Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lobby aptekarskie pogrąży internetowy handel lekami

Lobby aptekarskie pogrąży internetowy handel lekami

Wyświetlaj:
obserwator / 2007-01-26 19:55 / Tysiącznik na forum
Lekarstwa są drogie i będa coraz drozsze, bo te sprzedawane w aptekach są obłożone wysokimi kosztami pośrednimi , za ktore musi zaplacić pacjent. Jeszcze niedawno, recepta lekarska nie posiadała nadruku >nie zamieniać > teraz każda jest drukowana takim napisem. Jeszcze niedawno można było kupić zamiennie tańsze lekarstwo, za rada aptekarza, ja byłem z tego zadowolony, wiedzialem jakie sa lekarstwa , jak dzialaja , jakie substancje czynne maja. Teraz na moje zapytanie aptekarz udziela informacji , ale rozklada rece > nie może podmienić zapisanego przez lekarza lekarstwa na tańszy specyfik. Posłowie ktorzy maja pieniądze, dla nich bez znaczenia, ile lekarstwo kosztuje, maja na sobie drogie garnitury, a biednych obywateli maja gdzieś. Nie kupuję lekarstw przez internet, wole w aptece, ale bzdurny nadruk na recepcie > nie zamieniać > nalezy wycofać jako nieludzki. Nie chcę domniemywać czy maja w tym swój interes lekarze, bo jezeli tak, to taka postawa jest wysoce naganna, zagrozenie krupcją jest wysokie.
dino / 83.19.7.* / 2007-01-29 12:35
witam obserwatora:)
pracuję w aptece i chciałem sprostować pańskie uwagi. Urzędowo recepta nie posiada nadruku " NIE ZAMIENIAĆ"
Taki zapis może umieścić tylko lekarz!!! Przychodnie które drukują receptę z takim dopiskiem popełniają grube nadużycie i powinino się to zgłosić do odpowiednich instancji ( inspekcja farmaceutyczna, narodowy fundusz zdrowia) . Niestety apteka nie może w tym wypadku wydać innego zamiennika. I nie jest to jak łatwo zauważyć wina lobby aptekarskiego, tylko lobby lekarskiego. Lekarze są podatni na różnego rodzaju "promocje" firm farmaceutycznych i wypisują to co jest drogie. Wiem o czym piszę, bo sam odsyłam emerytów którym lekarz wypisuje np Losec za 27,4 zł a mógłbym wydać np. Omeprazol za 8,4 zł . Niestety tego typu praktyki może skasowac tylko mądra ustawa o farmacji i rozsądna lista leków refundowanych. A o te ciężko się doprosić w naszym sejmie.Ustawa nawet już była, ale została ponownie "rozmydlona" i pewnie za jakiś czas ktoś w końcu się dopatrzy że mamy wolny rynek, ale płacimy jednak więcej. My wszyscy płacimy grube pięniądze z naszych podatków na wygodne życie zagranicznych koncernów farmaceutycznych. Jesteśmy głupim narodem :( bo nie dbamy o własny interes. Apteki internetowe tylko pozornie mają niższe ceny, to nie sztuka sprzedawać kilka produktów po cenie zakupu a na reszcie nadrabiać stratę. Ale na ten temat moglibyśmy jeszcze długo dyskutować.
Ps. Czy istnieje coś gorszego od komunizmu? tak - to liberalizm
Andre7 / 2007-01-25 11:51 / Tysiącznik na forum
zawsze można zarejestrować aptekę internetową np. w Czechach i wysyłąć paczki :-)
agnieszka9889 / 2007-01-26 01:23
a nie trzeba miec tam stalego miejsca zamieszkania?

Najnowsze wpisy