Forum Polityka, aktualnościKraj

Likwidacja NFI to nieudana prywatyzacja

Likwidacja NFI to nieudana prywatyzacja

Money.pl / 2012-02-09 06:49
Komentarze do wiadomości: Likwidacja NFI to nieudana prywatyzacja.
Wyświetlaj:
Makgaywer / 83.10.142.* / 2012-02-09 16:54
I jak zwykle nie ma winnych co zkraj wszyscy rzadą nikt nie odpowiada za błedy i przekręty
świętokrzyski / 31.61.128.* / 2012-02-09 16:11
który otrzymał jednostki NFI w 1996 r., moi
rodzice i dziadek przekazali mi je jako
najbardziej zorientowanemu, założyłem rachunek w
biurze maklerskim i czekałem, niestety nie było
mnie stać inwestować, sięgnąłem do wydruków z
biura - mam do dziś, w 2002 roku w lutym miałem po
4 udziały w 13 NFI i 8 udziałów w 1 (było już
wtedy tylko 14 NFI), ich wartość ok. 217 zł, ich
wartość systematycznie rosła, jeszcze 4 lata
leżały w biurze na rachunku, wtedy zdecydowałem
się je sprzedać, w grudniu 2006 wartość moich
udziałów przekroczyła 600 zł, a po uwzględnieniu
prowizji biura maklerskiego otrzymałem 531,41 zł,
rozliczyłem i zamknąłem rachunek, gratuluję
wszystkim którzy na NFI zarobili, znak co najmniej
kilku
intervojager / 83.9.229.* / 2012-02-09 16:02
Załorzenia NFI znane mi były w 1991 od pani Danuty Pindor z Toronto. Podobne procesy prywatyzacji były realizowane wcześniej w różnych państwach na świecie i kończyły się wyprowadzeniem majątku i stratami finansowymi dla udziałowców i państwa. W Polsce wyprowadzanie majątku polegało na twożeniu firm-"córek" w celu ich sprzedarzy poniżej wartości księgowej w wyniku pozornego złego zarządzania. Dobrze zarobili ci udziałowcy, co sprzedali udziały swoje za co najmniej 140 zł.
acomitam / 109.197.60.* / 2012-02-09 15:28
Ale przecież Program Powszechnej Prywatyzacji to był w istocie program wydziedziczenia Polaków z majątku, jaki pozostał po komunie. Jestem przekonany, że jakieś jego założenia zostały przyjęte już podczas układania się komuny z zaprzaństwem spod znaku Michnika, Kuronia i Geremka w Magadalence. Przy konstrukcji PPP żadne błędy nie zostały popełnione, a program został dokładnie przemyślany i perfekcyjnie zrealizowany. Chyba śmiało można powiedzieć, że był to największy przekręt nowoczesnej Europy, a sam Lewandowski jednym susem wskoczył do pierwszej ligi i to na czołowe miejsca oszustów i kanciarzy. Został doceniony wśród europejsów i za zasługi w ostrzyżeniu Polaków awansował na komisarza. Przy Lewandowskim taki Madoff to po prostu harcerzyk.
kley / 151.88.22.* / 2012-02-09 14:26
a skarb panstwa okradziony, czyli my, obywatele na zielonej wyspie
test_na_inteligencję / 178.235.110.* / 2012-02-09 14:14
Pytanko do młodych, inteligentnych i wykształconych: Autor tego geszeftu dzięki czyjemu poparciu i ulokowaniu go na liście wyborczej, mógł zwinąć żagle i zainstalować się na salonach eurokołchozu?
Observer. / 83.13.6.* / 2012-02-09 14:13
Kto to wreszcie rozliczy? Te NFI to kpina z nas wszystkich! Za to Lewandowski powinien odpokutować, a nie szlifować salony w Brukseli.
zuita / 62.87.128.* / 2012-02-09 11:19
JAK JEDEN UBEK PRZEJĄŁ JEDEN ZAKŁAD TO ZOSTAŁ MILIONEREM
JAK URZĘDASY MIAŁY ZARZĄDZAĆ PONAD 500 ZAKŁADAMI W INTERESIE PUBLICZNYM TO WYSZŁO Z TEGO GÓNO
CIEKAWY JESTEM JAK TERAZ WYGLĄDA SYTUACJA TYCH 500 ZAKŁADÓW, PEWNIE WIĘKSZOŚĆ UPADŁA A NA ICH BAZIE POWSTAŁY FIRMY ZARZĄDZANE PRZEZ UBEKÓW
Wskazanie z Maripozy / 178.42.91.* / 2012-02-09 11:58
ale przecież NFI były (i są) zarządzane przez WYBITNYCH specjalistów i DOŚWIADCZONE w zarządzaniu aktywami firmy ZAGRANICZNE (chyba ,że to wszystko jeden Cypr i tyle)

ale przecież właśnie ubecy zsiadali w radach nadzorczych - dużo tych, ktorzy stanowili pierwszy frony oporu przeciw lustracji na uczelniach!

co tu do rzeczy mają urzędasy/

Urzędasy - w osobie Pawlaka który sie sprzeciwiał - WYLECIELI z najwyższych funkcji urzędniczych pozostając pod nikczemnym naciskiem "wolnej prasy' w ogóle a p. Kolendy Zalewskiej w szczególności która rozmówcom wycinała '"jaja" zanim poszło w TVP. 9wtedy w tvP!)

To ma teraz Waldi satysfakcję "a nie mówłem', a Jan Vincent nie ma na emerytury - bo to był też majątek, który miał przynosić tantiemy do budżetu na ZUS.

Czy jest ktoś na sali, kto może jeszcze słuchać Marką Górę?.

I co mamy płacić abonamenty, bo sobie Andrzej ubzdurał, że będzie tego lansowanego lobbystę puszczał z rana - wczoraj Góra radził kierowcom tirow by z dwudziestoletnim wyprzedzeniem dostosowywali swoje kwaliikacje do potrzeb rynku, gdyby kondycja nie pozwałała im prowadzić w wieku 67 lat..(sic!)
reformator / 62.244.136.* / 2012-02-09 11:17
Dlaczego afreralowie i salony warszawskie bronia III RP?

Odpowiedz jest prosta!
Bronia III RP bo w III RP nachapali sie do woli
i nadal chca to robic! Jak najdluzej!

IV RP boja sie bardzo, bo nie dosc ze klawe zycie im sie skonczy,
to jeszcze nie wiadomo jak i gdzie!
ZQW / 83.10.124.* / 2012-02-09 11:01
Nie jest prawdą , że do NFI weszły słabe firmy. Były to przeciętne przedsiębiorstwa. W przedsiębiorstwie państwowym kadra kierownicza najlepiej wychodziła , czyli miała spokój , gdy zakład nie przynosił zysków ani strat. W przypadku strat dyrektor wylatywał za nieudolność , a w przypadku zysków wylatywał , bo rentowny zakład to konfitury dla kolesi.
Zakłady przejęte przez NFI płaciły coroczny duży haracz za zarządzanie , przez to brakowało pieniędzy na inwestycje , a często na wypłaty.
Po przejęciu przez NFI dotychczasowi prezesi , często dobrzy fachowcy , zostali wyrzucani .
Kierowaniem zaczęli zajmować się kolesie , co nie mieli pojęcia o produkcji , często siedzieli w Warszawie i myśleli tylko o nachapaniu się.
Nie odpowiadali przed nikim , więc mieli wszystko gdzieś. I skończyło się jak się skończyć musiało.
obcy II decydujące starcie / 81.190.213.* / 2012-02-09 10:21
Znowu ta mniejszość WYBITNA coś zmajstrowała? No i jak was kochać - WYBITNI? ;)
maxio2000 / 178.73.63.* / 2012-02-09 10:19
to juz wiecie za co Lewandowski dostal stanowisko komisarza UE, trzeba sie zasluzyc!
reformator / 62.244.136.* / 2012-02-09 10:21
... a Buzek? Bielecki? itp
maly kazio / 2012-02-09 10:00 / Bywalec forum
Nie zajarzyłem tytułu artykułu.czytam i jeszcze raz czytam i co widze no tyle że likwidacja NFI to katastrofa.Chyba powinno być że NFI to katastrofa a likwidacja to tylko sprzątanie po katastrofie.
U janków niejaki Madoff dostał za piramide finansową pare żywotów do odsiadki i przepadek majątku.Czekam kto w Polsce za NFI(mogą być zarządzający funduszami,politycy albo pierwszy z brzegu z ulicy) odpowie przed sądem za defraudacje majątku publicznego.
.
sruber / 83.6.233.* / 2012-02-09 09:59
Założenia były dobre.Ale wykonawcy,czyli twórcy systemu oszukali polaków .Mówiono iż będziemy współwłaścicielami prywatyzowanych przedsiębiorstw .Przedsiębiorstwa i wielkie zakłady państwowe miały być sprzedawane za bony skarbowe nabyte przez każdego dorosłego obywatela Polski.A stało się inaczej. Bony sprzedali Polakom ,ale zakłady państwowe nie sprzedawali za bony ,tylko za gotówkę i po znajomości z 1 zł.Pan Lewandowski swego czasu był ścigany przez prokuraturę za prywatyzację przedsiębiorstw.Dziś to wielki eurodeputowany ...naród polski jest jednak pozbawiony pamięci,prędko zapomina krzywdy i zbrodnie.Można powiedzieć ze Polacy sami są sobie winni.Cześć ich pamięci.
sisley / 213.77.28.* / 2012-02-09 10:16
Założenia i wykonanie były błędne. To powinno zostać uczciwie rozliczone z konfiskatą złodziejskich majątków włącznie. Wałęsa obiecywał, NFI obiecywały i skończyło się na podwyższaniu podatków i wieku emerytalnego.
Z konfiskaty należy dofinansować ZUS lub/i spłacić w części długi .
dsgsgd / 83.26.94.* / 2012-02-09 09:41
Tak trzymać POlacy.

Jeszcze troszeczkę cierpliwości.... jedynym środkiem produkcji w tym kraju będzie wasza ciężka praca po 12h na dobę za 1500 miesięcznie.

A potem będą płakać że prąd drogi, że mało zarabiają, że pracy nie ma, że podatki wysokie ......

Za głupotę się płaci i zapewniam że politycy sami za to nie zapłacą.
Oni już mają na kontach prowizje za prywatyzacje, stadiony i autostrady.

Najnowsze wpisy