Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mamy okazję mocniej urosnąć

Mamy okazję mocniej urosnąć

Money.pl / 2008-05-13 06:41
Komentarze do wiadomości: Mamy okazję mocniej urosnąć.
Wyświetlaj:
pawciomerc / 2008-05-13 18:31 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
obserwuje stx i jak dla mnie to raport rozczarowujący,a papier nie che mocno spadać ot zagadka
46 / 2008-05-13 18:01 / Bywalec forum
Mam pytanie : Interesuje mnie aktualna rentownosc papierow skarbowych wegierskich i tureckich . Jezeli wiecie cos na tema t perspektyw na najblizszy rok , dwa . Dzieki
ururu / 2008-05-13 22:51 / Uznany Gracz Giełdowy
też cośbym wiedzy wysiorbał w tym temacie
46 / 2008-05-13 18:18 / Bywalec forum
Akurat te wybralem . Nie ma tu wiedzy tylko toto-lotto. Ale powaznie ... mysle , ze na papierach skarbowych to sa rynki na dzisiaj " niezłe ". No i sa blisko.
z_brzeszczot / 2008-05-13 18:04 / Leszcz uliczny

Interesuje mnie aktualna rentownosc papierow skarbowych wegierskich i
tureckich

Nie mam pojęcia, ale.... czemu akurat te???
marlowe / 2008-05-13 18:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
wysoka inflacja na Węgrzech daje nadzieję na dwucyfrowe oprocentowanie obligacji... Może w Turcji też mają dużą inflację? Ja bym chciał wiedzieć jak takie coś kupić :))
matikkk n.l. / 77.112.106.* / 2008-05-13 18:12
mogliby jaki fund zmajstrować :-)
marlowe / 2008-05-13 17:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no to będę w plery na wymianie akcji ABG na Asseco... Chyba, że asseco dużo urośnie.
bollullos / 2008-05-13 18:19 / portfel / Uznany Muł Pancerny
asseco planuje 250 mln zysku w 2008, co dałoby po połączeniu, (jakieś 80mln akcji), c/z ok. 23, a potem coraz niższy...
leo7 / 2008-05-13 17:39 / Bywalec forum
ZYSK GRUPY MNI W GÓRĘ O 87%
Pierwszy kwartał 2008r. był kolejnym okresem, w którym Grupa MNI S.A. poprawiła wyniki w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk brutto Grupy osiągnął kwotę 3,96 mln PLN co stanowi wzrost o 87% w stosunku do roku 2007. Wynik ten osiągnięto poprzez konsekwentną racjonalizację kosztów oraz bieżącą kontrolę działalności ukierunkowaną na najbardziej rentowne obszary działalności.
W pierwszym kwartale przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 43,03 mln zł, co stanowi wzrost o 2,11% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W tym samym czasie zysk operacyjny (EBIT) osiągnął poziom 4,74 mln zł (wzrost o 58,3%), zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) 11,3 mln zł (wzrost o 10,2%), a zysk netto 3,24 mln zł (wzrost o 7%).
Pierwszy kwartał bieżącego roku charakteryzował się nieznacznym spadkiem przychodów z działalności medialnej, co jest konsekwencją rozwiązania umowy z dużym klientem. Rozwiązanie umowy spowodowane było niską rentownością kontraktu, jak również koniecznością ponoszenia kosztów stałych związanych z realizacją umowy. Konsekwencją jest wzrost rentowności na poziomie marży EBIT z 7,11% w I kwartale 2007 do 11,02% w I kwartale 2008 roku oraz marży EBITDA, która wyniosła w opisywanym okresie 26,34%. W I kwartale ubiegłego roku wskaźnik ten osiągnął poziom 24,45%.

osiągnięte wyniki są potwierdzeniem trwałej tendencji podnoszenia rentowności prowadzonej działalności zapowiadanej w strategii na lata 2007-2010. Należy również podkreślić, iż bardzo dobre wyniki zostały osiągnięte pomimo mniejszej o 5% ilości dni pracujących w I kwartale 2008 roku, w stosunku do 2007 roku. Istotne jest również to, iż w I kwartale poniesione zostały koszty w wysokości 2 mln zł związane z wdrożeniem projektu MVNO, który w całym roku 2008 może obciążyć wynik Grupy MNI kwotą nie większą niż 7 mln PLN. Istotne efekty projektu MVNO po stronie przychodów zostaną uwidocznione w sprawozdaniach finansowych za III kwartał br., w którym projekt „Snickers® Mobile” będzie w fazie intensywnej ekspansji.

W związku z wynikami osiągniętymi w I kwartale 2008 roku, Zarząd Grupy MNI, biorąc pod uwagę dającą się zauważyć sezonowość sprzedaży usług, podtrzymuje opublikowaną we wrześniu 2006 roku prognozę finansową na rok 2008 w obszarze przychodów ze sprzedaży (225 mln zł) oraz zysku operacyjnego przed amortyzacją (65 mln zł).
pawciomerc / 2008-05-13 18:27 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
podaj link prosze
marlowe / 2008-05-13 17:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Raport kwartlny ABG - miodzio... Co to ten parytet? Znaczy, jak on wpływa na mnie? Mam komuś po jakiejś cenie oddać akcje czy jak? Fuzja ok, ale dla akcjonariuszy asseco, czy ABG????
z_brzeszczot / 2008-05-13 17:28 / Leszcz uliczny
Fuzja. Asseco łyka ABG. Parytet oznacza ile akcji (ścićlej: jaki kawałeczek) Asseco dostaniesz za jedną ABG...
Zajrzyj do IGły. On jest biegły w ABG
wesz / 83.5.193.* / 2008-05-13 22:41
0,09798/za 1 akcję
marlowe / 2008-05-13 17:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No, ja wiem co znaczy słowo fuzja. W portfelu Needla nie ma nic w temacie o który pytałem... Dzięki za odpowiedź z parytetem... Policzę sobie...
z_brzeszczot / 2008-05-13 17:54 / Leszcz uliczny

W portfelu Needla nie ma nic w temacie

Jak zapytasz na pewno Ci odpowie :)
marlowe / 2008-05-13 18:04 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jak znam Needla to odpowie, żeby trzymać bo i tak może być pięknie :DD
z_brzeszczot / 2008-05-13 18:05 / Leszcz uliczny
podobno parytet może ulec zmianie...
marlowe / 2008-05-13 18:31 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
podobno przedstawiciele ABg wypowiadali się, że parytetu raczej nie będą chcieli zmieniać... Zobaczymy :)
amigo2 / 2008-05-13 17:12 / Regulamin forum!
nie ma to jak pewna społka
tylko BYTOM
needle / 2008-05-13 16:50 / Bez rangi
1/TFI sprzedają akcje z GPW
Zarządzający funduszami inwestycyjnymi w kwietniu znowu sprzedawali akcje. I choć przede wszystkim było to wynikiem wycofywania pieniędzy przez klientów TFI, to jednak poziom alokacji aktywów w krajowych akcjach nieco się obniżył

2/Trudniejszy rok dla finansów publicznych

Wysokość przychodów z prywatyzacji będzie stanowiła swoisty barometr sytuacji w budżecie zarówno w końcu tego roku, jak i w horyzoncie średniookresowym
Longterm / 2008-05-13 16:58 / Mostek Zwyciężymy!
needle zwróć uwagę jak się teraz rzucają jak ktoś napisze że coś kupił...
Kenobi / 2008-05-13 16:52 / Uznany malkontent giełdowy
I tu żeś ukłuł ten balon...
azja / 2008-05-13 16:30 / portfel / Obserwator
no powiem tak ...... GET-IN!!! ALL!!
takie pakiety fiuuuuuuuu, fiuuuuuuuuuuuu będzie sie działo , kibicuje na ten tydzień!!
Longterm / 2008-05-13 16:31 / Mostek Zwyciężymy!
wczoraj na MSZ tez były mega pakiety no i co?
azja / 2008-05-13 16:33 / portfel / Obserwator
Longu-u przecież wiesz najpierw trzeba troche kupić - tak???
Longterm / 2008-05-13 16:34 / Mostek Zwyciężymy!
mam nadzieję:) a duzi to chyba najpierw sypią żeby kupić przynajmniej ja bym tak robił gdybym był dużym:)
azja / 2008-05-13 16:36 / portfel / Obserwator
ale co tu jescze może spadać , wszyscy sie wytrzepali, zostali DT-rowcy i fundy.
Kupują teraz perełki bo wiedzą co zaraz sie będzie działo. 1 rok plaży to dla wszystkich za dlugo!!
Longterm / 2008-05-13 16:39 / Mostek Zwyciężymy!
Chałupiec wczoraj mówił że już by perełki kupował bo za rok i tak wyjdzie się lepiej niż na lokacie w banku i pod tym się moge podpisać obiema rękoma. Napewno zarobie więcej w 2 lata niż 8% co dają w getinie:)))
leiho / 2008-05-13 16:57 / "Tu Ne Cede Malis"
są spólki, na ktorych zastanawiam sięczy warto trzymac stop. Krezus, JW Constr, Paged ostatnio ale uciekł mi kurde, Variant. Amrest - wszystko jest tak wyprzedane wg moich obliczen (mam wlasny wskaznik, i nie jest to RSI, zawodzi mnie 2 razy na 10) ze az zal walnąc się w stope i wyleciec z rynku. Ale jakos trzymam tego stopa, w koncu zawsze mogłem sie pomylic i to mocniej niz myslałem :)))
zbig$ / 2008-05-13 16:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale na dt i na speqlacji a nie trzymajac..)))
azja / 2008-05-13 16:37 / portfel / Obserwator
żegnam sie, do jutra!!
Longterm / 2008-05-13 16:27 / Mostek Zwyciężymy!
My tu gadu gadu a na forum przewaga niedźwiedzi przygniatająca. Kenobi stał się guru oficjalnie. Dobrze, dobrze...wręcz książkowo...idziemy w dobrym kierunku...czekam na moment kiedy juz wszyscy będą śmiali z kupowania akcji:)
flugo / 2008-05-13 16:45 / portfel / Dziecko hossy
hmmm...
na bankierze euforia
nikt w spadki nie wierzy..
hmm...
Kenobi / 2008-05-13 16:50 / Uznany malkontent giełdowy
Tylko o to chodzi, cały czas na to czekam, przestanę chyba nawet pisać...
zbig$ / 2008-05-13 16:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
sprawa wyglada tak, ze znowu zaczeli grac na fazy ksiezyca...w kwadrach szczyty, pelnia i now dolki...pelnia w pt ew. pn - padamy do wtedy...
Kenobi / 2008-05-13 16:53 / Uznany malkontent giełdowy
Szukają dni płodnych?
Longterm / 2008-05-13 16:30 / Mostek Zwyciężymy!
PS: waren przypominasz mi Orła z dawnych lat. Nie mądrzył się, pisał tylko zazwyczaj co kupił albo co sprzedał.
Kenobi / 2008-05-13 16:35 / Uznany malkontent giełdowy
Zaczynasz romawiać sam ze sobą...Nie martw sie, jutro zarobisz na lekarstwa...
Longterm / 2008-05-13 16:41 / Mostek Zwyciężymy!
może niedługo stworzymy wspólny tandem...pod koniec marca zdaje się że nieźle się z Toba współpracowało naganiając na spadki. Kwiecień wypadł całkiem nieźle ale wielkiej zwały nie było...od kiedy to ulica ma gotówkę i czeka na zwałę?
Kenobi / 2008-05-13 16:49 / Uznany malkontent giełdowy
Ja jestem stały w uczuciach, a do tego nie lubie krętactwa - dzis tak, jutro inaczej, trzeba się w końcu na coś zdecydowac i wiedzieć czego sie chce. Jak do tego dorośniesz, to może pogadamy, ale nie sądzę.
Longterm / 2008-05-13 16:57 / Mostek Zwyciężymy!
buahahahah giełda i stałość w uczuciach ale żeś dowalił do pieca Ken:)
Kenobi / 2008-05-13 17:04 / Uznany malkontent giełdowy
Trzeba zawsze patrzeć na coś w pewnej perspektywie. Nie zmieniać nastawienia w zależnosci od chwilowych wydarzeń, czy ktorą nogą się wstało. Słuchać mądrych, bo z głupimi się straci. Gielda jest piękna, jak dziewczyna, do tego mądra, niestety już nie jak każda dziewczyna, więc trzeba dokonywać wyboru chłopcze...
Longterm / 2008-05-13 17:09 / Mostek Zwyciężymy!
Kenobi nie ucz ojca dzieci robić. Jak bym Ciebie słuchał to bym w zime bez butów chodził...przez całe życie będziesz pisał o spadkach to też mówi coś o człowieku że jest zakompleksiony i widzi wszystko w czarnych barwach...takiego jak Ty to raczej żadna dziewczyna nie zechce ani ładna ani mądra:)
Kenobi / 2008-05-13 17:20 / Uznany malkontent giełdowy
Ucz się póki czas, nie pleć co Ci ślina na język przyniesie. Nawet mi sie nie chce z Tobą dyskutować. Ty potrafisz zarabiać tylko jak rośnie, i w tym Twój problem, chociaż w czasie hossy to i nie potrzeba było do tego specjalnych umiejętności. Hossa skończyła się w październiku. Jak to w porę zauważysz, to może starczy Ci na podzelowanie tych tych starych butów, bo na nowe może Ci zabraknąć w czasie bessy, bo samograj się skończył...
ururu / 2008-05-13 23:02 / Uznany Gracz Giełdowy
oj Obi Vanie, mistrz to nie tylko wiedza, ale również guru, autorytet. A od GURU nieco więcej ogłady wymagać by można... i serca dobrego... i pogody ducha... i uśmiechu na codzień:-)))
jacekk_85 / 2008-05-13 16:28 / Bywalec forum
słyszałeś kiedyś o chorobie afektywnej dwubiegunowej, tzw chad?
A2 / 2008-05-13 16:25 / Spekulantka
Ciekawe, w ktora strone jutro. Wskazniki schlodzone ) jest potencjal do wzrostow.Ropa droga i tu jest problem.
Kenobi / 2008-05-13 16:32 / Uznany malkontent giełdowy
Ja to nie mam takich rozterek. Dane są wystarczająco czytelne, do tego kolejna porcja kiepskich wyników spółek. Wzrost cen w imporcie o ponad 15%, muszą importować inflację, bo wyprowadzili produkcję za granicę i muszą wszystko importować. "Sell in May" trwa.
amigo2 / 2008-05-13 16:21 / Regulamin forum!
na polsacie mowia ze koles przebrał sie w bielizne damska i zgwałcił psa
ja pindole moze to nasz aleksander))))))))))
amigo2 / 2008-05-13 16:26 / Regulamin forum!
Seks z psem na oczach dzieci
13.05.2008


Koszmar chłopców z Zatoru niedaleko Oświęcimia. Dwa miesiące temu 13-letni Kamil i 15-letni Staszek w opuszczonym domu zobaczyli, jak Wiesław K., ubrany w stringi i pończochy uprawia seks z psem! Chwilę później zboczeniec próbował zgwałcić chłopców. Kamilowi i Staszkowi udało się uciec. Bezdomny mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

- On był znany nam od dawna. Popełniał przestępstwa. Był karany za kradzież i kłusownictwo. W zakładach karnych przebywał kilka lat - informuje Bogusław Bartula z policji w Zatorze.

Bezdomny mężczyzna - Wiesław K zachęcał chłopców, żeby weszli do jego domu. To właśnie wtedy zobaczyli, jak mężczyzna przebiera się w damską bieliznę. Chłopcy byli przerażeni.

- Powiedział, że jedne stringi ma dla siebie, a drugie dla kolegi. Gdy ściągnął spodnie, zobaczyliśmy, że ma pończochy i czerwone stringi - opowiada jeden z chłopców.

W pewnym momencie "zabawa" w przebieranie zaczęła się zmieniać w przerażającą orgię. Zboczeniec zmusił chłopców, żeby oglądali, jak gwałci psa!

- Jak to zobaczyłem, to nie mogłem się ruszyć - wspomina jeden z chłopców.

- On zaczął do nas podchodzić, wejście było zatarasowane. Chwycił mnie za biodro, a Kamila za końce palców. Powiedział, że teraz zrobi to z nami - dodaje drugi z chłopców.

Chłopcom udało się jednak uciec z rąk gwałciciela. Uderzyli go w głowę dwiema pustymi butelkami po piwie. Chcieli go ogłuszyć i jak najszybciej zawiadomić rodziców o koszmarze. Uciekając, myśleli, że mężczyzna nie żyje.

Rodzice chłopców jeszcze tego samego dnia poinformowali o zdarzeniu policję i prokuraturę. Policjanci natychmiast zatrzymali Wiesława K.

- Mężczyzna zaprzeczał całkowicie wersji podanej przez chłopców, ale to jak był ubrany, uwiarygodniły zeznania chłopaków - mówi Bogusław Bartula z policji w Zatorze.

Wiesław K. został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 12 lat więzienia. Mężczyznę przebadali także biegli lekarze psychiatrzy.

- Wiesław K. ma dwa zarzuty: prezentowania małoletnim chłopcom, poniżej lat 15 treści seksualnych w celu zaspokojenia seksualnego i znęcania się nad psem - informuje Mariusz Słomka z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Rodzice chłopców chcą, aby sprawa się szybko wyjaśniła. Wiedzą, że opieka psychologa będzie chłopcom niezbędna.

- To są ludzie w okresie dojrzewania. Ich cała przyszłość seksualna dopiero się kształtuje, to są ich pierwsze doświadczenia. Pozostaje im współczuć, że są one tak drastyczne i niecodzienne - podsumowuje Stanisław Dulko, seksuolog. *
N70 / 2008-05-13 16:25 / portfel / Forex trejder
to na pewno on :D:D
Kenobi / 2008-05-13 16:19 / Uznany malkontent giełdowy
Ale Dax nagle się dupnął, Krzychu z chłopakami, spokojnie, nie tak nerwowo...
Life / 2008-05-13 16:14 / Tysiącznik na forum
Przypominam:
2008-05-13 16:01:59 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (35100 postów) Bloguje na bblog.pl ]
Re: Mamy okazję mocniej urosnąć [0]
skublem ponarka. siemano.

Cześć Warren ....
a Wy do roboty :))
Navigare----- / 2008-05-13 16:13 / Uznany Gracz Giełdowy
A ci z ABG to chyba musieli na kolanach o tę fuzje prosić skoro taki parytet połączeniowy dostali...
needle / 2008-05-13 16:23 / Bez rangi
jakaś wyższa siła nad tym czuwała...
...a na kolanach to jeszcze dużo dobrego można zrobić;-)
Navigare----- / 2008-05-13 16:42 / Uznany Gracz Giełdowy
"Już od kilku miesięcy przekonywałem prezesa Górala zeby przeprowadzić fuzje naszych spolek... -powiedział Dariusz Brzeski, prezes ABG..."
.....................
a nie mówiłem :))))
needle / 2008-05-13 16:48 / Bez rangi
ale ...na kolanach...?
needle / 2008-05-13 16:49 / Bez rangi
Asseco Poland, ABG Rzeszowska spółka wyemituje nowe akcje za prawie 640 mln złotych
Kapitalizacja giganta sięgnie 5,5 mld złotych

Połączenie przedsiębiorstw, na co liczą inicjatorzy operacji, ma zostać sfinalizowane do 1 października
Longterm / 2008-05-13 16:13 / Mostek Zwyciężymy!
Kenobi ja się już lodówki boję otworzyć żeby Cię tam nie zobaczyć:)
Kenobi / 2008-05-13 16:17 / Uznany malkontent giełdowy
Nawijaj, nawijaj, no i wyłaź już z tej lodówki, bo się przeziębisz... I będziesz miał chrypkę, jak jedna moja znajoma...
Navigare----- / 2008-05-13 16:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Pasztet z Kena :))))
jacekk_85 / 2008-05-13 16:17 / Bywalec forum
kaszanka kenobianka, w gardle inwestorom stanie
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy