Forum Forum prawneCywilne

MAM 2 OBYWATELSTWA, CZY MOGĘ WŁASNE AUTO Z NIEMIEC CZASOWO ZAREJESTROWAĆ W POLSCE

MAM 2 OBYWATELSTWA, CZY MOGĘ WŁASNE AUTO Z NIEMIEC CZASOWO ZAREJESTROWAĆ W POLSCE

kirmol / 89.76.153.* / 2010-04-22 17:20
Problem zawarłem w tytule. proszę o pomoc w jego rozwiązaniu. Chcę poprostu własne auto wyrejestrować w Niemczech i zarejestrować go w polsce jako obywatel polski albbo niemiecki w zależności co jest tańsze i prostsze.
Może to zawiłe ale ktoś może ma wiedzę i zechce się podzielić, co w takim przypadku?
Wyświetlaj:
business2peopledotpl / 2010-04-26 17:15 / Bywalec forum
Wydaje mi sie że nie będzie problemu z rejestracją w Polsce. Auto trzeba zarejestrowac.
PanKrzysieniek / 89.204.153.* / 2010-04-26 18:34
Jesli zarejestrujesz w Polsce a bedziesz chcial jezdzic po niemczech tak dopuszczonym do ruch autem to na terenia niemiec postawia ci te auto do depozytu celnego zanim nie udowodnisz ze jestes podatnikiem polskim i wiecej niz 181 dni w roku pracujesz w Polsce. Jesli masz nadal zameldowanie na stale w niemczech jestes wobec tutejszego prawa zmuszony do oplaty podatkow wlasnie w tym kraju w ktorym jestes podatnikiem.
Tak na nasze z polskiego, nie wymigasz sie od zaplaty podatku drogowego w niemczech.
Predzej czy pozniej skontroluja cie i narobia ci obciachu. Chyba ze masz zameldowane rrzemioslo czy tak zwane selbstständig w Polsce i w Polsce robisz rozliczenie podatkowe i masz zameldowanie na stale z urzedu polskiego a w niemczech jestes zameldowany na pobyt tymczasowy nie wiecej niz trzy mesiace w roku to mozna by sie bylo pobawic w takie chece. Ale z drugiej strony zrobisz wypadek drogowy na terenie niemiec to sie zaczna siupy od nowa, a niedajboze ktos zginie i bedzie wyzsza strata materialna to wtedy bedziesz szukac niemieckiego ubezpieczenia.

Pozdrawiam Krzysztof
kirmol / 89.76.153.* / 2010-04-29 16:13
Piękne dzięki!!!
Widzę że zna pan niemieckie realia oraz nzsze
Ma pan rację "skórka nie warta wyprawki"
Gorąco pozdrawiam!!!

Najnowsze wpisy