Forum Forum finansoweKarty

Maksymalna wypłata z bankomatów w Niemczech

Maksymalna wypłata z bankomatów w Niemczech

gary1000w / 2011-02-18 12:27
Witam.
Co 2-3 miesiące będę zmuszony mieć w ciągu jednego dnia kwoty rzędu 10k euro w Niemczech. Rozważając różne opcje typu kantory itp doszedłem do wniosku, że najlepszą opcją będzie założenie konta walutowego w euro w mBanku lub BZWBK i wypłata za granicą. Unikam dzięki temu wożenia gotówki przy sobie a także prowizji kantorów dzięki wymianie na walutomacie. Walutomat posiada konto w BZWBK wiec mam tam przelew natychmiastowy natomiast w mBanku czekam 3 dni. Nie ukrywam, że w moim przypadku to czasami może być za długo. mBank natomiast nie pobiera opłat za wypłaty w bankomatach, wiec w tym przypadku nie ma problemu. Natomiast BZWBK pobiera 1,5e za wypłatę, więc przy małych limitach bankomatów może się zebrać niezłą sumka przy 20 krotnej wypłacie.

Moje pytanie więc brzmi ile maksymalnie wypłacę jednorazowo kartą mBanku czy to BZWBK w niemieckich bankomatach. Domyślam się, że zależy to od danego bankomatu, systemu ale także pewnie od tego, że karta została wydana w Polsce. Jakiego rzędu są to kwoty? Raczej 500e czy 2000e? Czy w ogóle wypłacę 10k euro jednego dnia? Ewentualnie jeśli ktoś się orientuje, przydatna też będzie informacja o innych krajach, m. in. Belgia, Holandia, Francja.
Z góry dzięki.
wowowowow / 46.113.151.* / 2011-04-27 14:29
zobacz też tu:

http://dobra-karta-kredytowa.blogspot.com

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: