Forum Polityka, aktualnościPolityka

Marek Sawicki chwali inicjatywę Gowina. To może być koniec Tuska

Marek Sawicki chwali inicjatywę Gowina. To może być koniec Tuska

Wyświetlaj:
J1512 / 178.43.122.* / 2013-05-27 10:00
Na polemike nie mam ochoty ale napisze tak. To nie ja wypędziłem zdolnych ludzi na emigracje zarobkową, podniosłem wat,oszczędzam na NARODZIE, mgr. pielęgniarstwa 25l pracy 1500 na ręke, koleśiostwo, bezrobocie, układy, gdzie transparentność, zasady, gdzie nie spojrzeć to porażka, kłopoty dopiero nadejdą, do kina nie muszę iść spektakl pt. BIEDA mamy obok siebie,i z czego sę cieszyć to faktycznie jest horror.
atelie / 94.42.189.* / 2013-05-27 11:19
tak , tak Polsce nie brakuje bogactw pod ziemią, nie brakuje uczciwych, pracowitych obywateli, nie brakuje wykształcenia. W Polsce brakuje uczciwych rządów. Co takiego ma Dania, Holandia, Belgia, Austria ? lepszego od Polski ?

popatrzcie na fortuny obecnych, na tą "prywatyzację" od lewandowskiego poczawszy, na te kontrakty PZU - EUreko, na afery paliwowe, hazardowe, na Mira, Grzecha, Zbycha, Rycha , Sawicką itd
Polska z Rumunią ostanie miejsce w UE pod względem KORUPCJI !
a afera FOZZ ? przecież Rosatti był członkiem Rady Nadzorczej tego funduszu. A Afera Żelazo ?
kto hulał po Europie i robił napady na jubilerów ?

Polska tak wygląda bo wybito 90 % jej ineteligencji, patriotów, tego pokolenia KOLUMBÓW. dzisiaj za szmal sprzedają się.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 12:24

Co takiego ma Dania, Holandia, Belgia, Austria ? lepszego od Polski ?

Wiele pokoleń kapitalistycznej gospodarki. Bogactwo dorabiających się przez pokolenia ludzi. Bogate firmy budowane przez pokolenia. Społeczeństwo obywatelskie, wykształcone a nie jak w Polsce wywodzące się w dużej części z zacofanych, zapijaczonych, biednych wsi.
EUreko, na afery paliwowe, hazardowe, na Mira, Grzecha, Zbycha, Rycha , Sawicką itd

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 10:28

To nie ja wypędziłem zdolnych ludzi na emigracje zarobkową,

I nie PO. I nie Tusk. Przecież jeśli znamy historię to wiemy, że Polska była, jest i jeszcze długo będzie biednym krajem. I, że od pokoleń Polacy wyjezdzają za chlebem. Kilkadziesiąt milionów Polaków wyjechało z Polski. A w momencie kiedy było łatwiej o paszport emigracja się nasiliła. Już nie mówiąc gdy Polacy mogą legalnie pracować w krajach Unii. Za Kaczora kiedy była bajeczna koniunktura wyjezdzało może więcej Polaków za chlebem niż dzisiaj bo było ogromne zapotrzebowanie za granica na siłę roboczą. Cała masa firm zajmowała się werbowaniem i transportem ludzi z Polski do pracy w Unii. W Polsce w niektórych zawodach trudno było znaleźć ludzi do pracy bo przecież polskie firmy nie moga tyle płacić ile płacą za granicą. I jakoś wtedy nikt i Ty z całą pewnością też nie alarmował, że sie dzieje źle. A wtedy emigracja zarobkowa była realnym, większym problemem niż dzisiaj. I dlaczego Kaczor wtedy nic w tej sprawie nie zrobił? Dlaczego nie zatrzymał emigracji? Odpowiedź jest prosta. Bo nie mógł. Nikt nie może. Kraje starej Unii jeszcze długo bedą bogatsze od nas, będą miały większą niż my gospodarkę i będa wchłaniać obcokrajowców w tym Polaków oferując im wyższe zarobki niż w ich Ojczyznach.
Na polemike nie mam ochoty

Twoja sprawa. Ale miej chociaż ochotę pisać prawdę. Odstąp od paranoicznej paplaniny. To, że napiszesz, że czarne jest białe a białe czarne to nie będzie wcale skutkowało tym, że tak się stanie. No może spotkasz się z uwielbieniem takich co tak kochaja prawdę jak Ty.
J1512 / 178.43.122.* / 2013-05-27 11:13
Paranoiczna itd. czyli jest super."Za Kaczora" było tak żle, to może za Konia,Krowy,Królika,będzie lepiej. Opanuj się każdemu premierowi należy się szacunek i nie ważne z jakiej partii by nie był. Krytyka też powinna mieć swoje granice.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 12:37

Opanuj się każdemu premierowi należy się szacunek i nie ważne z jakiej partii by nie był.

O co ci chodzi i jak się do mnie ma to co napisałeś?
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 11:06

I jakoś wtedy nikt i Ty z całą pewnością też nie alarmował, że sie dzieje źle.

Jak to nie??? Nie lubię kaczora i nie popuszczę żadnemu politykierowi. Interesuje mnie jakość nie populizm, a tusk niestety po szumnych zapowiedziach skumał się z lewicą i nic nie robi a jedynie utrwala stan zastany.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 11:12

Interesuje mnie jakość nie populizm,

Witam wśród nas. Jeszcze dobrze byłoby abyś potrafił ocenić tę jakość lub czy jej brak. Wiedzieć co jest możliwe a co nie.
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 11:25
Zawsze są możliwe proste działania jak chociażby odchudzanie administracji, kiedy dzieje się dobrze. Jak chociażby obniżanie podatków dla firm które coś budują nie koniecznie dla kultury, ale na przykład technologiczne nowinki. Postawiono jednak w państwowych molochach na dojenie obywateli jak w energetyce. (paliwa gaz prąd). LOT TVP PKP to również molochy, które doją obywateli nie dając kompletnie nic w zamian. Za to szumnie proszą o dopłaty. Nie wspomnę o spółkach wodociągowych z których zrobiono maszkary tak jak i spółki telekomunikacyjne. Gdzie koleś kolesia łokciem szturcha niby prywatne, ale nie wiele z prywatnym biznesem mają wspólnego za to jakieś pokątne kontakty z politykami!!! Poczta nie polska też nie jest w dobrej kondycji a i wizerunek rynkowy nie wiele ma z rzeczywistością!!!
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 11:43

Jak chociażby obniżanie podatków dla firm które coś budują nie koniecznie dla kultury, ale na przykład technologiczne nowinki.

Przecież inwestycje firmy wprowadzają w koszty. A na firmowych kontach leżą ogromnę, największe w historii stosy pieniędzy. Więc nie o podatki tu głównie chodzi. Raczej potrzebna jest lepsza koniunktura i atmosfera w kraju. Taka paranoja polegajaca na tym, że jest źle a będzie jeszcze gorzej nie służ inicjatywie ludzkiej. Tylko jak Ty chcesz obniżać podatki jak do służby zdrowia trzeba dołożyć chyba 60mld, a do ZUS na renty i emerytury chyba 90mld oraz na całą masę celów na które budżet musi znaleźć pieniądze. Np. przez jedno pokolenie nie wypłacać rent i emerytur?
Postawiono jednak w państwowych molochach na dojenie obywateli jak w energetyce.

Jestem za prywatyzacją prawie wszystkiego Ale to wszystko nie takie proste. Np energetyka. Z bilansu wynika, że za kilka lat jeśli bedzie dobra koniunktura zabraknie prądu. Tylko spólki energetyczne stronią od budowy elektrowni. Dlaczego? Otóż dlatego, że prąd jest dla producentów zbyt tani aby opłacało się budować elektrownie. Zdziwienie? Ale tak jest mimo, że każdego kogo zapytać to powie, że prąd jest bardzo drogi.
Gdzie koleś kolesia łokciem szturcha niby prywatne, ale nie wiele z prywatnym biznesem mają wspólnego za to jakieś pokątne kontakty z politykami!!!

Prywatne to prywatne. I najczęściej interesy robione są z dala od polityki. Jakieś pojedyńcze przypadki o których mówią media nie wiadomo nawet czy opierając się na prawdzie nie zmienią tego.
esu / 78.9.4.* / 2013-05-27 11:03
Gdyby była bieda, ale sprawiedliwość i brak kolesiostwa ani jeden człowiek z tego kraju nie wyjechałby za chlebem. Gdyby była sprawiedliwość i brak kolesiostwa już dawno nie bylibyśmy biednym krajem na dorobku. Obserwuję już politykę i ekonomię od 20 lat i wiem jedno. Gdyby ustawa WIlczka z 1987 czy 1988 z niewielkimi zmianami funkcjonowała do dziś, bez niepotrzebnego rozrostu biurokracji to z takim położeniem w Europie bylibyśmy już dawno bogatsi niż Grecy, Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy, czy mieszkańcy byłego NRD nie mówiąc o innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Polscy politycy zrobili tak mało jak na to im tylko pozwolono. Zabetonowali biedę na dziesięciolecia a co gorsze podnosząc wyzysk pracownika podcięli demografię i z tej ludnościowej zapaści już się nie podźwigniemy.
j1512 / 178.43.122.* / 2013-05-27 11:37
To prawda, był jeden premier co zostawił po sobie jaką taką kase. Ale wcześniej zebrało się kilku "GOŚCI" i po nocnym "czuwaniu" rano odwołali premiera. Ci panowie są u władzy i kłopoty razem z NIMI.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 12:45

To prawda, był jeden premier co zostawił po sobie jaką taką kase.

Belka zostawił pisiakom ok. 5mld. zł na drobne wydatki w 2005r. Kaczor mimo nadzwyczajnej koniunktury miał deficyt budżetowy. Nie oceniam tego bo czasem warto się zadłużyć. Piszę tylko żebyśmy poruszali się w prawdzie a nie fałszu. I o tym marzę aby kiedyś cały ten nasz bogobojny lud a nie jak dzisiaj nieliczni trzymał się prawdy.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 11:26

Gdyby była bieda, ale sprawiedliwość

Czyli wszyscy biedni? Nie sprawiedliwość ludziom jest potrzebna tym bardziej, że każdy tę sprawiedliwość moźe rozumieć po swojemu a pieniąchy na godne życie. Jak te człowiek ma to nie myśli o jakiejś sprawiedliwości. A bieda w Polsce jeszcze długo bedzie. Bo gospodarka za mała dla prawie czterdziestu milionów. Płacimy za naszą przeszłość. Za zabory, za wojnę za komunę. I dlatego Polacy będą wyjeźdzać z Polski. Bo ludzie szukają zawsze dla siebie lepszej przystani. Tak są skonstruowani. Chyba, żeby rozpylić jakiś gen obojętności i braku dążeń do lepszego życia.
bez niepotrzebnego rozrostu biurokracji to z takim położeniem w Europie bylibyśmy już dawno bogatsi niż Grecy, Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy, czy mieszkańcy byłego NR

Bajki człowieku. Albo cuda. Ale te to Ty zostaw rzetelnym katolikom bo na forum internetowym mogą się nie przyjąć. Cudu by trzeba, żeby przez jedno pokolenie dojść do bogactwa krajów które się rozwijały, bogaciły przez pokolenia a bogactwo przechodziło z pokolenia na pokolenie a kazde następne pokolenie dokładało swoje pięć groszy. Żeby dogonić kraje zachodu to by trzeba było im zakazać rozwijania się a nawet przeciwnie zadekretować głęboką recesję.
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 11:45

Czyli wszyscy biedni?

Bieda jest najlepszym napędem dla inżynierów i ci mając kłopoty potrafią się szybko i tanio dostosować. Nie koniecznie jest potrzebny jakiś gen obojętności wystarczy że ludzie będą widzieli że władze ich traktują jak równorzędnego partnera a nie krowę dojną.
rembert2 / 2013-05-27 09:45 / Tysiącznik na forum
Czyli nie trzeba byc fanatykiem PISu zeby widziec ze rzady DONALDA to droga do nikad-a PSL mogloby sie znalezc poza korytem,to najbardziej kastowa partia urzednikow powolujacych sie na chlopskie korzenie
atelie / 94.42.189.* / 2013-05-27 09:45
człowiek chory na władzę, sztaby pracowały nad jego wizerunkiem,ale to tylko sztuczna maska. Prawdziwy tusk to: GUS obnażył tuska:

1/ 2,5 miliona dzieci zyjacych w rodzinach korzystajcych z pomocy społecznej (80zł. na dziecko) Dochody rodziny to do 504 zł./m-c na osobę
2/ 1,2 miliona dzieci żyje w rodzinach, w których dochód na osobę wynosi 260 zł/m-c
3/ dla 5 milionów Polaków nie ma pracy w kraju
4/ gigantyczny dług, którego nie spłacą następne pokolenia 1000 miliardów usd.
5/ w I kwartale wykorzystano 80% zakładanego deficytu budżetowego na rok 2013. Dochody państwa maleją !
6/ w czerwcu trafi kolejna wielotysięczna grupa młodych Polaków do obszaru bezrobocia
7/ załamanie demograficzne, Polska zajmuje 212 pozycje na 224 kraje świata w dzietności, wkrótce bedziemy krajem starców a merytura będzie zaledwie kieszonkowym po 40 lat płacenia składek emerytalnych. (ale dla ubeków starczało zawsze i będzie starczało, bo tego chciała magdalenka)
J1512 / 178.43.122.* / 2013-05-27 09:14
Czyżby "łajba" już nabierała wody, a może niektórym nagle zaczyna przybywać rozumu. Efekt to pięć lat straty w rozwoju kraju.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 09:30

Czyżby "łajba" już nabierała wody,

Niby dlatego, że taki jeden popisał się umiejętnością pisania?
a może niektórym nagle zaczyna przybywać rozumu

Zależy o kim myślisz. Jeśli o autorze listu to raczej przeciwnie. I coś z jego emocjami się dzieje.
Efekt to pięć lat straty w rozwoju kraju.

Polska inaczej jak większość krajów świata permanentnie się rozwija. Były nawet w tych latach swiatowego kryzysy takie okresy kiedy Polska rozwijała się nadzwyczaj mocno. Jeśli nie kłamiesz a piszesz to co wiesz czy raczej uległeś mistyfikacji to nie wiesz kłamcom i hipokrytom. Polska cały czas się rozewija i raczej już w recesji się nie znajdzie. Uspokoiłem cię? A jeśli masz chore emocje, nie lubisz spokoju to zamiast siać zamęt naoglądaj się filmów akcji, horrorów. Tego od groma w telewizji.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 09:34

to nie wiesz

Żeby uprzedzić wściekły atak prostuję:
" to nie wierz"
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 10:15
Tak się permanentnie rozwija że GUS ogłasza recesje???
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 10:30

ak się permanentnie rozwija że GUS ogłasza recesje

GUS wskazuje na wzrost PKB. Bo jednak GUS, w odróżnieniu od manipulantów posługuje się prawdziwymi danymi.
v1 / 89.76.218.* / 2013-05-27 09:03
W końcu ktoś odwarzył się powiedzieć to co wszyscy widzą od dawna. Zmiana premiera to konieczność. Żegnaj Donald, nie będziemy tęsknić
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 09:13

. Zmiana premiera to konieczność.

Na kogo? I co się takiego w Polsce dzieje poza paplaniną, że by trzeba było zmieniać tak wybitnego polityka. Paplanina to chyba trochę mało. A pragnienie zastąpienia lepszego gorszym to już chyba głupota. Czy jeszcze nie?
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 10:21

Na kogo? I co się takiego w Polsce dzieje poza paplaniną, że by trzeba było zmieniać tak wybitnego polityka. Paplanina to chyba trochę mało. A pragnienie zastąpienia lepszego gorszym to już chyba głupota. Czy jeszcze nie?

Nie da się non stop wszystkiego i wszystkich krytykować a tusk się na tym swoim krytykanctwie przejedzie. Co do Gowina to uważam że rozum mu wraca dość późno PO to partia która nic nie potrafi zbudować no chyba że wziąć pod uwagę klikę do oszukiwania ludzi przy budowach weźmiemy się i zrobicie to główne hasło PO. Najlepiej za darmo!!!
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 10:38

Nie da się non stop wszystkiego i wszystkich krytykować a tusk się na tym swoim krytykanctwie przejedzie

Tusk i w ogóle PO posługuje się słowami dosyć oszczednie. Od krytykowania a raczej czarnej propagandy są inni. A miedzy innymi Ty jesteś ich ofiarą. Ale to twoja wina. Zamiast wierzyć w to co oczy widza , wierzysz w to co napyskują politykierzy, demagodzy i hipokryci wybierajacy się po trupach do władzy.
Co do Gowina to uważam że rozum mu wraca dość późno

Za dużo o Gowinie. On za mały aby tyle o nim mówić. Szybko się o tym przekonamy, a i w mało czyjej pamięci to nazwisko przetrwa.
oszukiwania ludzi przy budowach

Zmuszono prywatne firmy do podpisania nierentownych kontraktów? Kazano im składać oferty po takich cenach jak składali? A może to rolą państwa jest pisać firmom oferty? Może jakiś urząd do tego powołać? Zawracaj chłopie z tej drogi. Jakiś przecież racjonalizm musi obowiązywać.
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 11:02
Tak tak tusk się nie posługuje czynami słów nie potrzeba. Czyny zaś wskazują, że biedni zbiednieli a władza się wzbogaciła na ich krzywdzie. Moje oczy zaś widza, że gdyby nie samorządowcy to tusk z ferajną dawno wylecieli by ze stołka!!!

Zmuszono prywatne firmy do podpisania nierentownych kontraktów? Kazano im składać oferty po takich cenach jak składali? A może to rolą państwa jest pisać firmom oferty? Może jakiś urząd do tego powołać? Zawracaj chłopie z tej drogi. Jakiś przecież racjonalizm musi obowiązywać.

Jesteś naiwny czy niedorozwinięty?? Jeżeli te firmy nie podpiszą kontraktu to padną bo za granicą nie miały by szans na żaden z powodów czysto ekonomicznych(małe są). O jakim racjonalizmie mówisz o tym w nagrodach za nic nie robienie dla partyjnych działaczy??? Ciekawe czy mucha już za straty przyznała kolesiom nagrody po koncercie madonny??
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 09:02

Marek Sawicki chwali demokratyczną dyskusję w Platformie Obywatelskiej.

Też się cieszę. Reakcja członków PO na ten list pokaże, że PO jest nowoczesną partią ludzi wykształconych o mentalności XXI wiecznej a nie partią zaściankową ludzi o poglądach z połowy XXw. Taka dyskusja oczyści atmosferę i ustawi Gowina, Żelka czy Godsona na realnym dla nich miejscu w szeregu. List napisany przez Gowina to jakby skok na głowę do pustego basenu.
A jeśli nie, jeśli PO jest raczej tak zacofana jak Gowin, tak romantycznie jak on patrząca na politykę to znika jeddyna partia w Polsce na którą przytomny człowiek może głosować. Ale to nie możliwe. Nic na to nie wskazuje. A raczej odwrotnie.
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 10:26

znika jeddyna partia w Polsce na którą przytomny człowiek może głosować.

ha ha ha ha!!! Aż się oblałem kawą jak przeczytałem tę złotą myśl przewodnią dla PO-wców. Dla normalnych ludzi w polsce od dawna nie ma miejsca najnormalniejsi to ci co wyjeżdżają z tego grajdoła do pracy.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 10:45

Dla normalnych ludzi w polsce od dawna nie ma miejsca najnormalniejsi to ci co wyjeżdżają z tego grajdoła do pracy.

A ja się uważam za normalnego. Raczej gdybym stąd wyjechał to powiedzieliby o mnie, że zwariowałem. Przepraszam, że napisałem o sobie. To dotyczy przecież milionów Polaków którym też w Polsce dobrze a nawet najlepiej.
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 11:34

A ja się uważam za normalnego

Co ma wspólnego parę osób z dużą grupą ludzi??? Którzy za chlebem muszą wyjeżdżać z polski, to że ci się udało gratuluję(mi też się udało i mam swoje dwa interesy). Nie mam jednak różowych okularów i to co jest złe potrafię odróżnić od dobrego. Mnie interesuje bliska przyszłość, a ta z rządów PO niestety nie daje nadziei na poprawę.
debos / 95.49.107.* / 2013-05-27 12:00

Którzy za chlebem muszą wyjeżdżać z polski, to że ci się udało gratuluję

Udało? Po dwadzieścia godzin na dobę zasuwałem a 89r. musiałem zaczynać prawie od nowa bo o tym co się robiło przedtem trzeba było zapomnieć ponieważ tego by nikt nie kupił. Ci co myśleli, że będą dalej byle co, z byle czego robić juz dawno zniknęli a dzisiaj mają pretensję do całego swiata i do Balcerowicza, że ich i w ogóle polski przemysł zniszczył który przecież tak atrakcyjne wyroby produkował, że każdy zamiast zachodnich rzeczy marzył o produktach polskich. Mnie się nic nie udało. Ja ciężko i uczciwie pracowałem. A że o mnie o prywaciarzu mówili złodziej, podobnie zresztą jak z pewnością i dzisiaj to mnie w ogóle nie rusza. Sam wiem najlepiej kim jestem. Znam ten nasz naród i wiem, że o wszystko można go posadzić ale nie o uczciwość. Tylko dlaczego tak weszą wszędzie przekręty jakby byli najuczciwsi na swiecie?
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-27 15:33
Powiem ci tak tyle czasu żyjesz w Polsce, a jej nie znasz!!!! Myślisz że ja dorobiłem się na czyjejś krzywdzie nie sam zarobiłem!!! Obecnie daje pracę prawie 1000 ludziom. Co nie zmienia faktu że sam nadal pracuję nie unikam pomocy drugiemu, któremu się mniej powiodło. Nie zmienia to jednak faktu, że PO jest coraz bardziej dla PO (Podobieństwo do SLD???).
Skorpion80 / 31.135.192.* / 2013-05-27 09:01
Pompowanie nowej formacji czas zacząć...
arooo / 94.254.197.* / 2013-05-27 08:54
na temat orydynarnyh i chamskich atakow to niech sie niesiol nie wypowiada bo takiego chama jak on to dlugo szukac, PO robi sobie krzywde majac takich ludzi w szeregach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy