Forum Forum prawneKarne

MANDAT 1000zl i 12 pkt karnych za wjechanie na skrzyzowanie na czerwonym swietle

MANDAT 1000zl i 12 pkt karnych za wjechanie na skrzyzowanie na czerwonym swietle

ana_stazja20 / 2008-04-20 14:09
Witam!
mój tato dostał ostanio 1000zl i 12 pkt karnych za wjechanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie spowodował wypadku, nikomu nic sie nie stało. Mandat przyjął gdyż wcześniej dostał "zawiasy" za obrażanie policji:(. Tak wysoki mandat dostał od policjanta który brał udział we wcześniejszym zdarzeniu:( i przegrał. Odebraliśmy ten mandat jako rewanż za przegrana sprawa, ponieważ kilka dni wcześniej był u nas wypadek i facet wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i spowodował wypadek a dostał tylko 350zl.... wiec gdzie jest sprawiedliwość???wypisując mandat policjant powiedział:"góra z góra się nie spotka, ale człowiek z człowiekiem, TAK!"
czy można coś zrobić w tej sprawie... proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-04-20 20:02 / Bywalec forum
tak mozna! najlepiej przestac jezdzic na czerwonych swiatlach buraki! a jezeli nie uznalesz mandatku to nie bylo go trzeba podpisywac wtedy odbywa by sie rozprawa i moglabys wyluszczyc swoje racje a jak sie mandat przyjmuje to trzeba placic i plakac!
ana_stazja20 / 2008-04-20 22:29
sam jestes burakiem!
obys dostal taki mandat ze sie nie wyplacisz kiedys!
Młody Rentier / 2008-04-22 00:54 / Bywalec forum
hahahah a co ty myslalas lamiesz przepisy ruchu drogowego i chcesz byc bezkarna?? raz cie juz ukarali a ty nadal popelniasz wykroczenia drogowe widac kara byla nieskuteczna i slusznie otrzymalas nastepna a gdy 3 raz popelnisz to wykroczenie wtedy otrzymasz nie tylko mandat ale takze kare na podstawie kodeksu wykroczen z pozbawieniem wolnosci wlacznie.

to ze ojciec mial mandat za zniewazenie funkcjonariusza policji w przypadku nie przyjecia mandatu nie powodowalo by odwieszenia kary tak wiec mogl nie przyjmowac a sad grodzki zazwyczaj zmniejsza wymiar kary i prawdopodobnie kwota do zaplaty byla by mniejsza.
Ale jak podpisal to juz koniec bo jak nie zaplaci to mandat zostanie przekazany do postepowania nakazowego co tylko zwiekszy koszty postepowania.

A to ze nikomu nic sie nie dzieje choc jezdzi na czerwonych swiatlach nie zmienia nagannosci jego czynu i nie wylacza winy.
katolik ze sląska / 87.105.250.* / 2010-04-05 19:28
Jechałem za dużym samochodem i okazałosię ,że już na czerwonym przejechałem.Z tyłu eho syreny i stop kolego mandacik.Przeprosiłem policjantów przyznałem sie grzecznie i wlepili 100 zł.[nie wiem ile pkt.]

Najnowsze wpisy