Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Łukaszenka tryumfuje. Ma pretensje do obserwatorów

Łukaszenka tryumfuje. Ma pretensje do obserwatorów

Wyświetlaj:
lupuss / 193.109.225.* / 2010-12-21 07:15
nie ma tam nienawiści do Polski jak na Ukrainie czy chociażby Litwie, do tego Łukaszenka ewidentnie wyciąga do nas rękę - czemu by nie skorzystać ? Białoruś to duży kraj z dużym rynkiem na pewno nie stracimy na tym.
cieć / 78.8.154.* / 2010-12-25 11:34
Gdyby Łukaszenka przegrał, to w ocenie różnych Buzków byłoby cacy, a że wygrał to jest be. Białorusini to tak bardzo tej naszej "pomocy" nie potrzebują, chociaż z niej korzystają ostatnio zapełnili Halę Mirowską gdzie dostali trochę zupy i pierogi na wigilię,. Chyba że się mylę i byli tam ci, którzy chcą Białorusinom "pomagać", czyli bogaci Polacy. Najpierw nasza władza niech zlikwiduje bezdomność i głód wśród własnych obywateli, a potem wpieprza się w cudze sprawy. Kościół w Polsce ma się znakomicie. Łukaszenka też. Nie podoba się porównanie? Zastanówmy się?
Alfista nielogo / 77.253.81.* / 2010-12-21 12:07
To jest akurat racja - Białoruś Łukaszenki może być naszym sojusznikiem Litwa przeżarta nacjonalizmem (vide: ostatnia sprawa pisowni polskich nazwisk), czy Ukraina (zachodnia jest też nacjonalistyczna - pomniki Bandery, gloryfikowanie ukraińskich oddziałów SS itp.). W dodatku Łukaszenka chcąc samodzielnie rządzić krajem musi mieć jakiegoś sojusznika przeciw Rosji, zwłaszcza po uruchomieniu rurociągu pod dnem Bałtyku... Łukaszenka to świetnie rozumie, nasi politycy zachowują się jakby byli przez kogoś opłacani, bo tak głupi żeby tego nie widzieć to nie są...
kedyw / 46.134.33.* / 2010-12-24 01:25
Jest faktem, że stosunek Białorusinów do Polski jest inny niż na Ukrainie czy Litwie. Zresztą w samym Mińsku niemal w pobliżu budynków rządowych stoi odzyskany po latach polski tzw. czerwony kościół (chodzi o kolor cegły) , z tablicą w języku polskim. Kościół ten jest ośrodkiem skupiającym polskich katolików, a obok ma stanąć pomnik naszego papieża, choć chwilowo są z tym problemy. Między Polakami i Białorusinami nie było takich historycznych waśni, jak na Ukrainie.
Jednak problem licznej mniejszości polskiej musi też być uregulowany i nie można wciąż udawać, że naszych rodaków tam nie ma. Bardzo dobrze, że w Łukaszence chcielibyśmy widzieć nie tylko partnera, ale i może sojusznika. Taki interes powinien być korzystny dla obu stron pod warunkiem, że inni ( np. Niemcy, Rosja) nie popsują naszych zamiarów, a historię Polski też dobrze znamy.
stefek01 / 81.190.170.* / 2010-12-21 00:17
A Sikorski to już bez szefa MSZ Niemiec nigdzie się nie pokazuje. Polskę zgermanizowali a teraz Białoruś chcą zgermanizować.
Wacuś Młody Europejczyk / 83.7.182.* / 2010-12-20 23:57
SkOOndlone LEMINGI - wyszło na to, że NARÓD BIAŁORUSKI ma głęboko w dOOPie eurodemokrację - może im lasów pod topór oddać szkoda, a może ciepłe mohery sobie bardziej cenia niz stringi z lumpeksów i komóry kolorowe. Coraz mniej FRAJERÓW na tym świecie - skończy sie tym, że jak LEMING LEMINGA nie złupi to z pustym worem będzie biegał po condominium.
~Kris / 2010-12-20 20:44 / Tysiącznik na forum)
Restrykcje to gra na to, że ludność doprowadzona do nędzy zbuntuje się i obali reżim.
To wyjątkowo okrutna metoda prowadzenia polityki zagranicznej - nie ma w niej cienia współczucia dla obywateli państwa, które chcemy wybawić od 'złej dyktatury'.
Skoro mamy ich gdzieś, to po co dążymy do zmiany tamtego ustroju? To jest sprzeczność, której nie potrafię zrozumieć.
m-53 / 83.24.45.* / 2010-12-20 22:13
Bardzo płytko, powierzchownie:
- brak restrykcji, pomoc i tak nie docierają zazwyczaj do potrzebujących. Służą wyłącznie wzmacnianiu reżimu.

- nie istnieje inna metoda niż restrykcje. Prędzej czy później prowadzą do zmian świadomości.
ludność doprowadzona do nędzy zbuntuje się i obali reżim.

Zgadza się. Jedyny sposób. A brak subwencji zewnętrznych spowoduje, że dzisiejsi beneficjenci niższego szczebla przestaną być zainteresowani wspieraniem wierchuszki.

I nie drzyj szat nad nędzą ludu skoro najbogatszym obywatelem jest prezydent.
Wacuś Młody Europejczyk / 83.7.182.* / 2010-12-20 20:01
SkOOndlone LEMINGI - WSZYSTKIE dzioby na POKŁAD, znaczy się BiałoRus, co do qurrrwy nędzy sobie myślą tamte LEMINGI, że sie nie dadzą wydOOpcyć, niedoczekanie ICH ?!

Najnowsze wpisy