekarze którzy handlują lekami od razu w swoim gabinecie, lub odsyłają do prowadzonej przez siebie apteki. To jest dopiero sposób na kasę. Widzę jak pacjenci mają wypisywane całe siaty "cudownych" leków i co się z nimi dalej dzieje - Płaczą,płacą i są coraz bardziej chorzy. Ale cóż - ich wybór.
P.ozdrawiam wszystkich Pacjentów
ananasy / 178.235.209.* / 2015-02-19 12:23
A wlasnie ze sie mylisz.. Nie mowie o sieciach bo tam dzialaja Kamowie i tam to juz sa duze kwoty.. wieksze niz kilka zl za zamiane leku.. Ja pracowalam w wojewidztwie mazowieckiem w firmie oryginalnej S... i A... i takie numery robilam z malymi aptekami rowniez.. Np slynny operazol.. Mialam apteke w malej wiosce powiat warszawsko zachodni gdzie sprzedawalo sie tego leku max 10 op w miesacu. Po spotkaniu z wlascicielka sprzedalam jej 150 opakowan i miala to upłynnic w miesiac. Dostala ona doplate kilka zl by ten omeprazol by najtanszy ( kiedys byly nawet leki za grosz). Lekarka POZ ktora przyjmowala obok apteki chciala 400 zl na nowe buty by przepisywac ten lek i wysylac pacjentow do tej najtanszej apteki Dostala.. Jak sie potem dowiedzialam przepisywala go wszystkim pacjentom .. Nawet jako oslone przed antybiotykiem gdzie lek wogole takiego dzialania nie ma.. A apteka zaczela mi sprzedawac po ok200 opakowan miesiecznie .. To tylko jeden przyklad.. Mialam pod soba ok 80 klientow i moze 5-7 rezygnowalo z takiej wspolpracy .. reszta brala kase, prezenty i wszystko co mielismy az miło.. Ja juz nie pracuje w branzy od kilku lat ale mam tam przyjaciol i wiem ze nic sie nie zmienilo czy to warszawa czy to płock czy to jakas wieś.. lekow sa tysiace. przedstawicieli tez tysiace.. firm farmaceutycznych setki.. Biznes sie bedzie krecil poki nie bedzie regulacji prawnych.. Ale chyba nikomu nie zalezy by zlikwidowac ten balagan.. Marzy mi sie by przedstawiciel byl partnerem i ksztalcil lekarza z nowoczesnych terapii, pokazywal badania, reprinty dotyczace najnowszych nowinek z medycyny.. Ale poki co przedstawicielom nakazuje sie korumpowac.. Oczywiscie wszystko tak by wydawalo sie ze jest legalne i zeby miec zawsze na wszystko podkladke czyli dupochron..
Pepo / 5.174.174.* / 2015-02-19 10:03
Powiedz która firma takich idiotów przyjmuje ? Tym sposobem przyznałaś się do popełnienia przestępstwa. Gratuluje.
Farma / 31.63.2.* / 2015-02-19 09:59
Farmazony pleciesz. Jesu ktos Dostaje to tylko wlasciciel apteki!
ananasy / 178.235.209.* / 2015-02-19 12:30
przeciez napisalam ze dostaje apteka w sensie wlasciciel.. Ale panie z pierwszego stolu tez dostaja w tzw programach odsprzedazowych.. Nawet sa specjalne programy dla aptek by gdy wposujac w komputer czy dany lek jest w aptece wyskakiwala jej informacja " Zamien na lek XYZ" i Pani musi zamienci bo wlasciciel apteki dostal za to kilka tys zl
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy