Forum Forum finansoweInne

Marcinkiewicz stworzy finansowego molocha?

Marcinkiewicz stworzy finansowego molocha?

Money.pl / 2006-12-23 11:03
Komentarze do wiadomości: Marcinkiewicz stworzy finansowego molocha?.
Wyświetlaj:
keyser soze / 84.10.93.* / 2006-12-28 07:59
Ciekawe, czy szanowny pan redachtór czyta te p*******, które wypisuje ??? Aktywa rzędu 95 milionów to może mieć Bank Zbożowy Prezesa Dyzmy, a nie PKO
bizon / 83.12.11.* / 2006-12-29 08:21
Redaktor jest jasnowidzem i przedstawia nam aktywa PKO po zakończeniu kadencji pana Marcinkiewicza.
czater / 2006-12-24 06:11 / Tysiącznik na forum
Znow obiecnaki jak z 3 mln mieszkan a pozniej ewakuacja i udawanie ze nie pamieta co obiecywał a najlepsze sa słowa Marcinkiewcza sprzed 2 lat jak komentował nominacje ludzi SLD (nie popieram SLD zeby mi ktos nie zarzucil) na kierowniczne stanowiska w społkach panstwa :) szkoda ze teraz robi to samo i go to nie kole w oczy
Kononowicz Piotr / 212.76.37.* / 2006-12-24 00:54
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Panu Marcinkiewiczowi wszystkiego najlepszego. A to oznacza, że nie powinien on zostać Prezesem PKO BP. Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu też życzę wszystkiego najlepszego i to też oznacza, że nie powinien on być Premierem. Panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu też życzę najlepiej i w związku z tym mam nadzieję, że niedługo abdykuje. Również wszystkim posłom , senatorom i radnym PiS, Samoobrony i LPR życzę jak najlepiej i chętnie ich będę widział bez mandatów. I w ogóle wszystkim wszystkiego najlepszego, i niech niczego nie będzie, niech nic nie zostanie...
maniuś / 83.27.117.* / 2006-12-24 07:15
A SLD i PO nic nie życzysz?Widocznie jesteś zkomuszałym peowcem.Tak trzymaj ale twoi fani to też truupy polityczne i wkrótce będziesz ronił łzy krokodyle na ich pogrzebie.
jliber / 217.116.100.* / 2006-12-23 20:07
Typowe pomysły jak na narodowo socjalistyczną partię, tworzenie molochów kontrolowanych przez państwo gdzie tysiące urzędasów jedynej słusznej opcji politycznej TKM.
marek19-53 / 83.24.27.* / 2006-12-23 22:55
Jak na razie to są pomysły czy też domniemania GW, dość bezkrytycznie podawane dalej jako sensacja i w tym tonie komentowane.

I dalej :"Według ekonomisty prof. Jana Winieckiego były premier, który jest z wykształcenia fizykiem i ani jednego dnia nie przepracował w banku, może nie poradzić sobie na tym stanowisku". Panu profesorowi przypominam, że HGW została prezesem NBP nie będąc ekonomistą i nie przepracowawszy ani jednego dnia w banku. Była "nauczycielem akademickim" - domniemam, że asystentem, na wydziale prawa i administracji i nie miała totalnie żadnego doświadczenia.
z.gekon / 83.22.241.* / 2006-12-24 10:32
To nie są żadne domniemania Wyborczej. Trzeba trochę wiedzieć zanim się cos napisze a nie walic na oślep.To Prezydent Kaczyński wyartykułował swego czasu ten pomysł mówiąc obrazowo o stworzeniu czegos na kształt "sreber rodowych" . Sam pomysł stworzenia "narodowej bankowo-ubezpieczeniowej grupy kapitałowej" ( ale to brzmi ,co nie?) był przedstawiany w kampanii wyborczej przez polityków PiSu zaś szczegóły tego pomysłu przedstawił , bodaj dwa miesiące temu, Puls Biznesu. Według PB ,najnowszy pomysł MSP miał polegać na wykupieniu od Eureko akcji PZU przez PKOBP oraz samo PZU i stworzeniu w ten sposób wspomnianej wcześniej grupy kapitałowej.
Sprawa kwalifikacji Gronkiewicz-Waltz czy też Balcerowicza w kontekście wysoce prawdopodobnej nominacji Marcinkiewicza na prezesa PKOBP to oczywiście jedno wielkie nieporozumienie. To argumentacja rodem z głębokiego komunizmu. To żywcem przypomina czasy kiedy to na amerykańską krytykę ZSRR niezmiennie odpowiadał "a u was Murzynów biją". To oczywiście miało załatwiać całą sprawę. Jak widać co poniektórzy jeszcze do dziś uważają ,że "idee Lenina wiecznie żywe". Dlatego sugeruję nie stosować komunistycznej argumentacji . kwalifikacjami Gronkiewicz-Waltz zajmować się będziemy wtedy gdy ona będzie miała obejmować jakieś stanowisko. Odwracanie uwagi od problemu to nie jest metoda. Inną sprawą jest ,że nominacja na prezesa NBP jest nominacją polityczną ( nad czym ubolewam zresztą) . Kandydaturę przedstawia Prezydent RP zaś wyboru dokonuje Sejm. W przypadku PKOBP mamy do czynienia ze spółką akcyjną gdzie wartałoby przestrzegać kodeksu dobrych praktyk, ładu korporacyjnego i innych tego typu ( choć jak widac nieważnych w tym przypadku )spraw. Warto w tym miejscu przypomnieć równiez sobie co zapowiadał PiS "w tym temacie" w kampanii wyborczej. Miało być uczciwie , miało się skończyć kolesiostwo ,miały być konkursy itp. Wystarczy przypomniec sobie co mówił sam zainteresowany w tej sprawie będąc( w poprzedniej kadencji ) przewodniczącym jednej z sejmowych komisji czy też w obecnej, w swoim expose sejmowym. Stoi to w wyraźnej sprzeczności z tym co sie obecnie dzieje. Jak zauważyła jedna z dziennikarek, PiS ostro zaprotestowałby ( słusznie zresztą) gdyby premier Belka na przykład zaproponowałby coś takiego byłemu ( już wtedy) premierowi Millerowi. Wydaje mi się ,że sienkiewiczowski Kali znalazł godnych siebie następców.
Na koniec ,zanim coś napiszesz, przemyśl problem i doczytaj sobie coś na temat. Nie ma potrzeby zaniżania poziomu tego portalu bezmyślną pisaniną.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim w tym miejscu życzę wszystkiego najlepszego.
Antiducktum / 193.151.64.* / 2006-12-23 11:03
Czy cos nas jeszcze uchroni przed głupotą i nieudacznictwem oraz świetlanymi wizjami budowniczych z PISu. Mówiono nam że socjalizm nie ma racji bytu, a ty prosze - wraca i to w narodowej wersji. Jestem ciekaw kiedy każą nam nosić jednolite brunatne stroje, żeby dyscyplina w narodzie była.
Kaczyński pytany o to finansowe niewiadomo co, odpowiedział że trzeba tworzyć takie rodowe srebra. Panie premier, narodowe rodowe srebra to się kurzą w kredensie a nie aktywnie przyczyniają się do wzrostu dobrobytu narodowego polaków, którzy chyba naiwnie powierzyli PKO i PZU swoje pieniądze. Shame on you!
Kaja / 83.31.29.* / 2006-12-23 23:33
Wiem że wielu na tym forum przeszkadza perspektywa pozostawienia w Polskich rękach choc jednego banku i
duzej instytucji ubezpieczeniowej. Czy ktoś np Atiductum
mógłby powiedzieć ile niemieckich czy np.włoskich albo szwajcarskich banków jest w obcych rekach? Ile pism niemieckich ma zagranicznego własciciela? Zastanawiam się czy to homosovieticus, homogłupticus , czy piszą to po
prostu ustawieni goscie reprezentujacy interesy obcego
kapitału. Interesyów Putina próbował pilnować Kulczyk i Kwaśniewski ( próbuąc sprzedać ruski Orlen-ciekawe jak po tej transakcji wygladałaby Polska suwerenność) Ciekawe dlaczego próba dopilnowania naszych narodowych interesów budzi taką wsciekłość w mediach?
Kaja / 83.31.29.* / 2006-12-23 23:35
ruskim Orlen oczywiście-ruski mam nadzieję że nigdy nie będzie.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2006-12-24 12:34
ja też mam nadzieję. Ale na prawdę skad się bieże taki jazgot w Polsce, że jeśli coś ma być polskie to określone środowiska wyją i tupią że to ciemnogród. To samo było kiedyś z pomysłem polskiego samochodu na początku lat 90 i było wycie, że to zacofanie szkoda pieniędzy i kto tym będzie jeżdził. no niewiem czy taka polityka dobrze wyszła FSO i całemu krajowi. Bo to dopiero jest ciemnogród że 40 milionowy naród nie jest wstanie wdrożyć nnowoczesnych technologii, bo ciągle się komuś nie podoba nie opłaca i wszystko to zaścianek i ciemnota. Nie wiem tylko dlaczego ci którym wszystko co polskie przeszkadza nie chcą skorzystać z oferty Angli Irlandii albo Rosji i Kuby chętnie Was tam przyjmą czego serdecznie życzę na nowy rok i Boże Narodzenie

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: