Forum Polityka, aktualnościKraj

Leki refundowane: Od stycznia lekarze wypiszą tylko recepty pełnopłatne

Leki refundowane: Od stycznia lekarze wypiszą tylko recepty pełnopłatne

Wyświetlaj:
xx / 83.7.53.* / 2012-04-15 22:08
dziecko jest ubezpieczone a ja za recepte zaplacilam raz tyle to jest chore!!!!!!!!!!!!!!!
Bogdan Machalski / 83.6.110.* / 2012-01-02 11:01
Bałagan z refundowanymi lekami. Więcej informacji na portalu stefczyk.info.

Link do artykułu:
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/pierwsi-pacjenci-z-pieczatkami

Zapraszam do zapoznania się z tematem i komentowania artykułu.

Bogdan Machalski - eRzecznik portalu stefczyk.info
ciężko / 79.184.176.* / 2011-12-25 16:41
bardzo ciężko będzie mi żyć z astmą,już i tak za leki płacę około 100 zł miesięcznie przy emeryturze 1200 zł.Pozdrawiam serdecznie Panów Rządzącym tym krajem,OBY ONI TYLKO BYLI ZDROWI.Ale zgotowali nam święta......
Ubezpieczona / 89.78.71.* / 2011-12-03 15:27
Najbardziej chorą częścią naszej służby zdrowia jest sam właśnie NFZ. Dlaczego za oszustwo pacjenta ma płacić lekarz? Mają wszystkie dane pacjentów a tym samym możliwość ściągania należności. Lekarz nie policjant żeby legitymować ani nie kasa zapomogowa dla naszego biednego funduszu.
ofiara nfz / 46.28.241.* / 2011-12-03 06:44
Od lekarza z założenia oczekuje się pomocy a on ma obowiązek jej udzielić praktycznie bezwarunkowo. Jestem ubezpieczony ale nie noszę ze sobą żadnego dokumentu ubezpieczenia. Mam dowód, który mnie identyfikuje i deklaruję (np. pisemnie), że jestem ubezpieczony (bo jestem, nawet całkiem sporo płacę) i wobec tego do lekarza chcę wejść za darmo i otrzymać recepty takie jakie się należą osobie ubezpieczonej. Dopuszczam, że powinienem w przeciągu jakiegoś czasu donieść dokument ubezpieczenia. Jeżeli klient mijał się z prawdą wówczas NFZ wysyła listowną prośbę (do oszusta albo gapy) o zwrot kosztów refundacji, wizyty lekarskiej plus jak to bywa w życiu odsetki. Prosta sprawa. Dlaczego więc NFZ karze lekarzy?? To proste. Ściągalność ksztów np.hospitalizacji (bywa i parę pewnie tysięcy) od nieubezpieczonych jest żadna (i niepoprawna politycznie)- nie mają kasy i koniec a nikt chorego do kicia za leczenie (się) w naszym sprawiedliwym kraju nie wsadzi. Co więc zrobić? - dowalić lekarzowi, gawiedź się ucieszy, że bogaty konował zbiednieje a dodatkowo jak się ludziska w nienawiści zatracą to nie zauważą , że tak naprawdę dyma ich minister zdrowia, prezes nfz i tym podobni. I żeby nie było nie tylko w erze PO ale w czasie kadencji wszystkich partii i opcji jakie do władzy się dorwały. Kasy chorych i CBA nie potrafiły uzdrowić służby zdrowia to teraz nfz się wziął ostro do roboty. Należy mieć nadzieję, że drugiej Słowacji Pszkiewicz i spółka nam nie zafundują....
paranaja biurokratyczna / 87.251.252.* / 2011-12-03 06:03
"W Polsce nie istnieje pewny dokument ubezpieczenia - mówił Hamankiewicz."


A kto niby NIE JEST w Polsce UBEZPIECZONY? Ile to procent społeczeństwa?
Pewnie paru bezrobotnych i bezdomnych w każdej gminie!

I dlatego WSZYSCY maja być ukarani?

Bo jeśli " w Polsce nie istnieje pewny dokument ubezpieczenia" - jak mówił Hamankiewicz, to znaczy, że mi się ulga nie należy?

Oświadczenie pacjenta, że należy mu się ulga, powinno być wiążące dla lekarza, a za fałszywe oświadczenie powinien odpowiadać ten, który je złożył, a więc pacjent a nie lekarz.
ashton / 178.217.39.* / 2011-12-03 00:34
Tyle lat po 'reformie' i nadal nie wiadomo, kto jest w systemie... a kto nie. Bajzel. A ta ustawa to już w ogóle taka zapchaj dziura i przerzucenie odpowiedzialności. Niech każdy zajmie się tym, za co mu płacą... kurde!!!!!!!! NRL dobrą decyzję podjęła.
door / 83.12.255.* / 2011-12-02 22:01
brawo

niech nieudacznicy nauczą się pisać ustawy i rozporządzenia, za to biorą pieniądze
p******* ten system / 90.156.1.* / 2011-12-02 22:52
Obsrany klakierze, jakie brawo? Ustawodawca to cznia. Ucierpią pacjenci. Bierzesz psi zwisie lek, który bez refundacji kosztuje 160 pln? Chyba nie. Więc stul pysk.
buntownik / 46.28.241.* / 2011-12-03 07:40
Uważam, że bardziej uzasadnione jest płacenie 160 zł przez tego, kto lek przyjmuje niż przez tego kto go zaleca...
Pewnie, że cieszyć się nie ma z czego. Dziwi mnie tylko, że ubezwłasnowolnieni przez nieuczciwego ubezpieczycielapacjenci , nic z tym nie chcą zrobić. Przecież nie chodzi tylko o recepty. Przecież to nfz wydaje osobne zgody na leczenie drogimi lekami chorób onkologicznych i ma na decyzję miesiąc czasu... Jestem przekonany, że robią to zgodnie z prawem... Ile szpitlai boi się leczyć zgodnie ze standardami (niestandardową wg nfz terapią) bo najprawdopodobniej nie otrzyma zwrotu od ubezpieczyciela... Jakie straszne pieniądze są wydawane na niepotrzebnie wykonywane badania tylko po to, żeby spełnić wymogi "właściwego leczenia i diagnostyki" - tylko wówczas otrzyma się adekwatne pieniądze za usługę??
door / 83.12.255.* / 2011-12-02 23:18
niech pacjenci wybierają do rządzenia ludzi kompetentnych.
Chcieli PO to niech bulą forsę za swoją głupotę.
T. / 81.190.72.* / 2011-12-02 21:57
Teraz obowiązek i odpowiedzialność za poprawność wypisywanych recept NFZ scedowało na lekarzy. Zapomnieli tylko ustalić wysokość kar za poszczególne niedopatrzenia .
- Ależ ten kraj jest obłożnie chory . Nawet antybiotyku na to nie ma ...
ubezpieczam się w NFZ i wymagam / 46.28.241.* / 2011-12-02 21:51
Jeśli chodzi o wypowiedź wybitnego etyka Troszyńskiego... Jeżeli do przychodni przyjdzie pacjent (faktycznie ubezpieczony), któremu skończyły się "życiowo" ważne leki a objawy choroby z braku tychże lleków nasilają się, ma przy sobie tylko parę groszy a nie ma dowodu ubezpieczenia co ma zrobić??? Wg rzecznika ma wejść do przychodni, zapłacić i może wówczas liczyć na receptę 100%. no powiedzmy, że lekarz przyjmie jeżeli ten zobowiąże się pisemnie donieść dokument (nie ma to znaczenia czy przyniesie czy nie bo tego się nie egzekwuje - m .in strach przed zaszczuciem przez media itd) i co to da?? Leku nie wykupi bo nie ma kasy - na ubezpieczenie dostaje za złotówkę a bez pigułki kosztują 100 zł. Co na to nasz ETYK??? Lekarz nieetyczny!!!, A może lekarz da receptę a pacjent faktycznie nie jest ubezpieczony (załóżmy że nie wiedział) bo np starcił pracę i nie zapisał się do urzędu pracy = lek reundowany się nie należał - ukarać lekarza zładzieja!!!! (też nieetyczny bo okrada ubezpieczonych). Mam nadzieję, że kiedyś zaczniemy słuchać ze zrozumieniem takich ludzi jak ten bezczelny Troszyński i zaczniemy wyciągać konsekwencjie wobec właściwych osób. Może i pieniędzy jest mało i nie na wszystko starcza ale każdy grosz wydany na pensję dla tej osoby jest wyrzucony w błoto. Lepiej by było dać leki paru nieubezpieczonym...
kolo_TT / 46.134.249.* / 2011-12-02 21:38
lekarze to tylko ludzie wypisujący recepty! leczy nas ZUS tak jak NSDAP pod dyktando von Tuska!!! nsdap
jw5 / 193.200.47.* / 2011-12-02 21:28
SŁOWA-UCZCIWOŚC-PROSZĘ-DZIĘKUJĘ-PRAWDA...OTO POLSKA,,NOWOCZESNA,,
squun / 78.133.227.* / 2011-12-02 20:48
kr...wa ja to bym tych wszystkich lekarzy do piekła wysłał !!!
główny Belzebub / 46.28.241.* / 2011-12-02 22:22
Spadaj!! oni już tu są i nie chcą przepisywać łobuzy recept, czekać trzeba latami na wizytę u takiego, rezonansu nie chcą dawać i innych badań. Paszli won z piekła!!!
Student87 / 85.89.170.* / 2011-12-02 21:55

kr...wa ja to bym tych wszystkich lekarzy do piekła wysłał !!!



Nie kłopocz się, sam jak tylko skończę studia "wyślę się"... ale na zachód, albo może nawet do afryki jak to ktoś życzliwy niżej napisał, w każdym razie gdzieś gdzie ludzie mają chociaż odrobinę kultury i szacunku dla tego zawodu.
Well12416 / 83.23.56.* / 2011-12-02 19:50
Pytanie "Po co te recepty?!" Zlikwidować 'recepty' to kolejki do lekarzy zredukują się do 40%. Myślicie że ludzie są tacy głupi by pokupowali trucizny i by się pozatruwali? Jeżeli by znaleźli się tacy idioci to może nawet i dobrze by umarli. Sami sobie zakładacie kajdany pozwalając na takie absurdy.
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2011-12-02 19:56

Myślicie że ludzie są tacy głupi by pokupowali trucizny i by się pozatruwali?

a ty myślisz że nikt nie wpadłby na pomysł handlu receptami na refundowane leki?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy